Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
Imperatory 2010
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
Pokaz mody steampunkowej? Brzmi nieźle, bo i pójdzie się zaprezentować, i nie będziemy stać jak kołki... No i będzie niezła zabawa :)
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
squirel napisał:
Z naszej strony proponuję wyjście z wartościową inicjatywą i zaoferowanie im jakiegoś eventu specjalnego (np. pokaz mody steampunkowej or sthing), który ładnie zaprezentuje nasz udział w imprezie.

Też o tym pomyślałem. Bo stanie w tłumie nie stanowi żadnej promocji.

* Pokaz mody. Dobry pomysł. Tylko trzeba by mieć wtedy przedstawicieli różnych stylów steampunkowych, tak, aby pokaz był różnorodny. Do tego dobry komentarz treściwy ale w lekkim dowcipnym stylu. Jedna uwaga: pokazy gotyckie na Falkonach pokazały, że modeli trzeba przyuczyć w chodzeniu i prezentacji stroju.
* Może jakaś scenka. Tylko to wymagałoby przygotowania scenariusza, który czymść zainteresowałby oglądających. Może kilka scenek-skeczy, krótkich i z wyrazistą puentą. Ale To wymaga dobrej rozkminy, żeby nie było tandetne. No i wtedy jakieś próby...
* Może coś w stylu stoiska? Tylko co moglibyśmy mieć na tym stoisku?
* Licytacja zdjęć? Ale nie wiem, czy impreza się zgodzi na coś takiego.
* Pozowanie do zdjęć z ludźmi, ale to tak czy siak będzie miało miejsce i nie wymaga z naszej strony żadnego przygotowania.


squirel napisał:
Potrzebuję informacji dotyczących orientacyjnych cen:
- 50, 100, 500 ulotek (po rozłożeniu A4, składanych na 3 części), kolorowych, na śliskim papierze,
- 50, 100, 500 plakatów w dwóch wielkościach (nie znam się na tych rozmiarach, ale Ty pewnie będziesz wiedział o co chodzi: jedne takie mniejsze, wielkości kalendarza, drugie większe, jak plakat Falkonu),
- 1, 10 plakata giganta. Takiego megawielkiego, jak się umieszcza na takich wielgachnych tablicach.

Mogę dopytać drukarnię z którą współpracujemy o ceny, ale już wcześniejsze doświadczenia pokazały, że nie zawsze są to ceny najtańsze (zapewne wynika to z faktu, że Teatr płaci ceny przetargowe, które są o wiele korzystniejsze), dlatego proponuję je potem skonfrontować. Zawsze można wysłać zapytanie ofertowe, ponieważ na stronach nie uświadczysz cennika usług.

- ulotki. Podobno najlepiej wychodzi zamawianie na Allegro, ale nie potwierdziłem nigdy tych informacji.
- plakaty. Kalendarze, strzelałbym że to format B3 (353×500 mm), a Falkon drukuje plakaty w formacie bodajże A1 (594×841 mm)
- Megaplakat. Masz na myśli uliczne billboardy reklamowe? Tam plakaty klejone są bodajże z 6 części, a to chyba odpada. Jeśli się orientujesz jak mniej więcej wyglądają plakaty Osterwy to mają wielkość 180x120 cm. Zawsze można dowiedzieć się, jaka jest szerokość maksymalna druku plotera, długość może być dowolna, bo drukują z roli.
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Słowik: orajt, jakbyś mógł dopytać drukarnię. Chodzi mi o to tylko, żeby zorientować się w cenie pi-razy-oko. Potem, jak piszesz, skonfrontuje się ceny podczas prób zejścia na najniższy możliwy pułap.
Megaplakat - nie chodzi mi o bilboardy reklamowe, tylko o taki duży plakat, jednoczęściowy. Chyba taki o jakim piszesz w kwestii Osterwy.

Anyway. Co powiecie na spotkanie na żywo dziś albo jutro po południu? Jest kilka istotnych kwestii które wolałabym obgadać f-t-f.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez 2010-08-10 11:12:01
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Otchłań demencji...
Postów: 794
Punkty: 1757
Słowik napisał:

Pokaz mody. (...) Jedna uwaga: pokazy gotyckie na Falkonach pokazały, że modeli trzeba przyuczyć w chodzeniu i prezentacji stroju.


Oraz to że pokaz ogólnie jest nudny jak flaki z olejem. Sorry, ale o ile pomysł był ciekawy, a nawet byłem zainteresowany asortymentem ( jako prawie-jak-got :P ), to na drugim obejściu myślałem tylko o czekającym torcie. I by najmniej nie byłem jedyny.

Główna atrakcje trzeba dobrać do charakteru imprezy, ( bo nie jestem pewien czy to sama gala czy tez taki konwent polskiego rynku z galą ) ale jeśli jest to konwent, dużo lepszy pomysłem będzie stoisko z jakimś eventem ( występem czy performance ) i hostesami ( oraz z... hosstemsema? Jak jest męska hostessa? ;P ) tak jak wygląda to poniżej. Gracze nie lubią długich i monotonnych wydarzeń, wolą sobie pogadać z poprzebieranymi ludźmi. ;)

http://uk.stars.ign.com/articles/990/990718p1.html?RSSwhen2009-06-05_114000&RSSid=990718

http://www.net4tv.com/voice/Story.cfm?storyID=2402

Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Moderator
Crusta
Skąd: Niflheimr
Postów: 1784
Punkty: 3984
@Sqrl - numer do busiarza mam i nie zamierzam go kasować. W razie czego zawsze mogę się dowiedzieć.

@Słowik - dziękuję że napisałeś to, o czym niektórzy boją się choćby wspomnieć, jeśli chodzi o pokazy. Niektórzy ruszają się straszliwie - zgarbione plecy, nieładnie stawiane kroki etc., a to bardzo widać na zdjęciach. Ja sama też tutaj nie jestem bez winy.

Życzę produktywnej i owocnej dyskusji na spotkaniu live :)
"Nie ma żadnej drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą." (Budda Siakjamuni)

Unhallowed Metropolis
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Moderator
Ulcus
Skąd: Omicron Theta
Postów: 604
Punkty: 1457
@squirel: proponuję dzień dzisiejszy. No, chyba, że innym nie będzie pasować.
If you don't eat yer meat, you can't have any pudding! How can you have any pudding if you don't eat yer meat?!
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Gosia napisała mi, że dziś po 20:00 będzie w Kwadracie wobec czego może dziś o 20:00 w Kwadracie? :>

Osobom zainteresowanym wyłącznie piwem a nie tematem serdecznie dziękujemy. To poważne spotkanie biznesowe. :P
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez 2010-08-10 13:27:19
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Otchłań demencji...
Postów: 794
Punkty: 1757
Może dołączę z Sethem, zobaczę jak będzie.

Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
@Litwin:

Sądzę, że pisząc o pokazie mody również patrzysz przez pryzmat pokazów mody gotyckiej. Dlatego napisałem odnośnie pokazu swoje uwagi. Będzie on interesujący, jeśli dobrze się go przygotuje:
- różnorodne stroje, przy 10 czarnym gorsecie każdy się nudzi
- błyskotliwa konferansjerka, aby podtrzymać uwagę publiczności
- klimatyczna i RYTMICZNA muzyka
- dynamiczna prezentacja, a nie snucie się
- kwadrans do 20 minut - nie więcej
- no i nieszczęsna kwestia poruszania się...

Nie sądzę, aby to był konwent. Jest to wręczenie nagrody, więc uczestnikami raczej nie są gracze, a producenci, recenzenci, może twórcy. Czy tacy ludzie będą zainteresowani dłuższą rozmową z przebranymi ludźmi? Mało prawdopodobne. Poza tym stoisko musi coś prezentować - a my nie mamy żadnego produktu ani usługi. A hostessy i hostowie (bo chyba ta forma jest używana) to rola, która ogranicza się właśnie do stania i wyglądania.

Event, czy performance to w Twojej wypowiedzi jest chyba clue, którego trzeba się chwycić i tym tropem podążać. Jaki event? Jaki performance? Co możemy tym ludziom pokazać? To jest kwestia, nad którą trzeba pomóżdżyć.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Otchłań demencji...
Postów: 794
Punkty: 1757
Słowik napisał:
@Litwin:

Sądzę, że pisząc o pokazie mody również patrzysz przez pryzmat pokazów mody gotyckiej.


Pokaż mi dobry ( krótki filmik wystaczy ) który nie pokazuje tylko tyłeczków i biustów modelek, najlepiej jakiś "niszowy", a uwierzę.

Słowik napisał:

Poza tym stoisko musi coś prezentować - a my nie mamy żadnego produktu ani usługi.


Zapomniałem dopisać, bo musiałem posta przepisywać - mamy przecież powiązanych z nami twórców biżuterii i gadżetów, no nie?

Słowik napisał:

A hostessy i hostowie (bo chyba ta forma jest używana) to rola, która ogranicza się właśnie do stania i wyglądania.


A może hosty po prostu? ;) ( Tak, żart informatyczny :twisted: ) Poza "staniem i wyglądaniem" to także chodzenie ( po całych targach ) i rozmowa, in-charcter. To dużo cięższe niż ci się wydaje.

Ale chyba masz racje - to raczej sama gala niż jakieś targi czy konwent. Tu jest ralcja z 2008: http://showbiznes.wp.tv/i,Relacja-z-gali-Imperatory-2008,mid,147062,index.html?ticaid=6aade

Słowik napisał:

Event, czy performance to w Twojej wypowiedzi jest chyba clue, którego trzeba się chwycić i tym tropem podążać. Jaki event? Jaki performance? Co możemy tym ludziom pokazać? To jest kwestia, nad którą trzeba pomóżdżyć.


Twój pomysł ze scenkami był dobry. tak sądzę. Akurat moglibyśmy się "wbić" pomiędzy kolejnymi punktami programów.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez Litwin 2010-08-10 14:29:10

Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz