Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
tyciKON na portalu
Postów: 4991
Punkty: 0
Hej,

raz na jakiś czas zwykłam wpisywać w google słowo "Grimuar", coby zorientować się jak wysoko jesteśmy pozycjonowani w przeglądarkach i czy gdzieś o nas piszą. Dziś zauważyłam jedną rzecz, którą jak myślę, z punktu widzenia promocji, powinniśmy szybko nadrobić, aczkolwiek nie wiem co na to Wy.
Co to za rzecz.
Na Informatorze Konwentowym jest słowo o tym, że w Polsce odbywa się konwent o nazwie tyciKON, a w profilu tyciKONu widnieje: brak WWW.
Czy nie sądzicie, że trzeba to nadrobić?

Jak ja to widzę. Strona tyciKONu powinna być kolejną podstroną (jak "Prelekcje" i "Członkowie";) portalu naszego Klubu. Powinny tam być podstawowe informacje o ustalonych terminach, miejscach, kontaktu do Orgów/Koordynatorów i innych zamieszanych w sprawę ziomali. Powinno być parę słów o poprzednich edycjach, logo tyciKONu a kiedy wykrystalizuje się program - powinien być tam program. Powinien być link do Galerii i inne takie.
Dostęp do tej strony powinien być z portalu, tak jak i innych podstron a kiedy reklamowalibyśmy konwent podawalibyśmy adres do tej właśnie podstrony a nie do całego portalu i forum, bo liczyć na to że przypadkowy zaciekawiony będzie przeczesywał sobie obce forum w poszukiwaniu informacji o tyciKONie raczej nie możemy.

Jeśli pomysł się przyjmie zajmę się stworzeniem tej podstrony bo to banał, a ktoś ją potem wrzuci do foldera na ftpie gdzie leżą pozostałe podstronki i zlinkuje w module administracyjnym dodając nową podstronkę (na pewno jest, kiedyś sama to robiłam). Jak będzie bliżej tyciKONu się ją jakoś będzie aktualizować o nowe informacje. Potrzebuję tylko jednej rzeczy od Słowika: wysłanej na maila squirel@rpg.pl kopii którejkolwiek z podstron już istniejących, żeby zachować wszelkie specyfikacje owych.

Pozdrawiam.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Urtica
Skąd: z Ż.
Postów: 191
Punkty: 447
Dzisiaj ze Słowikiem ustaliliśmy, ze www tyckiKONu będzie oddzielną i niezależną od portalu Grimuar stonką. Ustaliliśmy także co ma na niej się znaleźć i mniej więcej jak ma wyglądać. Ja mam się nią zająć od strony technicznej i hostingowej.
Najstarszy demotywator świata!
http://demotywatory.pl/88087/Memento-Mori
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Grejt. Czy zostanie zachowana np. kolorystyka naszego portalu i rozkład elementów? W jaki sposób na portalu będzie reklamowana strona tyciKONu (i odwrotnie - jak będzie reklamowana strona portalu na stronie tyciKONu)? Oczojebny ruchomy banner, link w menu portalu?
Kiedy ruszą prace? Jak można pomóc?

Pozdrx.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Urtica
Skąd: z Ż.
Postów: 191
Punkty: 447
Szkielet strony pewnie bedzie jutro/pojutrze zrobiony, wrzuce tutaj linka, grafika i kolorystyka jest kwestia otwarta do przedyskutowania.

edit: http://79.188.13.94/tycikon/
Najstarszy demotywator świata!
http://demotywatory.pl/88087/Memento-Mori
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Fajne. :)
Mimo to nie się wydaje, że powinno być jak najpodobnejsze do naszej strony portalowej i to głównie pod względem proporcji, ułożenia (centrowanie) jak i kolorystyki, czcionkuf i teł. Logo oczywiście osobne, najlepiej z wróżką z plakatu, autorstwa Słowika. Myślę że to korzystne dla Klubu jeśli obie strony będą się ze sobą kojarzyć. Co sądzą inni?
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: z nocnej wycieczki
Postów: 1977
Punkty: 4531
Zgadzam się, kolorki i czcionki niech podobne będą. Proporcje prezentowane prze Moriego ok:) Ale ja się nie znam na takich rzeczach.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Pustula
Skąd: stąd nie widać
Postów: 194
Punkty: 917
Też myślę, że ta stronka powinna być jak najbardziej podobna do strony Grimuaru. Tak, żeby tycikon bardziej kojarzył się z nami. :twisted:
Oprócz linków do naszej strony klubowej, można na niej umieścić jeszcze ogólne informacje o nas. Żeby odwiedzający tą stronę chcąc niechcąc dowiadywali się czegoś o nas. :twisted:
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Urtica
Skąd: z Ż.
Postów: 191
Punkty: 447
To na razie jest tylko ogólny layout stronki bez żadnej grafiki, jak wszyscy chcą żeby www tycikonu była podobna do grimuaru to pozwolę sobie podebrać troszkę graficznych elementów, mam nadzieję że się Selket/Szadoł nie obrażą. A jak ktoś ma wenę tfurczą, żeby coś graficznie upiększyć to klikać do mnie na GG ;).
Najstarszy demotywator świata!
http://demotywatory.pl/88087/Memento-Mori
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Erosio
Postów: 428
Punkty: 1048
Nie podobają mi się kolory, są zimne, zniechęcają mnie do czytania. Pod względem kolorystyki forum jest o wiele przyjemniejsze.

Nie podoba mi się też faktura papieru i czcionki. Proponowałambym coś bardziej gładkiego, może nawet plastikowego.
"Idiotyzm nie jest chorobą zakaźną. Chociaż. Jeśli trzymasz się bandy idiotów, to na pewno sam też zdurniejesz"
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Urtica
Skąd: z Ż.
Postów: 191
Punkty: 447
W takim razie wieczorkiem wrzucę wersje "grimuar-bliźniak" i "gorący-plastik" do porównania =) . Liczę że więcej osób się wypowie nt stronki. A poza tym ktoś musi się zająć stroną merytoryczną, czyli:

-sklecić jakąś krótką recenzję ubiegłorocznego tycikonu (może być ze paroma zdjęciami), i podesłac mi to jakoś (może być nawet w wordzie, jak ktoś umie to w gołym html'u na szerokość 600px)

- to samo co powyżej o LARPie w Motyczu (chyba? Słowik potwierdzi/zaprzeczy?)

- wybrać ze 16 zdjęć do galerii z tycikonu '07, ze 16 z larpa w motyczu i może coś jeszcze, z innych larpów (?) i jakoś podrzucić mi (mogą być same linki)

inne sprawy...

-potrzebne mi jest logo tycikonu 2007 w wersji elektronicznej, jak jest gdzieś na forum to przepaszam nie znalazłem, alternatywnie ktoś kto zrobi porządny banner do umieszczenia na górze strony (coś jak na przykład tutaj: http://dragon.konwent.pl/ tylko może trochę mniejsze)

-generalnie jakby ktoś chciał kontrybutować jakąś grafiką to najlepiej w formie nieskompresowanej (czyli nie jpg, może być png,bmp,tiff), a już najlepiej źródłowej (psd itp.)

- aktualnie mój komputer robi za serwer www, więc jak coś się wolno ładuje to nic nie poradzę

-jako, że strona jest w 100% zgodna ze standardami, nie działa w IE :lol: (oczywiścię później jakoś to poprawię...)

pomysły-technikalia

- mogę do stronki dodać shoutboxa i księgę gości co byśmy mogli poczytać pochwały o tym jaki to tycikon wspaniały

- jak będę miał dostęp do tworzenia baz danych dodam panel admina z możliwością dodawania/edycji news'ów (kwestia nie do końca pewna, więc w najgorszym wypadku, newsy będą w gołym htmlu)

...i liczę na konstrktywną krytykę =) - w końcu to ma być wizytówka tyckikonu w sieci.

tymczsowy link dla leniwych, co to nie chce im się szukać: http://79.188.13.94/tycikon/

uffff to tyla...
Najstarszy demotywator świata!
http://demotywatory.pl/88087/Memento-Mori
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz
[1-10] [11-20] [21-27] »