Regulamin 
Profil
Wyszukaj
LARPy na terrAkademikonie
Postów: 4991
Punkty: 0
Uzyskawszy pozwolenie od, chcących pozostać anonimowymi, Organizatorów LARPów terrAkademikonowych, pozwalam sobie założyć ten oto topic, który być może pozwoli na wymianę uwag, pomysłów i domysłów dotyczących LARPów terrAkademikonowych.

Jak na razie w menu jest zestaw tradycyjny (albo nietradycyjny, kto wie) - duży LARP + mały LARP. Ten duży (oto jego strona), nosi piękny tytuł Misterium Rodu Featherlove. Niestety, poza Orgami nikt nic jeszcze o nim nie wie. Nie ma jednak wątpliwości, że na stronie coś od jakiegoś czasu rośnie. :-)

Drugi, mniejszy - monastyrowy LARP Złamana pieczęć to też kontynuacja LARPowej zeszłorocznej tradycji.

Czy śledzicie to co zmienia się na terrAkademikonowej stronie? Czy czytaliście wprowadzenie? Co sądzicie o obu LARPach? Jakie macie domysły co ewentualnej konwencji dużego LARPa? Mnie strasznie ekscytuje w nim przede wszystkim słowo misterium - seria skojarzeń, która atakuje mnie kiedy o tym myślę sprawia, że ciarki zaczynają pełznąć w górę mych pleców.

A co Wy sądzicie? Ciekawa jestem jakie są Wasze uwagi i domysły. :-)
śfirel
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
Przede wszystkim zastanawia mnie to, co rośnie. Dorota podzieliła się ze mną swoimi podejrzeniami i jeśli faktycznie tak będzie, jak ona mówi, to będzie fajnie. Mnie to się wydaje po prostu, że to ma oznaczać poziom prac nad grą - taki, jak to się mówi... preloader? Obawiam się, że ludzie mogą mieć po dwóch ostatnich dużych LARPach Squirel zbyt wielkie oczekiwania.

Natomiast mam nadzieję, że w przypadku 'małego' LARPa będzie po bożemu. Tzn, że nie będzie jakichś fajerwerków i innowacyjnych formuł, że gracze dostaną postaci (w formie nie większej niż 1 strona a4) już na miejscu. Chyba tradycjonalista się we mnie odezwał.

EDIT: O jakie to już duże urosło. Ma listki i w ogóle. Chyba sporo przegapiłem.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez Słowik 2009-04-09 11:59:25
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Ja tez mam swoje podejrzenia co do tego co rośnie, ale nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak to może zostać, hymm, "przeprowadzone". Tfurcom ufam, mają zapał i bardzo są rozentuzjazmowani swoim pomysłem, stąd - well - czekam niecierpliwie aż wylezie z tego coś więcej poza tym - jak go nazwać - pałąkiem.

W sumie to mam nadzieję, że moje ostatnie fanaberie nie wpłyną negatywnie na odbiór LARPów - jeśli tak będzie, zapewniam - osobiście popełnię na terrtAkademikonie harakiri poprzez utopienie się w jeziorze. Niniejszym będę mogła dołączyć do pewnego niezdyscyplinowanego Alter Ego, szwendającego się po Lubence podczas naszej nieobecności.

W małym LARPie również z przyjemnością wezmę udział. Mam nadzieję, że tym razem nie padnę ze zmęczenia we środku i dotrwam do końca.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Moderator
Crusta
Skąd: Niflheimr
Postów: 1784
Punkty: 3984
Osobiście czekam z niecierpliwością na oba LARPy, jak i na ujawnienie jakichś informacji na temat "dużego". Bardzo mnie ciekawi konwencja, podobnie jak Sqrl obiecuję sobie pewne rzeczy na podstawie tytułu. Jedno jest pewne - jego twórcy potrafią podsycać ciekawość. To się nazywa PR! :) A co do "małego" LARPa - cieszy mnie, że będzie to LARP monastyrowy, a i wprowadzenie fabularne bardzo mnie zainteresowało. Rok temu pomimo nieprzespanej nocy bawiłam się świetnie (choć przegrałam swą duszę) i mam nadzieję to powtórzyć.

A co do wielkich oczekiwań... Lekko się obawiam, że niektóre osoby będą miały rzeczywiście bardzo wysokie wymagania, ale sądzę, że to nie zaszkodzi samej rozgrywce. Osobiście nie spodziewam się niczego konkretnego ani prze-mega-wyrąbanego-w-kosmos, cieszę się po prostu, że będą dwa LARPy na terra, i już sam ten fakt mnie wprawia w świetny humor :) Mniejsza o fajerwerki - dobra zabawa, fabuła i podejście graczy się liczy przecież. Dlatego jestem przekonana, że oba LARPy będą super i się będziemy wszyscy dobrze bawić.

edit: Gdyby powyższe było zbyt zawoalowane i dwuznaczne, to jeszcze raz: Drodzy Twórcy LARPów, nie przejmujcie się niczym, tylko róbcie swoje. Będzie super i tyle. Czekam z niecierpliwością.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez gwyn_blath 2009-04-09 21:10:44
"Nie ma żadnej drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą." (Budda Siakjamuni)

Unhallowed Metropolis
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: ż daleka
Postów: 1445
Punkty: 3020
Heh. Z zapartym tchem śledziłem stronę terrA, w dalszym ciągu tam zaglądam i zwracam szczególną uwagę na dużego LARPa. Mam na niego ochotę.

Jestem człowiekiem, który wierzy w spiskowe teorie Grimuarów, dlatego nie wierzę, że Wióra wybrała konwencję całej imprezy bez porozumienia z twórcami Misterium. Mam wrażenie, że będzie on bardzo magiczny. A może to tylko moje zachciewanie, które narzuca mi się we wszystkim, co czytam?

To, co rośnie na stronie też mi się kojarzy z pijarem terrAkademikonowym. Dlatego uważam, że to coś, co rośnie to... Hmm... Nie mogę Wam powiedzieć!

Co do oczekiwań...
Mam nadzieję, że konwencja mi się spodoba, ale jeśli PR dalej będzie taki dobry, to konwencja bez względu na wszystko będzie si.
Mam nadzieję, że będę mógł stworzyć swoją postać. Tak po prostu. Jeśli nie będę miał wyboru, nie obrażę się. Mimo wszystko, różne drobne sugestie, czytane książki i rozważania na temat LARPów sprawiły, że mam tysiąc i jeden pomysłów na postać. Chciałbym wykorzystać któryś z nich.
Mam nadzieję, że nie zostanę wepchnięty do szuflady. Ostatnio na LARPie katharsisowym znowu dostałem postać niepoprawnego altruisty...
A to wszystko sprowadza się do jednego: Mam nadzieję, że dostanę szansę wczucia się w swoją postać. Bez żadnego ale.

Fajerwerki? Hem. Nie znam żadnych fajerwerków ze Snu Nocy Letniej. Tylko kilka wspomnianych półgębkiem rzeczy, które sam musiałem wyłowić z różnych relacji. Czego miałbym się spodziewać? Jedyny fajerwerk, na jaki liczę to zespolenie z postacią.


Złamana pieczęć? Ups! Dopiero sobie o nim przypomniałem. Niknie przy dużym, ale zamierzam wziąć udział, jeśli tylko będę wtedy w stanie przydatności do spożycia. Podoba mi się cała konwencja, kojarzy mi się jakoś unhallowed-owo.


Co do LARPów i innych fanaberii 'Quirel: Hem. Każdemu wg chęci i umiejętności. Odebrałem je jako wyższy kurs LARPowania i LARPotwórstwa, oraz zakładkę z miłymi wspomnieniami w mózgownicy.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez Marco REqam 2009-04-12 20:02:51
"Próbujecie uwolnić smoka z rąk kobiety? To nie powinno być na odwrót?"
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Moderator
Crusta
Skąd: Niflheimr
Postów: 1784
Punkty: 3984
O, pierwsze info o "dużym" LARPie. Czyli już można się domyślać, że prawdopodobnie przełom XVIII i XIX wieku, saga rodzinna w klimacie mystery. A przynajmniej wiele na to wskazuje wg mnie - chyba, że autor posta specjalnie wodzi nas za nos, bo i tak może być :) Zamieszczony fragment bardzo mnie zaintrygował. Ciekawe, jak będzie się prezentować fabuła.

Squirel, czy przed terrAkademikonem będą jeszcze jakieś informacje dotyczące "małego" LARPa? Nie ukrywam, że fakt bycia monastyrowym bardzo mnie kręci, a i fabuła jak na razie prezentuje się świetnie, więc zastanawiam się, czy dowiemy się jeszcze czegoś więcej przed samą grą.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez gwyn_blath 2009-04-16 17:16:40
"Nie ma żadnej drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą." (Budda Siakjamuni)

Unhallowed Metropolis
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Gwyn: nie mam pojęcia. :-(

A co do zajawki na stronie - wow, trzyma klimat. Aż mnie ciary przeszły na końcu. :-D
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Na stronie terrAkademikonu pojawił się opis kolejnego, trzeciego już LARPa, który odbędzie się podczas imprezy. Zainteresowanych i niezainteresowanych zapraszam na: http://terrakademikon.pl/
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz