Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
Płaszcz i szpada w tvp
Grimuar
Crusta
Skąd: z nocnej wycieczki
Postów: 1977
Punkty: 4531
A propos "tuszę"- czy ktoś z was już odmieniał ten przeciekawy czasownik? Czy bezokolicznik to "tuszyć"? Nie chciałbym tego zatuszować ale to wielce intrygująca sprawa.
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
Zgodnie ze słownikiem PWN: "tuszyć -szę, -szą; -sz, -cie."

A żeby nie było offtopa:
W poniedziałek trzecia część serii filmów o Angelice - Angelica i król.
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
Już jutro "czwarty z pięciu filmów o burzliwych losach pięknej i dzielnej markizy Angeliki de Peyrac. Podczas gdy trzy pierwsze filmy (...) były typowymi opowieściami z gatunku "płaszcza i szpady", to dwa ostatnie - "Angelika wśród piratów" oraz "Angelika i sułtan" - rozgrywają się już w świecie niemal baśniowej fantazji, gdzieś na Wschodzie, w scenerii przywodzącej na myśl "Baśnie z 1001 nocy". - więcej na stronie TVP.

Wszystkich fanów gatunku zapewne zainteresuje informacja, że dzisiaj o 20:15 emitowana będzie na jedynce I część filmu "Dama Kameliowa" na kanwie powieści Dumasa.

Potem posty oczywiście scalę.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: z krypty
Postów: 1672
Punkty: 3644
Niedawno przez nasze forum przetoczyła się ponowna dyskusja o najnowszej ekranizacji "Muszkieterów", tej z Milą Jovovich w roli komandosa w tiurniurze i Orlando Bloomem jako złowieszczym Buckinghamem o pomysłach z sufitu. Dziś obejrzeliśmy kolejną próbę oddania na taśmie filmowej uroku książki Dumasa. Tym razem to nie film, ale serial nakręcony dla BBC.

Wynik zgodny z oczekiwaniami, jeden do zera w meczu papier kontra ruchome obrazki. Fabuła przewidywalna - i nie chodzi tu o klasyczną historię, bo tą pozmieniano, ale o sposób prowadzenia scenariusza. To coś z rodzaju tych grubymi nićmi szytych historii, najeżonych Czechow-owymi strzelbami wiszącymi na ścianie w pierwszym akcie, które w trzecim będą
musiały
wypalić. Przykład? Jak pojawia się kielich wina, to zatruty. Jak ojciec głównego bohatera - to do odstrzału. Swoją drogą, ileż razy można zabijać tego Bogu ducha winnego szlachcica z prowincji, który dopełnił swych dni zapewne na wygrzanym sienniku, obok swej szanownej małżonki? Przynajmniej tym razem to nie był Rochefort.

Najgorzej też nie jest. Ładne zdjęcia, stroje, plenery. Jest na co popatrzeć, ale nie tego - a raczej: nie tylko tego - się spodziewałam.

Mimo wszystko punkty honorowe się należą. Pierwszy za śliczny trailer, z "Run boy run" Woodkida w tle - jego muzykę wykorzystano też do zwiastun "Assassin's Creeda" (całą piosenkę wraz z oryginalnym, niesamowitym wideoklipem znajdziecie tutaj). Drugi za ślicznego d'Artagnana.

Póki co, to niewiele, ale i tak dam muszkieterom jeszcze jedną szansę. No chociażby, żeby sobie na d'Artagnana popatrzeć.

Człowiek o wąskich horyzontach lepiej widzi to co przed nim.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: Puławy/Lublin
Postów: 1884
Punkty: 4402
Widziałem pierwsze dwa odcinki tych nowych muszkieterów. Całkiem ładnie wygląda, ale poza jest cukierkowy, nudny i sztampowy do bólu. Nuda.
tvn24: "naukowcy odkryli odległy o setki lat świetlnych układ słoneczny zadziwiająco podobny do naszego, na miejscu jest nasz reporter..." (Bash)
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: z krypty
Postów: 1672
Punkty: 3644
Chyba najbardziej zawiódł mnie kardynał Richelieu. Ani przebiegły, ani złowieszczy, ani prawy. Nijaki.
Człowiek o wąskich horyzontach lepiej widzi to co przed nim.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Pustula
Skąd: Pesymistan
Postów: 307
Punkty: 681
Chciałem pomarudzić na ten serial, ale mnie ubiegliście - nie mam zamiaru być followerem tam, gdzie niegdyś byłem mistrzem. Więc nie będę marudził. Napiszę tylko - widziałem jeden odcinek. Wystarczy.
Człowiek mierzący się z przeszkodą mierzy się z samym sobą.
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz
« [1-10] [11-17]