Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
Wewnątrzkółko UrbanExplorationTeam
Postów: 4991
Punkty: 0
Mordred napisał:
Jedyny plus to, że znajdowała się tam dziwna konstrukcja, która nie wiadomo do czego służyła, więc następny materiał poszedł do "Archiwum X".


Hehe. Przywieź ją na PIIGa. Braids i Słwk się ucieszą. ;-)
Przy okazji - jestem na tropie informacji w sprawie których dzwoniłeś. W tygodniu po świętach sfinalizuję rozpuszczanie wici.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Otchłań demencji...
Postów: 794
Punkty: 1757
Count me in! Wyprawa zwłaszcza będzie idealnym przedłużeniem samej konwecji PiiGa przecież - UE zawsze pasuje do Archiwum X. ;)

Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Car Luxurians
Skąd: Gdynia
Postów: 2747
Punkty: 9108
Mła, mła chce zwiedzać! Podejrzewam, że moja druga połowa też się zapisze chętnie :)
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Dowiem się o godziny wejść i znać dam.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: ż daleka
Postów: 1445
Punkty: 3020
Daj, daj, bo ja po PIIGu pewnie będę dosyć szybko czmychać do Stolnicy!
"Próbujecie uwolnić smoka z rąk kobiety? To nie powinno być na odwrót?"
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Otchłań demencji...
Postów: 794
Punkty: 1757
Any info? Bo ja nie wiem jak sesje na sobotę umawiać... :skull:

Offline
Profil
Wiadomość
Urtica
Skąd: Z nienacka
Postów: 157
Punkty: 374
Podobno zwiedzanie jest odwołane. Informacja jednoźródłowa, wiarygodna, niesprawdzona.

obecnie gram w... rosyjską ruletkę
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Otchłań demencji...
Postów: 794
Punkty: 1757
Czyli, dopóki nikt inaczej nie powie, przyjmuje ze w sobotę nie ma. Szkoda, no ale cóż... ;)

Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Odgrzebuję temat, gdyż ponieważ wiosna idzie.

Na początek proponuję wycieczkę po Lublinie, w celu sprawdzenia, czy nadal stoją wymienione poniżej opuszczone budynki i czy można do nich wejść:

1. Budynek przemysłowy, Droga Męczenników Majdanka 6b - Na temat tego miejsca trudno coś powiedzieć. Najprawdopodobniej był tam magazyn i hurtownia BHP. Stoi opuszczony już od kilku lat. Duży budynek, cztery piętra, możliwość wyjścia na dach. Miejsce opanowane głównie przez grafficiarzy.

2. Laboratorium budowlane, ulica Grabskiego - Pozostałości po laboratorium budowlanym. Hala i kilka mniejszych budynków.

3. Ośrodek wypoczynkowy nad Zalewem Zemborzyckim - Kompleks kilku budynków (biurowy, restauracyjny, toalety itp.), obsługujących niegdyś Kemping Dąbrowa przy Zalewie Zemborzyckim. Dosyć łatwo trafić idąc wzdłuż brzegu zalewu ścieżką rowerową, teren nie jest ogrodzony, ani zabezpieczony. Miejsce turystów zajmują teraz bezdomni.

4. Pralnia PKP, okolice Grygowej i Rataja - Stara pralnia PKP położona w okolicach rozdzielni Tatary (Dworzec Towarowy Lublin). Pralnia zakończyła swoją działalność najprawdopodobniej w roku 1998 (o czym świadczy wiszący tam kalendarz z tego roku). Można znaleźć tam dokumenty na temat kontroli pojazdów kolejowych z 1975 roku, także pralnia działała co najmniej 20 kilka lat. Mały parterowy budynek biurowy plus hala pralni. Dojazd do miejsca jest utrudniony, budynek jest schowany pomiędzy innymi zabudowaniami PKP.

5. Przedsiębiorstwo Zieleni Miejskiej, górki czechowskie - Opuszczone budynki po dawnym Przedsiębiorstwie Zieleni Miejskiej,działającym w latach 80-tych. Obok budynków znajdowały się też kiedyś szklarnie. Z początkiem lat 90-tych zakład zakończył działalność, a w budynkach jeszcze przez krótki okres był między innymi komis muzyczny, lecznica dla zwierząt. Od około 10 lat budynki są opuszczone i zrujnowane. Warto dodać, że budynki znajdują się w pobliżu nieczynnego poligonu wojskowego nazywanego także górkami czechowskimi.

6. Ruiny piekarni, Gospodarcza - Pozostałości po starej piekarni. Kilka budynków i duża hala. Znajduje się na ulicy Gospodarczej (Tatary), wejście od ulicy.

7. Tabor wagonów towarowych, Grygowa i Rataja - Tabor starych wagonów towarowych w okolicy rozdzielni Tatary (ul. Rataja). Dziesiątki (a możliwe, że ponad setka) różnego rodzaju wagonów towarowych. Teren nie jest ogrodzony ani pilnowany, da się wejść bez problemu, jednak z racji bliskiego sąsiedztwa dworca towarowego radzę być uważnym na ewentualnych pracowników itp (choć ja osobiście nikogo tam nie spotkałam).

8. Jedyny w Lublinie nawiedzony dom, ul. Jankowskiego - Nikt nie mieszka w nim od wielu lat, mimo wszystko wielu ludzi opowiada o dziwnych dźwiękach i osobach jakie w nim zauważyli.Po co to zwiedzać? Po nic - na rozgrzewkę. Ponadto jeżeli podejście betatestowe się powiedzie, zagwarantować mogę zaplanowanie kolejnych wypadów. Tym razem gdzieś gdzie jest fajniej i gdzieś dalej. I może z jakimiś atrakcjami specjalnymi.

Plan tripu - kupujemy bilet całodzienny i jeździmy do skutku po Lublinie, jak tylko zrobi się cieplej i da się założyć ubrania, w których można swobodnie łazić.

Kto za?

___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez 2011-02-17 17:33:12
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: Puławy/Lublin
Postów: 1884
Punkty: 4402
Count me in. Myślę, że Braids tez się da namówić. Ja bym jeszcze wziął pod uwagę opuszczony szpital, który gdzieś ponoć w okolicach poligonu stoi. Chyba, że ten szpital to jeden z budynków, które opisałaś.
tvn24: "naukowcy odkryli odległy o setki lat świetlnych układ słoneczny zadziwiająco podobny do naszego, na miejscu jest nasz reporter..." (Bash)
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz