Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Regulamin PBFa
Lublin Pod
Bulla
Postów: 70
Punkty: 215
Informacje wstępne:

1. W grze może wziąć udział każda chętna osoba, związana z forum Klubu Grimuar.
2. Warunkiem przystąpienia do gry, jest wysłanie do użytkownika StaryLublin prywatnej wiadomości (PW) z opisem postaci, akceptacja owego opisu ze strony StaregoLublina, oraz rejestracja nowego konta postaci na forum Klubu Grimuar.
3. Podstawą do stworzenia postaci w grze są informacje zawarte na stronie starylublin.pl.
4. Do pisania na forum PBFa służy wyłącznie konto postaci. Posty napisane z innych kont, bądź przez nie zaakceptowane jeszcze konta postaci, będą natychmiast kasowane.
5. Postacie zaakceptowane powinny w pierwszej kolejności opublikować profil swojej postaci w topiku Galeria Bohaterów. Po publikacji profilu postać może rozpocząć grę.
6. Postać, która rozpoczyna grę automatycznie znajduje się w lokacji Ulice Miasta.

Zmarli

7. Możliwe jest wykorzystanie do gry postaci zmarłej podczas LARPa Gangi Starego Lublina.
8. Warunkiem przystąpienia do gry taką postacią, jest napisanie fajnego opowiadania z uzasadnieniem, w którym opisane będzie ponowne powołanie postaci do życia. Opowiadanie takie może napisać zarówno sam gracz, właściciel „wskrzeszanej” postaci, jak i – w jego imieniu – inny gracz, który do tego wskrzeszenia zamierza doprowadzić. Opowiadania należy przesyłać na PW użytkownikowi StaryLublin. Będą publikowane.

Lokacje:

9. Każdy temat w kategorii gry PBF to osobna lokacja. Lokacje do których z różnych powodów nie można wejść są automatycznie zamykane.
10. Każda postać może dowolnie poruszać się pomiędzy otwartymi lokacjami.
11. Postać, która przechodzi z lokacji A do lokacji B powinna na końcu ostatniego posta w lokacji A napisać na zielono nazwę lokacji B, do której się udała.
12. Postać wchodząca do lokacji B powinna na początku pierwszego posta w nowej lokacji napisać na zielono nazwę lokacji z której przybyła.
13. Można przechodzić z dowolnej lokacji do dowolnej otwartej lokacji i nie jest konieczne wychodzenie za każdym razem na Ulice Miasta, tylko po to, żeby przejść z Czarnego Rynku do Kabaretu.
14. Na początku gry istnieje ograniczona ilość lokacji, gracze jednak mogą poruszać się także po innych, wymyślonych przez siebie bądź już istniejących w świadomości gry miejscach. Wszelkie lokalizacje, które nie mają swoich topików, umownie znajdują się na Ulicach Miasta.
15. W trakcie gry możliwe będzie powstawanie nowych lokacji, jeśli tylko okaże się, że niosą one potencjał dla większej ilości postaci. Zakładaniem nowych lokalizacji zajmuje się na razie wyłącznie Stary Lublin.
16. Lokalizacja zastrzeżone, to takie miejsca w których mogą przebywać tylko konkretne postacie. Postacie które mogą w nich pisać wymienione są w nawiasie po nazwie topika.
17. Miejsce zamieszkania postaci może zostać umieszczone wśród dostępnych otwartych lokalizacji. Aby otworzyć swoje miejsce zamieszkania przed innymi graczami należy wysłać do użytkownika StaryLublin PW z prośbą o stworzenie lokacji i z uzasadnieniem, dla którego lokacja ta może stać się przydatna także dla innych graczy.

Styl i kolory:

18. Opis zachowania się, poruszania po lokacjach, gesty, mimikę etc. piszemy normalną czcionką.
19. Słowa wypowiadane głośno piszemy kursywą.
20. Słowa skierowane do kogoś, anonsujemy pogrubioną czcionką (np. Kawka powoli odwróciła się na pięcie i wściekle warknęła do Dandysa: Przestań w końcu zachowywać się jak mydłek!).
21. Wejście do lokacji i jej opuszczenie sygnalizujemy na początku i na końcu posta kolorem zielonym.
22. Ogłoszenia na Tablicy Ogłoszeń na Czarnym Rynku, sygnalizujemy kolorem niebieskim.
23. Kolor czerwony, oraz kolor brązowy zastrzeżony jest dla użytkownika Stary Lublin. Wyjątkiem jest tutaj topik „Galeria Bohaterów”, gdzie dla ozdoby Opisu Postaci możliwe jest używanie dowolnych kolorów.

Interakcje

24. Postacie mogą wchodzić ze sobą w interakcję (rozmawiać, dotykać, etc.) tylko w obrębie tej samej lokacji. Nie możliwa jest interakcja pomiędzy lokacjami.
25. Dopuszcza się korespondencję prywatną (PW) pomiędzy postaciami. O ważniejszych zmianach w rzeczywistości gry dokonanych na PW, gracze zobowiązani są poinformować użytkownika StaryLublin.
26. Miasto będzie wchodziło w interakcje z graczami za pośrednictwem użytkownika Stary Lublin.

Topiki

27. Wieża Trinovantesa: lokacja, nowy Zamek Króla-Na-Wieży, miejsce jego zamieszkania, przyjmowania „audiencji”, gości, etc.
Czarny Rynek – Tablica Ogłoszeń: lokacja, publikacja ogłoszeń możliwa poprzez wysłanie do użytkownika StaryLublin PW z pełną treścią ogłoszenia, bądź poprzez samodzielne opublikowanie treści w topiku. Ogłoszenia odróżniać się powinny od tradycyjnej w tym miejscu rozgrywki kolorem niebieskim.
Kabaret Absynt w Haremie: lokacja, część Haremu dostępna dla wszystkich postaci. W środku znajduje się bar i kabaret, częste miejsce spotkań.
Zakątek Żałobników: lokacja, stare cmentarzysko, najbardziej metafizyczne miejsce w całym Lublinie Pod. To tutaj złożono ciała zmarłych w Sanktuarium. W topiku publikowane są opowiadania dotyczące osób zmarłych, ostatnie chwile postaci w świecie Pod, przejścia pomiędzy światami, etc., z fabularnego punktu widzenia symbolizujące wspomnienia i wizje rodzące się w tym miejscu w głowach odwiedzających cmentarzysko postaci. Mogą w nim pisać takie postacie będące „duchami”, czyli te które poniosły śmierć w trakcie LARPa i nie biorące udziału w tradycyjnej rozgrywce, poza tą lokalizacją.
Sanktuarium: lokacja zapieczętowana przez Sędziego, bohaterowie nie są w stanie trafić do tego miejsca ponownie.
Galeria Bohaterów: profile, topik w których gracze dokonują prezentacji swoich postaci.
Ulice Miasta: lokacja.
Wielka Biblioteka i Stare Archiwum: lokacja pod władzą Sędziego. Rewersy i zamówienia na książki wypisywać należy w temacie kolorem morsko-zielonym (seagreen)
Ogrody Konstantyna: lokacja prywatna dla Charonitów i zaproszonych przez nich gości.
Prywatne apartamenty Haremu: lokacja prywatna dla Czerwonej Madamme i jej gości.

28. Kolejne lokalizacje będą dopisywane.

Miłej zabawy kochani. :-)
sqrl

___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez StaryLublin 2008-12-01 09:26:17
Offline
Profil
Wiadomość
Lublin Pod
Bulla
Postów: 70
Punkty: 215
Errata I - Walka

29. Walka pomiędzy graczami będzie epicko (opisowo) rozstrzygana przez użytkownika StaryLublin, na podstawie takich kryteriów jak: opisy postaci i wiedza na ich temat, sytuacja w której dochodzi do walki, sposób prezentacji postów wprowadzających do walki i ich relacja z założonym scenariuszem.
30. Kiedy jeden z graczy atakuje drugiego, lub obaj gracze decydują się odbyć pojedynek, po koniecznych, napisanych przez graczy wprowadzeniach, ruch w topiku w którym dochodzi do walki zamiera do momentu rozstrzygnięcia walki przez użytkownika StaryLublin.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez StaryLublin 2008-12-01 09:22:28
Offline
Profil
Wiadomość
Lublin Pod
Bulla
Postów: 70
Punkty: 215
Errata II

31. Retrospekcje i wizje piszemy w tekście kursywą w kolorze "plum" {color=plum}.

KOLOROWANIE TEKSTU
Tekst postów kolorujemy za pomocą komendy
{color=nazwakoloru}Tekst{/color}
...gdzie zamiast nawiasów zastosowanych powyżej, wstawiamy nawiasy kwadratowe.

Do dyspozycji mamy całą paletę barw, jak choćby tą przedstawioną w tym miejscu.

Proszę jednocześnie pamiętać, że poza Galerią Bohaterów, wszystkie kolory i odcienie czerwieni (red, brown crimson darkred firebrick indianred maroon) zastrzeżone są dla użytkownika StaryLublin.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez StaryLublin 2008-12-01 09:22:38
Offline
Profil
Wiadomość
Lublin Pod
Bulla
Postów: 70
Punkty: 215
Errata III - Konta postaci

32. Pod groźbą natychmiastowej i bolesnej śmierci postaci zabrania się pisania postów za pośrednictwem konta postaci, w innej kategorii niż kategoria Gangi Starego Lublina.
33. Uprasza się o zminimalizowanie pisania z tegoż konta w Shoutboxie.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez StaryLublin 2008-12-01 09:22:49
Offline
Profil
Wiadomość
Lublin Pod
Bulla
Postów: 70
Punkty: 215
NOWE LOKACJE: PROŚBY O UTWORZENIE - AKCEPTACJA - ODMOWA

Przez wzgląd na to, że dostaję sporo zapytań i próśb o utworzenie nowych lokacji, zdecydowałam się w topiku regulaminowym zaznaczyć w jakich sytuacjach prośby spotykają się ze stanowczą miasta odmową. Tymczasowo "odmów" jest niestety naprawdę dużo, chciałobym więc, żebyście wiedzieli dlaczego.

Odmawiam utworzenia nowej lokacji w przypadku gdy zaproponowana lokacja:
- jest lokacją jednoosobową (PRZYKŁADOWO: prośba o utworzenie lokacji będącej "osobistą kryjówką" postaci),
- jest lokacją nierozwojową z punktu widzenia gry (PRZYKŁADOWO: prośba o lokację, która nie ma żadnego przeznaczenia poza "siedzeniem i gadaniem" - takich lokacji jest już w Lublinie Pod kilka i nie trzeba ich mnożyć),
- jest lokacją "osobistą tajną" (lokacje utworzone w kategorii PBF nie mają statusu "tajności", bo czytać je mogą wszyscy gracze i mogą być co najwyżej "niemożliwe do odwiedzenia" bez zaproszenia; sprawy tajne - niedostępne dla innych graczy - załatwiane są na PW),
- dubluje ideę już istniejącej lokacji (PRZYKŁADOWO: prośba o utworzenie lokacji na tajne spotkanie Kawki z Porcelanowym Sercem dubluje ideę lokacji "Ogrody Konstantyna"),
- tymczasowo nie widzę perspektywy w której lokacja mogłaby się stać miejscem przydatnym i używanym przez graczy (w sensie lokacja jest niegrywalna).

Uzasadnienie: jestem zdania, że nie chodzi o to aby namnożyć topików w których każdy będzie mógł sobie pisać sam - bo to się mija z ideą PBFa. Nic nie stoi na przeszkodzie - odpowiadam to każdemu - żeby taka kryjówka była, istniała, ale niech będzie niejako "wirtualna". Jeśli Gracz ustala sam ze sobą, że ma taką właśnie kryjówkę i do niej się udaje, to niech to napisze w poście na zielono (PRZYKŁADOWO: Car udaje się do swojej supertajnej ochrańskiej kryjówki), co równoznaczne jest ze zniknięciem z oczu wszystkich bohaterów.

Perspektywa: jeśli jednak w toku gry pojawią się nowe możliwości i perspektywy, pomysły, osoby-z-dostępem i nowatorskie rozwiązania - zachęcam do ponowienia prośby o utworzenie lokacji z nowymi argumentami. Żadnego pomysłu nie odrzucam z góry, taki monit zostanie ponownie rozpatrzony.

___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez StaryLublin 2008-12-02 23:39:21
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz