Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
Złota Brama 2008
Grimuar
Moderator
Ulcus
Skąd: Omicron Theta
Postów: 604
Punkty: 1457
Napisałem do Irris, na razie oczekuję odpowiedzi. Dam znać ASAP.
If you don't eat yer meat, you can't have any pudding! How can you have any pudding if you don't eat yer meat?!
Offline
Profil
Wiadomość
Papula
Postów: 8
Punkty: 16
Ufff... udało mi się w końcu zalogować na forum...


Po pierwsze primo: wiem, że karton z nagrodami jest mało elegancki. Biję się w pierś i przepraszam. Poczta mi go zwróciła - nie wiem co nakombinowałam z adresem ale przesyłka wróciła z tekstem "adresat niedostępny".
Mało eleganckie jest to że nie załatwiłam tej sprawy od razu, ale rok mi minął na zawirowaniach zdrowotnych i mieszkaniowych i sprawy związane z pasją i w tym z organizacją konkursu zeszły na drugi plan. Wybaczcie.
I powiedzcie gdzie ten karton przesłać aby dotarł.

Pozwólcie więc że wkopuję newsy przesyłane do Biołego, któe gdzieś po drodze pożarło gadu gadu.

Cytat
Ja (9-06-2009 16:30)
hejho, to znowu ja
Ja (9-06-2009 16:31)
czy mogę Cię prosić o przekazanie tej wiadomości reszcie autorów "Smoczych JaJ" lub tym którzy są zainteresowani ocenianiem w Bramie?
Ja (9-06-2009 16:31)
wybaczcie tak późny kontakt jednak sytuacja tegorocznego konkursu jest nieco specyficzna.

Do skrzynki konkursowej wpłynęły dwie duże gry (tak, ogrom zainteresowania konkursem wynika tylko i wyłącznie z zaniedbań organizacyjnych, do których się przyznajemy jako organizatorzy bez bicia).

Żeby było śmieszniej jedna z nadesłanych Gier była rozgrywana raz w roku 2005 w wersji pełnej oraz w roku 2008 w wersji mocno (około 50%) okrojonej - nasuwa sie wątpliwość czy można ją dopuścić do konkursu, który w zalożeniach ma promować nowe pomysły i idee, oraz uwzględnia możliwość wystawienia Gry, która była rozgrywana tylko jeden raz.

Widzę trzy rozwiązania dla takiej sytuacji:

Ja (9-06-2009 16:32)
1. Odwołanie tegorocznej edycji konkursu- regulamin zakłada możliwość nie przyznania nagrody i tytułu - mocna strona tego rozwiazania jest taka, że Gry mogą zostać nadesłane ponownie w roku przyszłym (przy założeniu, że chcemy kontynuować Bramę, być może pod inną nazwą i na innych, bardziej przyjaznych zasadach), słaba strona - ekipa która włożyła jednak trochę pracy w przygotowanie Gry może poczuć się oszukana (nie do końca bezzasadnie).

2. Rozegranie obu Gier na Orkonie (w przypadku jeśli Waszą decyzja będzie dopuszczenie wątpliwej Gry do konkursu) i przyznanie tej która zostanie oceniona najlepiej Nagrody Specjalnej - założmy 1000 pln
Nie jest to rozwiązanie najlepsze ponieważ a) eliminuje etap scenariuszowy, b) są wątpliwości co do oryginalności drugiej Gry, c) wątpliwa jest formuła konkursu przy tak niewielkiej konkurencji.
Mocne strony: daje poczucie sprawiedliwego potraktowania uczestników i jednak fun dla ludzi na orkonie, którzy mogą sobie po prostu zagrać w coś fajnego.

3. Rozegranie obu Gier na Orkonie w ramach, nazwijmy to Pokazu Gier Niezależnych (lub pod jakąś lepszą nazwą), oraz przyznanie obu autorom (lub jednemu, zależnie od Waszej decyzji) wyróżnienia - za wkład pracy i odwagę i chęć nadesłania czegokolwiek, z wyłączeniem elementu rywalizacji.

Nie chcę podejmować decyzji autorytatywnie, toteż zwracam się z prośbą do każdego członka Kapituły o wypowiedzenie się w dwóch kwestiach:
1. Czy rozważać problematyczną Grę w konkursie
2. Które rozwiazanie z sytuacji wybrać.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za Wasze wsparcie
Irris
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez Irris 2009-06-18 10:53:23
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
O, świetnie, to ja mam parę pytań:
- kto jest członkiem Kapituły i czy Organizatorzy w ogóle to wiedzą?
- czy jeśli nie wiedzą, to jak to się ma do oceniania scenariuszy lub do "podjęcia nieautorytatywnej decyzji"? Zrobicie tak jak chce ten, co będzie głośniej tupać? ;-)
- jak dwa powyższe punkty, oraz opisany w poście Irris scenariusz-powracający-jak-bumerang ma się w ogóle do sprawiedliwego potraktowania scenariuszy i startujących?

Ostatnio mieliśmy do czynienia w fandomie z konkursem którego nazwy pozwolę sobie nie wymawiać, a który skończył się fiaskiem organizacyjnym i, w praktyce, choć wielu ludzi wysłało zgłoszenia, konkurs się nie odbył. W przypadku ZB mamy łatwiej, bo zgłoszono tylko - technicznie - jeden scenariusz, który wpasowuje się w założenia, regulaminy i inne bezedury, więc jeśli konkurs się nie odbędzie znienawidzi Was tylko jeden team i jego ewentualni znajomi oraz, osoby z poltera, które przeczytają ich posta na blogu (w przypadku wspomnianego anonimowego konkursu, ludzi było o wiele wiele więcej).

Finalnie - pamiętajcie, że zawsze istnieje opcja walkower, która jest o tyle sprawiedliwa, że premiuje dokładnie tych, którzy zaangażowali się najbardziej.

Pozdr.
sqrl
Offline
Profil
Wiadomość
Papula
Postów: 8
Punkty: 16
Ad.1.

Organizatorzy nie wiedzą kto z Grimuaru zdecydował się na udział w Kapitule. Zdecydowałam się na publikację wiadomości w tym watku, licząc, że znajdę tu właściwe osoby.
Ok. Przejrzałam raz jeszcze forum.
Ta wiadomość chyba też nie dotarła:
Cytat
Ja (8-06-2009 20:31)
Witaj, dzięki za odzew.
Tym razem mnie zatrzymały sprawy zawodowe - stąd taka późna odpowiedź. Jeśli chodzi o skład kapituły to generalnie są mile widziane autorzy gry - niezależnie od tego czy ja prowadzili w trakcie finału, czy też po prostu brali udział w pisaniu scenariusza. Sytuacja jest o tyle śmieszna (bądź nieśmieszna), że wskutek zaniedbania ze strony organizatorów, do którego się przyznajemy, konkurs w tym roku nie spotkał się z odzewem (do tej pory nie spłynęła ani jedna gra) więc możliwe, że zawracam Wam głowę na darmo.
Tak czy inaczej - chcąc kontynuować ideę konkursu, chciałabym zmienić mocno jej formę i Was jako finalistów ubiegłorocznej edycji i członków Kapituły chciałabym prosić o wsparcie merytoryczne. Nie wiem ile osób od Was chciałoby się w to zaangażować - ale ośmielę się o to zapytać :)


AD2. O podjęcie decyzji poporsiłam Kapitułę w liczbie 15 osób plus osoby z Grimuaru. Nie dostaliście tej samej informacji w mailu - ponieważ nie wiedziałam do kogo go kierować.

Ad3. Punkt w regulaminie mówiący o tym by w konkursie brały udział Gry rozgrywane nie więcej niż 1 raz miał za zadanie promowanie Gier nowych, ciekawych dla fandomu. Nie chcieliśmy by gracze stwierdzili "o w tej grze finałowej grałem na polconie, kumpel na pyrkonie, fajna zabawa ale drugi raz grać sie nie da".
Podobny dylemat miała Kapituła w ubiegłym roku w stosunku do Smoczych Jaj. Ponieważ scenariusz nie był znany w fandomie za to zajebisty, stworzony został pewien precedens a problem był rozwiazywany tą samą drogą - pytaniem Kapituły o zdanie. W formie głosowania.

Squirel - czy mogę rozumieć, że polecasz opcję 3 przy udziale 1 gry?

Oczywiście możecie też się wstrzymać od zabierania głosu.


Ale: gdzie wysłać nagrody? Po pierepałach z pocztą polską wolałabym przekazać je kurierem na jakis pewny adres...
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez Irris 2009-06-18 11:19:58
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
Zgłosiło się kilka osób, chociaż nie pomnę kto dokładnie - Bioły na pewno może sprecyzować tę informację. Jeśli w grę wchodzi wzięcie udziału w kapitule podczas pierwszego etapu (nie będzie mnie w Polsce w trakcie trwania imprezy) to ja się bardzo chętnie piszę.

Odnośnie przesyłki. Może powinniśmy podać adres któregoś z klubowiczów? Jeśli będzie taka potrzeba możecie ją adresować na OPM.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: ż daleka
Postów: 1445
Punkty: 3020
Słowiku - zamiast proponować, podaj adres OPMu ;)
"Próbujecie uwolnić smoka z rąk kobiety? To nie powinno być na odwrót?"
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
Ty nie bądź taki mądry... Nie udostępniam swoich danych teleadresowych na stronach, do których dostęp jest nieograniczony. - jeśli zostanie podjęta decyzja wyślę Irris PW - poza tym nie chciałbym sam o tym decydować, zwłaszcza, że kto inny zajmuje się kwestiami związanymi ze Złotą Bramą.
Offline
Profil
Wiadomość
Papula
Postów: 8
Punkty: 16
Słowik - dzięki za info. Nie wiem czy bedzie etap scenariuszowy, na razie Kapituła głosuje nad tym czy nie odwoływać konkursu.
Chciałabym, żeby decyzja została podjęta w miarę sprawnie i błagam o pomoc w znalezieniu pozostałych zainteresowanych osób.

Co do nagród: jeśli zostanie podjęta decyzja to proszę o adres na irris81@gmail.com :)

Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Kapituła
Moderator
Ulcus
Postów: 1037
Punkty: 2519
Hej, to ja się trochę wtrącę i do końca tygodnia postaram się zebrać głosy od ludzi,którzy pojechali na Hardkon w tamtym roku i tych którzy przygotowywali LARPa na konkurs.
A adres do przesłania nagród proponuję żeby był prezesowy. Powiem, Karzakowi, żeby go podał Irris.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Kapituła
Moderator
Ulcus
Postów: 1037
Punkty: 2519
Hej, rozmawiałam już z ekipą z Grimuaru, która przygotowywała LARPa na Złota Bramę 2008 i tą która pojechała go realizować. Większością zproponowali opcję 1 czyli:
- Złota Brama w tym roku się nie odbywa
- zgłoszone LARPy, któr spełniaja wymagania przekładane są do realizacji na przyszłorocznej Złotej Bramie

Ja od siebie dodam tylko, że jeśli regulamin Złotej Bramy nie określa jasno jaka jest minimalna ilość uczestników niezbędna do odbycie się konkursu to ekipa która nadesłała LARPa spełniającego wymagania powinna wygrać walkoverem jak już Squirel też pisała.

dajcie znać co ostatecznie postanowicie
pozdr serdeczne
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz