Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Kapelusz - czyli pozyskiwanie funduszy
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
"Młodzi z internatu i szkoły ZSŁ stworzyli klub fantasy, w którym grają w gry RPG i czytają książki o tematyce fantastycznej. Klub liczy siedemnastu członków i są kolejni chętni. Celem klubowiczów jest zebranie w jedno grono wszystkich miłośników fantasy i graczy RPG. Sami też uczą grać wszystkich zainteresowanych. Młodzi stworzyli małą biblioteczkę fantasy, której zasoby chcą rozszerzyć. Klub działa w internacie w udostępnionym pomieszczeniu, które zamierzają udekorować w stylu średniowiecznym. Klub ma być otwarty dla wszystkich chętnych, a na początku przyszłego roku szkolnego jego członkowie zamierzają rozwinąć swoje działania na nowych mieszkańców internatu. Dotacja zostanie przeznaczona na: wyposażenie klubu, podręczniki do gier RPG, książki fantasy; kwota przyznana: 5 500 zł"

To opis projektu dotowanego przez program Make a Connection. Jest on skierowany do osób w wieku 16-22 lat, a więc mamy marne szanse, ale istnieje wiele podobnych inicjatyw, które ułatwiają finansowanie projektów społecznych. Jak się okazuje również miłośnicy fantastyki mogą liczyć na pomoc, jeśli tylko wykażą się kreatywnością i konsekwencją dążenia do wcześniej obranych celów.

Temat poddaję dyskusji.

sellc: Poszerzylem temat. Poprzedni dotyczyl tylko programu Make a Connection.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez Słowik 2010-08-13 11:18:03
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Urtica
Skąd: Lublin
Postów: 187
Punkty: 470
a moglbys przytoczyac jakies zasady przyznawanie tej dotacji??

bo to w/w to raczej przyklad byl
Na pochybel skur#$#$!!!
Offline
Profil
Wiadomość
Papula
Skąd: Lublin
Postów: 14
Punkty: 28
Interesujące. Z taką dotacją można już biblioteczkę zakładać. Co do przedziału wiekowego.. można zawsze jakichś figurantów podstawić :mrgreen: Coż, może lepiej znależć coś w naszym przedziale wiekowym, ale jakby co, pewnie chętni by się znaleźli (choćby w Cytadeli Syriusza). Inna sprawa, jeśli oprócz kierownictwa, wszyscy członkowie też musieliby być w tym przedziale.
Kiedy patrzysz w otchłań, otchłań patrzy w ciebie.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: z krypty
Postów: 1672
Punkty: 3644
Kochani,
niniejszym ostudzę Wasz zapał (mam nadzieję, że Falkner wybaczy mi wchodzenie w kompetencje :-P ).
Aby się to udało, musielibyśmy być klubem zarejestrowanym. Póki co dyskusja na temat rejestracji zdycha raz po raz, a bez tego żadna organizacja czy urząd nie potraktuje nas poważnie, niestety.

Może więc warto się zastanowić, czy chcielibyśmy się zarejestrować i w jaki sposób, czy jako klub studencki związany z uczelnią, czy klub od nikogo nie zależny (ale tu potrzebne są finanse na rejestrację - ot, i kolejny problem, bo na to byłyby potrzebne składki albo sponsor).

Osobiście popierałabym pomysł składek i próbę niezależnej od nikogo rejestracji.
I wybaczcie za włożenie kija w mrowisko.
Człowiek o wąskich horyzontach lepiej widzi to co przed nim.
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
To tylko pomysł. Nie wiem, czy ktokolwiek chciałby się bawić w klub fantastyki na innych niż dotychczas zasadach. Być może wystarczy nam to, co mamy. Takie rzeczy wymagają czasu, pieniędzy i przede wszystkim zaangażowania.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Erosio
Postów: 428
Punkty: 1048
Ja jestem wychowana w systemie rejestracji, składek i wszelakiej papirologii, więc pod pewnym względem te kwestie są dla mnie równie naturalne jak powietrze (co nie znaczy, że moje drugie imię to Pani Księgowa). Jestem i za rejestracją, i za jakimkolwiek sposobem pozyskiwania środków (byle bez obscenicznych treści ;-) ). Wydaje mi się jednak, że dopóki nie wsadzimy kija w mrowisko w szerszym gronie, na Klubie - dopóty będziemy się pogrążać w mętnych dywagacjach i przypuszczeniach. Warto znać zdanie każdego, a nie opierać się na własnych przeczuciach. Tylko na solidnej podstawie możemy coś dalej budować - albo zostawić tak, jak jest.
"Idiotyzm nie jest chorobą zakaźną. Chociaż. Jeśli trzymasz się bandy idiotów, to na pewno sam też zdurniejesz"
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: z nocnej wycieczki
Postów: 1977
Punkty: 4531
franczak88 napisał:
Było by też miło ulotek wiecej produkować i po miasteczku rozdawać lub rozrzucac. Wszystko to wiadomo kosztuje a klub z tego co wiem groszem nie śmierdzi. Ale np gdyby rozsądnego godnego naszego klubu sponsora znaleźć. Niepowinnismy sie w politykę mieszać, ale Janusz Palikot kase chętnie sypie. Organizuje on Akademię Janusza Palikota. Ma ona na celu aktywizacje młodzierzy lubelskiej. Mam znajomą w tej Akademii można by pogadać z nimi o zorganizowaniu wspolnie jakiejs akcji. Słyszeliście o Skarbie Lublina. Oni to organizowali Palikot sypną 4 tysia. Plakaty i ulotki wydrukowali u nas za free (wiadomo nazwisko Janusza sponsorów przyciąga. Mieli tez reklamę w telewizji.


Think about this.[/scroll]Akademia Janusza Burningcata


Ano dobra pomysł.Lubię nawet tego flozofa a akcja ze skarbem byla ciekawa ale gdybysmy my to robili to ho ho ho. Moze czas na jakis lubleski projekt?

sellc: Na poczatku dodałem cytat z postu franczak88, do ktorego odnosi sie Merlin. Niektóre posty z okresu 30 maja 2007 (17:45) do 31 maja 2007 (11:35) znajdowały sie w wątku poświęconym Promocji.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Urtica
Skąd: Z dupy.
Postów: 164
Punkty: 367
Barierę stanowi fakt, że JP jest jednak politykiem. A chyba nie jest naszym celem być utożsamianym z Lubelską Odpowiedzią Platformy Na Młodzież Wszechpolską?

Też mam znajomą w AJP, niby to takie jest "luźne" i bez jakichś tych wszystkich platformowych presji. Ale należy zdać sobie sprawę, że jak studenci (wykształciuchy) pójdą do Platformy (łżeelit), to możemy być z czymś kojarzeni w ten sposób, że nasze przebrania będą bardziej kojarzyły się z Małpą W Czerwonym, niż z [fade:dd9e8d76e0]fantastyką[/fade:dd9e8d76e0].
f.

The victor will never be asked if he told the truth.

http://insomniac.pl/f/
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: z nocnej wycieczki
Postów: 1977
Punkty: 4531
ja nie mam nic przeciwko kojarzeniu z żydowsko-masońskimi łżeelitami biznesowymi. Politykiem to on próbuje być. Może zrobi jeszcze jeden numer z penisem i zostanie bezpartyjnym :lol:
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
Wspominałem na którymś spotkaniu klubu o projekcie poszukiwania skarbu, ale jakoś nikt wtedy nie był zainteresowany wzięciem udziału. Gdyby choć kilka osób z klubu podjęło współpracę, wydaje mi się, że mielibyśmy duże szanse, jako że bawiliśmy się w podobne rzeczy, mamy kilku historyków, niektórzy z nas mieszkają w Lublinie od urodzenia.
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz
[1-10] [11-13] »