Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
Propozycja na LARPa
Grimuar
Urtica
Skąd: Lublin
Postów: 130
Punkty: 303
Ten larp sie wlasnie pisze :) oto wprowadzenie:

Miasto Grzechu: LARP a'la Cyberpunk doprawiony szczyptą klimatu noire.

Gdy w 1923 pieprzony Philippe Desire zakładał w środku pustyni miasto kierował się szlachetnymi pobudkami... Chciał by jego dzieło stało się prawdziwą Perłą, wzorem dla innych amerykańskich miast. I dopóki żył miasto rosło ludzie byli szczęśliwi. Ha, ale każdy, nawet amerykański sen, musi się kiedyś skończyć. Syn Philippe'a Michel miał zupełnie inne plany. Dalej dbał o inwestycje dla miasta, lecz by wypełnić swoje kieszenie gotówką pakował się w kolejne brudne interesy, z których pierwszym było poślubienie Teresy Yakavetta, córki samego cappo di tutti cappi. Tak zapoczątkowane zostało przymierze. Mimo, że moloch się rozrastał nie zmieniało to w niczym sytuacji. Zwykli ludzie zaczęli bać się wychodzić po zmroku. Organizacje przestępcze rosły w siłę i nieuniknionym stał się wybuch regularnej wojny, bo przecież nikt nie lubi jak się włazi na jego interesy, prawda?
Przez lata liczba frakcji-gangów, syndykatów, mafii czy jak je tam nazwać zmieniała się. Zależało kto miał przewagę: dziwki, handlarze bronią, narkotykami czy też zwykłe świry lubiące rozlew krwi. Jednak przetrwają tylko najsilniejsi i tak około roku 2020 wykrystalizowali się zwycięzcy.
Rodzina Yakavetta-Desire, czyli założyciele miasta zajmują zaszczytne pierwsze miejsce. Są silni, kontrolują większość miasta i mają gigantyczną ilość wtyk, nie tylko w magistracie, ale też w innych gangach.
Valkirie były pierwotnie gangiem samoobrony, do którego wstępowały samotne kobiety potrzebujące bezpieczeństwa. Z czasem zajęły się kontrolowaniem prostytucji. Okupują południową dzielnicę, która stała się jednym wielkim „burdelem”, w którym obowiązuje tylko ich prawo.
Triada. Żółtki z China Town, potomkowie imigrantów. Twarde skurwysyny żyjące według innych zasad, niezrozumiałych dla reszty „normalnych” ludzi. Żyją tak jak ich przodkowie, czyli z handlu heroiną i z transportu najwyższej jakości chińskich niewolników.
Zakon Chrystusowców to fanatycy religijni, co gorsza nie jacyś samozwańczy prorocy, ale prawdziwi księża i zakonnicy. Są odłamem kościoła katolickiego. Po interdykcie miasta i ekskomunice biskupa zostali zbuntowani duszpasterze by strzec swych zagubionych owieczek... i nadal szprycować ich eucharystią z dragami. A potem juz tylko pieniążki do kiesy kleru...
Nocni Łowcy... Cóż to z nimi strasznie dziwna historia. Nikt nie zna nawet ich przywódcy, poza tym, że nazywa się Juarez. Wyrośli z gangu naśladowców. Wszyscy chcieli być wampirami! I najnowsza technologia pomogła im się częściowo upodobnić, nie są może nieśmiertelni, ale i tak cholernie trudno ich ubić, szczególnie, że działają tylko w nocy. Dostarczają najlepszych na rynku żołnierzy, takich, którzy nie boja się śmierci...

Zbliża się setna rocznica złożenia miasta. Władzę niedawno przejął wnuk Philippe'a- Maurice. Człowiek z wizją (kolejny!). Chce zjednoczyć frakcje w jeden syndykat. Podzielić równo interesy, tak by każdy dostał kawałek tortu. W zjednoczeniu widzi wielką szansę na przyszłość Może nawet powstanie najsilniejszej Organizacji Przestępczej w USA...
Wysłał, więc zaproszenia do przywódców. Spotkanie odbędzie się w neutralnym miejscu o wcześniej ustalonej porze.
Ramiona dzielnych wojow pną Twój posąg wzyż,
Tyś nie herezją, ale prawda plunął w krzyż!
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
Kiedy brnąłem przez tekst coraz bardziej rzedła mi mina. Myślałem swojego czasu o zorganizowaniu LARPa w konwencji gangsterskich lat 20-30tych. Teraz jednak czarno to widzę. Co nie zmienia faktu, że chętnie wezmę udział. Czekam z niecierpliwością na szczegóły.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Urtica
Skąd: Lublin
Postów: 130
Punkty: 303
To nie do konca bedzie gangsterskie, raczej sama otoczka. Powiedzmy, ze bardziej specjalizuje sie w larpach politycznych, wiec bedzie sporo negocjacji, ale i nie tylko :) zreszta jest to w powijkach i zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Ramiona dzielnych wojow pną Twój posąg wzyż,
Tyś nie herezją, ale prawda plunął w krzyż!
Offline
Profil
Wiadomość
Bulla
Skąd: Kielce
Postów: 89
Punkty: 203
Wpisują się Artur i Marek. Ten pierwszy z zastrzeżeniem, że termin będzie podany z 2tygodniowym wyprzedzeniem.
Ciekawość zabiła kota...
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Urtica
Skąd: Lublin
Postów: 187
Punkty: 470
pisze sie na to
Na pochybel skur#$#$!!!
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Car Luxurians
Skąd: Gdynia
Postów: 2747
Punkty: 9108
No, ja jak zwykle na tak! :-) Larpy to jest to, co żelki lubią najbardziej :-) a takiego jeszcze chyba nie bylo
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Pustula
Skąd: z importu
Postów: 397
Punkty: 877
Dopisuję swoją skromną osobę do listy chętnych.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Moderator
Ulcus
Skąd: Caliban
Postów: 829
Punkty: 1987
Ja również.
"I can't believe life's so complex when I just wanna sit here and watch You undress"
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Pustula
Skąd: Silent Hill
Postów: 400
Punkty: 943
I ja :-P .
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
Ja mam tylko nadzieję, że 'zapisy' odbędą się na którymś ze spotkań, a nie na forum.
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz
[1-10] [11-20] [21-29] »