O Klubie  Spotkania 2003-2011  Artykuły  Regulamin 
Historia Klubu 2006-2007
HISTORIA STUDENCKIEGO KLUBU MIŁOŚNIKÓW FANTASTYKI I GIER FABULARNYCH "GRIMUAR" W LATACH 2006/2007
Kolejny rok akademicki dla Klubu okazał się być bardzo pracowity i obfitujący w zmiany. Nabraliśmy rozpędu i znacznie poszerzyliśmy działalność klubową. Gdyby nam ktoś powiedział na ognisku integracyjnym na początku października, jak potoczą się losy Grimuaru w przeciągu tego roku, nikt zapewne by w to nie uwierzył.

Czas i miejsce naszych spotkań nie uległy zmianie. Sala telewizyjna w Feminie przywitała nas w dniu, w którym odbyły się kolejne wybory do kapituły. W jej skład weszli: Jane Doe – prezes, Selket – wice, Elfica, Gomora i Sellcode. Kolejne spotkania wypełniły nam prelekcje ogólnofantastyczne, warsztaty oraz dyskusje. Bawiliśmy się również w gry terenowe, biegając po Miasteczku Akademickim i wykonując różne zadania.

Pierwszym punktem zwrotnym był Falkon 2006. Podczas konwentu miała również miejsce akcja propagandowa podobna do tej z ubiegłorocznych Kozienalii. Część klubowiczów wystąpiła w przebraniach, a na ścianach znalazły się nasze plakaty reklamowe. Skutek, który osiągnęliśmy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Lista klubowiczów mocno się wydłużyła, a sala w Feminie zaczęła pękać w szwach (w niektórych spotkaniach brało udział około trzydziestu osób).

Dla wszystkich klubowiczów miłą niespodzianką było pojawienie się pod adresem grimuar.org zupełnie nowej strony klubu wraz z profesjonalnym forum. Osobą odpowiedzialną za jej powstanie jest Selket. Pierwsze posty pojawiły się już we wrześniu, ale tak naprawdę informacja dotarła do szerszego gremium w listopadzie. Forum ułatwiło komunikację pomiędzy klubowiczami poza spotkaniami i umożliwiło wymianę zdań i opinii na wiele tematów związanych nie tylko z działalnością Grimuaru. Strona stała się również naszą wizytówką. Drugą wizytówką – maskotką klubu został obwołany Mały Pluszowy Nosorożec (Rhinoceros Unicornis), którego podarowała nam Gomora.

Zwiększenie liczby zainteresowanych naszą działalnością zaowocowało zupełnie nowym pomysłem, czyli stworzeniem tzw. Wewnątrzkółek, które mają na celu skupianie ludzi interesujących się konkretnymi aspektami fantastyki i gier fabularnych. Pierwsze powstało z inicjatywy Squirel, nazywa się Miskatonic University i serwuje dreszczyk emocji wszystkim miłośnikom horroru. Drugie to zainicjowane przez Librę kółko zrzeszające fanatyków klimatów postapokaliptycznych Jeźdźcy Postapokalipsy (lub dla wtajemniczonych Jeździciele). Padł również pomysł, aby zacieśnić więzy fanów Chaosu i Ciemności, i stworzyć kółko DarkFantastów, ale idea ta jest nadal w fazie projektowania.

Oczywiście Falkon nie był jedynym konwentem, w którym Grimuar wziął czynny udział. Na jesieni byliśmy obecni również w Białej Podlaskiej na premierowej edycji Białego Kruka, krakowskim Imladrisie oraz Mantikorze zorganizowanej w Lubartowie. Kolejnym bogatym w konwenty sezonem okazały się wiosna i lato 2007. Ponownie wyruszyliśmy na R-kon, który odbywał się w konwencji Post Mortem i gdzie narodziło się hasło: „Gramy! Gramy! Gramy!”. Byliśmy także na Dragonie, Mhrrrocznym Constarze, a sezon zakończyliśmy swojskimi Dniami Jakuba Wędrowycza.

Oprócz szeroko zakrojonych imprez pozostaliśmy wierni tradycji własnych erpegowych minikonwentów, zwanych Akademikonami. Łącznie miały miejsce cztery i udało nam się dobić do kolejnego okrągłego numerku czyli XV. Na pierwszym, który odbył się na początku grudnia, było tak dużo osób, że nie udało się zorganizować w Cebionie miejsca na wszystkie zaplanowane sesje.

Grudzień obfitował również w LARPy.– odbyły się dwa w konwencji Monastyru. Pierwszy to „Ostatni Rejs” autorstwa Marcina „Ezechiela” Zaroda i Joanny „Ysabell” Filipczak. Drugi został napisany przez Gomorę i Słowika i nazywał się „Róże Pogorzeliska”. Duże zainteresowanie umożliwiło nam przeprowadzenie go po raz drugi dla przybyłych w tym roku klubowiczów. Tradycję Akademikonów i LARPów poszerzyliśmy o dwie nowe imprezy: Gierkon oraz PIIG.

Gierkonami postanowiliśmy nazwać spotkania, na których będziemy mogli grać w planszówki i karcianki. Na próbę odbył się MiniGierkon podczas jednego ze styczniowych spotkań klubu. PIIGi – czyli imprezy integracyjne, odbyły się łącznie trzy. Pierwszy z nich (Przedświąteczna Impreza Integracyjna Grimuaru) odbył się w grudniu w Cebionie, kolejny (Przedwiosenna Impreza Integracyjna Grimuaru) w marcu, a trzeci (Przełożona Impreza Integracyjna Grimuaru) i zorganizowany z największym rozmachem PIIG 3: „Gotham City” miał miejsce w Grzesiu podczas lubelskiego Dragonu. Jego inicjatorzy i organizatorzy w osobach Squirel, Pinky’ego i Werbata zaproponowali klubowiczom oraz orgom Dragonu i ich gościom zabawę w mrocznym cyberpunkowym klimacie.

Kolejne dwa ważne dla nas wydarzenia miały miejsce na przełomie lutego i marca. Wtedy to kapituła jednogłośnie zadecydowała o zrzeczeniu się swojej funkcji i rozpisaniu nowych wyborów. Ta decyzja była umotywowana faktem, że część osób, w tym prezes, wraz z zakończeniem studiów opuszcza Lublin i przez te kilka miesięcy chcą wdrożyć innych klubowiczów w swoje obowiązki. Na nowych wyborach 5 marca wyłoniliśmy spośród siebie nową kapitułę w składzie: Słowik – prezes, Elfica – wice, Braids, OdinsRage i Norrick. Ostatnim przedsięwzięciem starej kapituły było przyjęcie 20 lutego logo klubu na podstawie wyników głosowania na forum. Natomiast jedną z pierwszych inicjatyw nowej kapituły było utopienie Marzanny w I dzień wiosny.

Punktem kulminacyjnym tego roku i zarazem punktem zwrotnym w istnieniu Grimuaru było Minispotkanie z Fantastyką, które udało nam się zorganizować w trakcie trwania Dni Kultury Studenckiej KOZIENALIA 2007. Nasz malutki konwent - tyciKON odbył się 12 maja 2007 w Chatce Żaka. Oprócz bloku prelekcji oraz Gamesroomu – który przygotowała współpracująca z nami przy imprezie Cytadela Syriusza, na parkingu przed Chatką odbył się performance Żywe Szachy. Nasza pierwsza impreza wymagała od nas wielu przygotowań, ale została odebrana pozytywnie i jesteśmy z niej bardzo dumni.

Pod koniec roku akademickiego pojawiły się kwestie formalne, które należało rozstrzygnąć. W związku z rozszerzającą się działalnością Grimuaru statut w swojej dotychczasowej formie okazał się być ograniczający i klubowicze większością głosów zadecydowali o jego odrzuceniu. Ten fakt stał się również pretekstem do podjęcia dyskusji o perspektywach dalszego rozwoju nie tylko na poniedziałkowych spotkaniach, ale również na forum. Pojawiła się również propozycja współpracy dla członków klubu ze strony Paradoksu - ogólnopolskiego serwisu o tematyce fantastycznej. Gomora i Merlin dołączyli do grona stałych współpracowników redakcji.

Rozpoczęły się wakacje i w związku z tym oficjalna działalność Grimuaru została zawieszona. Na Dniach Jakuba Wędrowycza pojawiła się inicjatywa Małooficjalnych Spotkań Wakacyjnych, które zastąpiły poniedziałkowe spotkania klubu. I MSW odbyło się 16 lipca i od tamtej pory miejscem spotkań stała się lubelska restauracja Siesta.

Dużymi krokami zbliża się nowy rok działalności. Miejmy nadzieję, że klubowicze zażywszy wakacyjnego odpoczynku pojawią się 1 października pełni energii i zapału do pracy, by wybrać nową kapitułę i nowego prezesa oraz podjąć się kolejnych działań i projektów.


Słowik
9 września 2007

Profil
PL Zmień język
ENG English - ENG
PL Polski - PL
O Klubie
Lata