Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
Zwiedzanie Lublina
Grimuar
Crusta
Skąd: z nocnej wycieczki
Postów: 1977
Punkty: 4531
Od pewnego czasu darmowe wycieczki po różnych miejscach Lublina odbywają się w ramach cyklu "Lublin-dawniej i dziś w Europie". W najbliższym czasie będą miały miejsce:
8 marca 2008 godz. 10.00 Lublin a Norymberga
22 marca 2008 godz. 10.00 Lublin a Lwów
5 kwietnia 2008 godz. 10.00 Lublin a Wrocław
Zbiórka zawsze pod Bramą Krakowską.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Erosio
Postów: 428
Punkty: 1048
Ja bym się wybrała, prócz tego środkowego, bo to termin świąteczny i najpewniej będę wówczas w domu.
"Idiotyzm nie jest chorobą zakaźną. Chociaż. Jeśli trzymasz się bandy idiotów, to na pewno sam też zdurniejesz"
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: z nocnej wycieczki
Postów: 1977
Punkty: 4531
Jak donosi "Nasze Miasto Lublin":

Lublin, a Norymberga
W sobotę, 8 marca zapraszamy Państwa na zwiedzanie z cyklu „Lublin - dawniej i dziś w Europie”. Poszukiwać będziemy związków naszego miasta z Norymbergą. W tym celu spotkamy się o godz. 10 przed Bramą Krakowską. Co nas może łączyć z Norymbergą? - takie pytanie zadaje sobie zapewne wielu Czytelników. A jednak już w czasach piastowskich do Lublina docierali kupcy z Norymbergii. Na terenie Niemiec była ona wówczas głównym ośrodkiem handlowym. W okresie „złotego wieku” za Jagiellonów, jeden ze szlaków kupieckich łączył Lublin z Radomiem i Poznaniem, następnie wiódł przez Frankfurt nad
Odrą, Berlin i Lipsk, skąd dalej udawano się m.in. do Norymbergii. Wówczas już i nasze miasto uczestniczyło na wielką skalę w europejskim handlu, zwłaszcza dzięki słynnym jarmarkom. W Lublinie następowała wymiana towarów wschodnich na zachodnie, ale nie
wiemy, jaki był w niej udział kupców z Norymbergii. Kto wie, być może zegar słoneczny
typu norymberskiego z 1564 r., znaleziony przy ul. Grodzkiej 20 (obecnie w Muzeum Historii Miasta Lublina), przywieziony został właśnie przez jednegoz nich?
Więcej dowiedzieć się będzie można podczas zwiedzania, które poprowadzi przewodnik Janusz Kopaczek. Zapraszamy na nie wraz Biurem Turystycznym „Hubertus” (ul. Narutowicza 69, tel. 081 534 57 13). (hub)
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Czy zastanawialiście się kiedyś, że Klub Grimuar mógłby organizować "wycieczki" po Lublinie? Nad tym żeby na przykład dogadać się z Urzędem Miasta i w zamian za jakieś drobne pieniądze, albo jakąś salę na spotkania, prelekcje i LARPy organizować raz w miesiącu na przykład, dla ludzi chętnych zwiedzić Lublin w nieco nietypowej formie, specjalne zwiedzanie Lublina np. nocą przy pochodniach w towarzystwie poprzebieranych Klubowiczów, gawędziarza-barda Merlina? Albo np. wycieczka po lubelskich klasztorach w towarzystwie poprzebieranych za mnichów klubowiczów? Albo jakieś programy specjalne typu "mistyczny Lublin", w którym zwiedzaniu Lublina towarzyszyłyby iście RPGowe pomysły, odgrywanie scenek, etc. etc?
Może to byłby dobry pomysł na przyszły rok, na zdobycie sławy (ściągnie się media) oraz rozpoczęcie ewentualnej działalności gospodarczej niewielkim sumptem? Żywe Szachy już umiemy, czas zrobić krok dalej, rozwijać się.

Jak sądzicie?
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Moderator
Ulcus
Skąd: Caliban
Postów: 829
Punkty: 1987
Czy to nie wymagałoby wcześniejszego przedzierzgnięcia się w jakąś formę podmiotowości prawnej?Bo mi organizowanie czegoś tam na zlecenie Urzędu Miasta w zamian za drobne pieniądze jako żywo przypomina działalność pożytku publicznego(w dodatku odpłatną). Chyba, że robiliśmy to jako wolontariusze, ale wtedy nie ma mowy o pieniążkach.
"I can't believe life's so complex when I just wanna sit here and watch You undress"
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Myślałam raczej o jakiejś formie umowy partnerskiej pomiędzy Urzędem a chętnymi do pracy, pełnymi entuzjazmu młodymi ludźmi, których entuzjazm i kreatywność - jak powinien przedstawić ktoś kto będzie pertraktował warunki - szybko ulegnie zgnieceniu jeśli będą się musieli zajmować jakąś biurokracją. :P

Nie takie rzeczy już się pertraktowało w życiu. Trzeba tylko trochę woli, siły i jaj żeby wsadzić buta w drzwi. Nic nie jest nie do zrobienia.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: z nocnej wycieczki
Postów: 1977
Punkty: 4531
Po Lublinie można oprowadzać jedynie grupy mniejsze niż 10 osób. Każda inna musi mieć przewodnika PTTK bo inaczej to nielegalne. Ale bardzo to milutki pomysł choć czy miasto to kupi wątpię-prędzej właśnie odział PTTKu i może nie tyle zwiedzanie co jakieś lapry na starym mieście albo heraldyczne imprezy na orientacje:)
Jak niektórzy wiedzą wycieczki o których tu pisuję organizuje Stowarzyszenie turystyki regionalnej Zachód-Wschód (jakoś tak:) a oni lubią się przebierać, inscenizować, czy współtworzyć jarmark Jagielloński. Możliwości jest PEŁNO.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: z nocnej wycieczki
Postów: 1977
Punkty: 4531
Po raz kolejny mamy Europejskie Dni Dziedzictwa. Możliwości dla pozostających w Lublinie i poza jest sporo. Wystarczy popatrzeć...

http://www.kobidz.pl/app/site.php5/article/69/3554.html
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz
« [1-10] [11-20] [21-28]