Wydarzenie ma mieć miejsce we Wrocławiu i jesteśmy zaproszeni do uczestnictwa lub współtworzenia. Przeczytajcie i powiedzcie co myślicie.
Cytat
"Dom snów
Cele tego wydarzenia są dwa. Przedstawić sztuki plastyczne w sposób interaktywny i pokazać że teatr i formy parateatralne jak LARPy
czy freeformy służą czemuś ciekawemu, mającemu artystyczny wyraz. Dwie grupy ludzi - aktorzy, scenarzyści, reżyserowie oraz plastycy z Akademii Sztuk Pięknych wzajemnie na siebie wpływają i inspirują się. Ze wspólnej pracy powstaje Dom snów, gdzie sztuka jest grą a gra sztuką. Wydarzenie jest całkowicie darmowe, przez całą sobotę każdy będzie mógł wejść i zakosztować różnych scenariuszy, niemal śnić na jawie. Te scenariusze i wystawy zarazem będą działać cały czas i aktywizować się wraz z wejściem widza. Będą też elementy zaplanowane na konkretne godziny, takie jak przedstawienia, scenariusze improwizowane czy LARPy.
Całość chcemy spiąć ramowym scenariuszem nawiązującym do "Burzy" Szekspira. Tak żeby te bardzo różne od siebie gry, scenariusz i dzieła sztuki scalały się w całość, będącą wedsrówką przez sny. Stąd ten tytułowy "Dom snów".
Do dyspozycji mamy cały dosyć spory ośrodek kultury z trzema piętrami i piwnicą, korytarzami, zaułkami, jedną salą widowiskową, jedną salą lustrzaną, kawiarnią, trzema salami lekcyjnymi, jedną małą salą i placem na zewnątrz. Co z tym miejscem zrobimy, jak je zaczarujemy to zależy tylko od nas i naszej wyobraźni.
Jak już wspomniałem, w projekcie uczestniczy 10 artystów z ASP, poza tym amatorska trupa teatralna Ej Aj, która jest też częścią stowarzyszenia Wielosfer, głównego organizatora znanego z LARPów, freeformów i gier innego typu. Zamierzamy też zachęcić do udziału wolontariuszy. Poza tym zapraszamy grupy teatralne i LARPowe spoza miasta. Dla każdego znajdzie się miejsce.
Projekt jest skierowany do zwykłych ludzi, nie graczy, choć oczywiście gracze też pewnie będą się dobrze bawić. Na miejscu aktorzy, wolontariusze, scenarzyści będą odgrywać odpowiednio skonstruowane role lub prezentować przedstawienia. Wszystko musi być czytelne i wciągać ludzi w zabawę.
Projekty plastyczne (jeszcze nie wszystkie) wyglądają na razie tak:
kilkanaście, kilkadziesiąt marionetek które mogą zostać użyte w dowolny sposób w scenariuszu (mój plan jest by każdy wchodzący do tego snu brał marionetkę we własne ręce i na chwilę stawał się bohaterem opowieści)
Włosy (korytarz ze zwisającymi girlandami z włókna szklanego, a na końcu pomieszczenie pokryte włosiem, zamierzeniem artysty jest ukazanie emocjonalnej zmiany, od przerażenia i dyskomfortu do spokoju i szczęścia, plan jest taki żeby uczestnik szedł przez korytarz z zasłoniętymi oczami, po czym przeżywał krótką historię w pomieszczeniu na końcu po odsłonięciu oczu, przed całą instalacją ma znajdować się poczekalnia też będąca elementem gry) Flexagony (flexagon) to bardzo ciekawa figura z papieru która może obracać się w sposób wydawałoby się niemożliwy, oprócz małych flexagonów , będzie jeden metrowej wielkości, na ścianach będą tzw. zmiany np. pory roku, scenariusz do tej instalacji powinien oscylować wokół zmian) Stroje damskie ala sen nocy letniej (do wykorzystania w odpowiednim scenariuszu)
Pokój osobliwości z bardzo wieloma dziwnymi przedmiotami
Do tego jest miejsce na po prostu przedstawienia i scenariusze wpisujące się w założenia projektu ale niekoniecznie związane z konkretnym artystą.
Sala widowiskowa ma scenę, oświetlenie i nagłośnienie. Kawiarnia ma mini scenę i bazowe oświetlenie. Sala lustrzana ma lustra jak na warsztaty taneczne. "