Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Plany klubowe na resztę roku akademickiego
Postów: 4991
Punkty: 0
Witam ciepło,

zmotywowana silnie rozmowami R-konowymi i poR-konowymi postanowiłam trochę podziałać od strony motywacyjnej, nad klubowymi eventami. Mam nadzieję, że to chociaż trochę pomoże nam się zawziąć do dzieła.

Zacznę od tego, że pewnie nie wszyscy wiedzą jaki jest ogólny plan działań Klubu na najbliższe wiele miesięcy. Pomysłów jest mnóstwo, pozwolę sobie wyliczyć te które zapamiętałam, wyjaśniając być może dla tych-co-nie-na-bieżąco z czym je się je.

Na najbliższe ileś miesięcy przewidywane są niniejsze propozycje:

- kwietniowy PIIG – impreza taneczno-integracyjna. Zajmuje noc całą i pozwala przy muzyce, piwie i jedzeniu pointegrować się w klubowym towarzystwie. Szczególnymi atrakcjami PIIGa są zazwyczaj: przybicia osób dawnej działających w Klubie, zabawa przy muzycznym klubowym Hitpaku, aukcje przedmiotów związanych z Klubem pozwalające zebrać jakieś minimalne fundusze na dalsza działalność. Czas: kwiecień. Orgs: Braids & Słowik.

- tyciKON – minikonwent odbywający się od 3 lat w trakcie Kozienaliów, przeznaczony głównie dla osób do tej pory nie związanych z fantastyką, którzy chcieliby się z ową zaznajomić. Na tyciKONie prezentujemy nie tylko tematy ogólnofantastyczne, ale też gry fabularne, planszówki, karcianki. Czas: Kozienalia. Orgs: nie wiadomo.

- the Lost Days – projekt Grimuaru i serwisu internetowego http://unhallowed.pl , w zamyśle: pierwsze Polskie spotkania ze steampunkiem i victorianfiction. Jednodniowa impreza z kilkoma prelekcjami, prezentacjami, wystawą zdjęć steampunkowych, imprezą muzyczną w klimatach steam. Atrakcje specjalne: impreza w wynajętej na cały dzień klimatycznej knajpie na starówce, poprzebierani wiktoriańsko ludzie, konkursy z nagrodami. Czas: maj, przełom maja i czerwca. Orgs: Gwyn & Sqrl.

- sesja zdjęciowa w klimacie steampunk – akcja polegająca na zaproszeniu dobrych fotografów, przebraniu się w niezwykłe steampunkowe stroje, być może odgrywanie jakichś scenek i uwiecznieniu wszystkiego na „kliszy”. Planowana na wiosnę na starówce, w kliku co bardziej klimatycznych lokalizacjach. Cel sesji, oprócz satysfakcji i fajnej zabawy – wystawa zdjęć na the Lost Days, do plakatów klubowych no i na konwenty, gdzie możemy z wystawą pojechać. Czas: kiedy będzie ciepło. Orgs: Sqrl.

- sesja zdjęciowa wampirza c.d. – jak wyżej, tyle że w klimatach wampirzych. Druga edycja sesji zdjęciowej, którą możecie zobaczyć w galerii. Czas: nie wiadomo, ale oby jak najszybciej. Orgs: Em.

- terrAkademikon – wakacyjny wyjazdowy minikonwent Grimuaru i przyjaciół. Jak co roku – dziać się będzie na odludnym Ranczu niedaleko Białej Podlaskiej. W programie – 3 dni leżenia plackiem na słońcu, ogniska, grille, imprezy taneczne, LARPy, gry terenowe, gry fabularne, rozmowy o życiu, spacery po idyllicznej okolicy, integracja, granie na gitarze, siedzenie na ganku pod jabłonią, wspólne odganianie się od much i komarów. Cudowne chwile. Czas: 9-11 lipiec (?). Orgs: Braids & MarcoReqam.

- LARPon – czyli minikonwent LARPowy. Na razie istnieją dwa pomysły na imprezę: pierwszy to całoweekendowe spotkanie z przerwami na sen, podczas którego odbędzie się kilka LARPów (wstępnie słyszałam o „Oszustach” Gosi i Słowika, „Cthulhowym” Gwyn, „Hotelu Eclipse” Kuby i o eksperymencie LARPopodobnym o-nieznanym-tytule Gwyn & Sqrl). Druga idea to impreza „cykliczna” – 3 dni, rozrzucone pomiędzy 3 miesiące. W sensie na przykład każda ostatnia sobota miesiąca to LARP, skupiony dookoła projektu LARPon. Czas: wiosna. Orgs: nie wiadomo chyba. Bioły i Gwyn?

- Zombie Walk 2 – przewija się co raz w rozmowach. Ludziom bardzo się podobało, chcą jeszcze. Wiadomo – przemarsz ucharakteryzowanych na zombie ludzi przez miasto. W zeszłym roku ZW towarzyszył Kozienaliom, w tym, z tego co wiem, planowany jest raczej na październik. Czas: październik. Orgs: nie wiadomo.

- LARPy na spotkaniach klubowych (Secret du Roi, LARP Cthulhowy by Gwyn) – idea organizowania 2-godzinnych, nieskomplikowanych LARPów na spotkaniach klubowych. W zanadrzu mamy kilka bardzo krótkich LARPów, które można by poprowadzić dla tych, co grają rzadko albo w LARPy nie grali wcale, a mają czas podczas spotkania klubowego. Czas: spotkania klubowe. Orgs: Mistrz Gry LARPa.

- cykliczny turniej kalamburów na świeżym powietrzu (z grillem) – na środku miasteczka akademickiego staje co jakiś czas grill (np. każdy drugi piątek miesiąca). Ze spotkania na spotkanie ktoś inny przygotowuje hasła. Zapraszamy przechodzących i imprezujących dookoła ludzi na turniej kalamburowy. Bawią się do oporu a za wygranie dostają na przykład po piwie i kiełbasce z grilla. Czas: nie wiadomo, ale musi być ciepło. Orgs: nie wiadomo.

- Neuroshima HEX w plenerze – w parku akademickim staje albo kilka stołów, albo kilka piknikowych kocyków. Gramy w Neuroshimę HEX, my i wszyscy co zechcą się zjawić i pograć z nami. Czas: jak będzie ciepło. Orgs: Falker (?).

Powyższe podsumowanie wymaga rozwinięcia, dopracowania i uszczegółowienia. Do niektórych nie ma jeszcze wyznaczonych Orgów. Niektóre nie wiadomo kiedy się odbędą. Ale są i jeśli chcemy być fair wobec siebie i innych klubowiczów, powinny zostać zrealizowane. Zapraszam do ogólnej burzy mózgów na temat poszczególnych eventów jak też i wszystkich na raz.

Postuluję o organizację kilku spotkań poza poniedziałkowymi mitingami Klubu, w celu obgadania szczegółowo każdej z opcji i przejścia od słów do czynów. Spotkania dodatkowe są dla chętnych, mogą być reklamowane na Klubie i forum. Ważne jest aby zmotywować jak najwięcej osób do działania. Spróbuję coś trochę porobić w tym kierunku.
Jeśli pomysł spotkań zostanie zaakceptowany, mogę zająć się ich logistyką i organizacją.

Pozdrawiam, sqrl.

PS: tytuł topica zostanie wkrótce zmieniony na jakiś bardziej sugerujący treść. Ten aktualny ma wyłącznie na celu niecne przyciągnięcie pierwszej fali czytaczy i pisaczy. :-)
Czy mogę prosić Administratorów o rozesłanie linka do topica za pomocą Masowej Wiadomości, do wszystkich użyszkodników?
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez 2010-03-23 09:25:57
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Otchłań demencji...
Postów: 794
Punkty: 1757
Kredka, wraz z Em, pracują nad LARPem Sandmanowym, lecz szczegółów nie znam, bo mnie do nich nie dopuszcza. ;)

Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Vesiculum
Skąd: Lublin-Gniewczyna
Postów: 22
Punkty: 78
Jeżeli do zrobienia sesji wampirzej brakuje fotografa, bo znam jedną dziewczynę (bardzo możliwe że ogólnie Wam znaną) która mogłaby się podjąć. W każdym razie robi fajne klimatyczne zdjęcia, więc wiedziałaby co z czym i do czego :)
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Car Luxurians
Skąd: Gdynia
Postów: 2747
Punkty: 9108
squirel napisał:
przybicia osób dawnej działających w Klubie,


SUUUUPEERR!

Do czego będziemy ich przybijać? 8D

Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
shade napisał:
Jeżeli do zrobienia sesji wampirzej brakuje fotografa, bo znam jedną dziewczynę (bardzo możliwe że ogólnie Wam znaną) która mogłaby się podjąć. W każdym razie robi fajne klimatyczne zdjęcia, więc wiedziałaby co z czym i do czego :)


Nie tyle to kwestia fotografa, ile ustalenia wreszcie planu zdjęć, w sensie: co robimy i jak, załatwienia sali... A jakoś nie umiem tego wszystkiego do kupy zebrać :/
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
PIIG - wszystkie znaki na niebie i ziemi (oraz w zbożu) wskazują, że zarzucona na prawie rok tradycja integracji powróci.

tyciKON - byłoby miło, gdyby się odbył. Na ostatnim spotkaniu poniedziałkowym temat został poruszony, miało się zebrać kilka osób zainteresowanych i coś ustalić "w międzyczasie".

Lost Days - projekt zapowiada się ciekawie i ma szansę trafić do szerszego odbiorcy. Czekamy na szczegóły

sesja steampunkowa - czekamy na cieplejsze dni.

sesja Wampirza - chyba projekt umarł, bo nic się w tej materii nie dzieje,a powyżej Em stwierdziła, że ją to przerasta.

terrAkademikon - jak widać projekt jest w toku i ma się dobrze.

LARPon - pomysł rewelacyjny. Miejmy nadzieję, że dojdzie do skutku.

Zombie Walk 2 - tutaj ludzie muszą się dogadać, czy chcemy to robić. Pierwszy wyszedł nad wyraz okazale, ale pojawiły się liczne negatywne głosy odnośnie powtórki. Z kolei ludzie niezwiązani z klubem dopytują, czy coś w trawie piszczy.

LARPy w poniedziałki - może to nie jest problemem w tym momencie, kiedy na spotkania poniedziałkowe nie przychodzi zbyt wiele osób, ale czy będzie jakaś alternatywa, dla tych, którzy nie wezmą udziału?

Kalambury i Hex w plenerze - o ile kalambury w plenerze to pomysł świetny, o tyle hex może być trochę za skomplikowany na taką rozrywkę na świeżym powietrzu. Ale kto wie, może będą zainteresowani również pomóżdżeniem sobie.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
Achtung! Odnośnie sesji wampirzej - dziś odezwał się do mnie Drugi Tworzący, tak więc jest szansa, że coś ruszy. Ja dostałam kopa moralnego, on zadanie zanalizowania "scenariusza" jaki powstał zanim Tworzący wyjechał. Planning, planning...
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
A ja mam pytanie o termin PIIGa. W kwietniu mam dłuższy wyjazd w Bieszczady i nie wiem jak sobie rezerwować noclegi.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Otchłań demencji...
Postów: 794
Punkty: 1757
Słowik napisał:

LARPy w poniedziałki - może to nie jest problemem w tym momencie, kiedy na spotkania poniedziałkowe nie przychodzi zbyt wiele osób, ale czy będzie jakaś alternatywa, dla tych, którzy nie wezmą udziału?


A może po prostu jakieś planszówki wtedy zrobić? Ja mogę zawsze udostępnić w pewne ręce moje Party Games ( Munchkin, Once, Jungle ). Może Cytadela by użyczyła części swych zasobów, raz na jakiś czas? Albo kalambury zrobić?

Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
By móc zorganizować LARPa i obok planszówki potrzeba byłoby dwóch odzielnych sal, a jak na razie nie mamy ani jednej. :(
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz