Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
Ognisko Merlinowe
Grimuar
Crusta
Skąd: z nocnej wycieczki
Postów: 1977
Punkty: 4531
W najbliższy piątek 20 lipca zapraszam na tradycyjną, ostatnią już imprezę działkową w mych włościach na ulicy Gęsiej 31 B na Węglinie.

Jak niektórzy wiedzą tradycja ognisk powitalno-pożegnalnych sięga zamierzchłych czasów. Zwykle odbywają się dorocznie dwie - na powitanie lata ok czerwca i pożegnanie tegoż ok września. Tegoroczna impreza jest nieco opóźniona z racji dekadentyzmu i marazmu właściciela dóbr oraz rychłej apokalipsy o której już nawet piszą w gazetach.

I garść szczegółów: impreza ma charakter autorski to znaczy spotkają się na niej szanowani autorzy i czytelnicy, którzy tworzą na bieżąco scenariusz imprezy. Do stałych punktów należy jednak:
[list:d8c43c6101]
[*:d8c43c6101]ognisko - tym razem pod hasłem palenia akt i teczek
[*:d8c43c6101]pieczenie kiełbas nad ogniskiem - uczestnicy zapewniają je we własnym zakresie
[*:d8c43c6101]spożywanie - ww. mięs oraz wszelkiego rodzaju potraw i napojów również przyniesionych przez uczestników
[*:d8c43c6101]wywieszenie flagi - organizatorzy na czas trwania imprezy wywieszają odpowiednią flagę wedle własnego uznania
[*:d8c43c6101]granie na gitarach i innych przedmiotach - w trakcie imprezy tworzy się spontanicznie zespół metalowo-chaotyczny o nieznanej nazwie. Wykonuje kilka, kilkanaście utworów wraz z czołowym kawałkiem "Master Adam Mickiewicz"
[*:d8c43c6101]opcjonalne jest przywdzianie różnych strojów - bądź własnych bądź zapewnionych przez organizatorów - tu głównie postapokaliptyczno-prlowskie; możliwe jest również małe larpowanie spontaniczne
[*:d8c43c6101]zbiór drewna - z drewnem bywa różnie, teoretycznie jest, praktyka pokazuje, że czasem trzeba wyrwać je samemu z korzeniami. Narzędzi zwykle brakuje ale może to się zmieni. W każdym razie ubaw po pachy gwarantowany.
[/list:u:d8c43c6101]
Teraz szczegóły dla tych co pierwszy raz...
Zbieramy sie o godz 20.00 w piątek pod Tesco przy wejściu południowym (to z widokiem NIE na Obi tylko na ul. Orkana), zakupy robimy WCZEŚNIEJ. Ewentualne późniejsze przybycie możliwe jest po uzgodnieniu ze mną telefonicznie:) Odbierze się delikwenta albo i nie. Potem czeka nas jakieś 15 minut spaceru do Włości.

Na miejscu jest ziemia (a ziemia to matka a matka to anioł a anioł to stróż a stróż to dozorca a dozorca to właściciel a właściciel to pieniądz a pieniądz to forsa a forsa to iluzja) miejsce na ognisko ale bez siedzeń-są stołki ale mało, lepiej wziąć kari-mapkę (nie przewidujemy palenia map!) jak ktoś ma. Jak nie to będzie żył na mchu jak ludź pierwotny.

Impreza planowana jest do rana albo i dłużej więc lamerzy, którzy chcą zmykać o 2 niech nie przychodzą. Kto raz wdepnie w to niech porzuci wszelką nadzieję wyjścia przed 5 rano kiedy zaczynają jeździć autobusy.

Spać jeśli chceta bo się zmęczyta to możeta w chatce-szopce na jej podłodze (drzewnianej nie klepisku:) dlatego dobrze mieć karimapę i psiwór. Ewentualnie zostaje zydel i wersja na Małego. Ale twardziele nie śpią (organizatorzy czasem tak:). Kto chce może siedzieć i cały dzień kolejny i noc też a co. Może ktoś jeszcze dołączy wówczas jak ostatnio Jurek co się spóźnił ponad 24 godziny a i tak była impreza;)

Warto wziąć fotoaparat, wodę (nie ma wody, gazu, prądu, internetu ale jest zasięg i pole), żarcie, picie, coś do grania, dziwne ubranie i przedmioty, ubrać się w coś co może się zabrudzić.

Ponieważ UM Lublin zamierza wkrótce rozpocząć przedłużenie ul. Jana Pawła do Kraśnickiej
Włość zostanie odkupiona i zaprzepaszczona. Dlatego może to być ostatnia impreza na działce tej-gazety donoszą o planowanym rozpoczęciu prac wczesną jesienią. Przybywajcie póki można bo na szosie ognisk nie będziemy palić.

Zgłaszać się tu lub telefonicznie/gglcowo.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Erosio
Postów: 428
Punkty: 1048
Specjalnie to zrobiłeś, jak mnie nie ma!!! :cry:
"Idiotyzm nie jest chorobą zakaźną. Chociaż. Jeśli trzymasz się bandy idiotów, to na pewno sam też zdurniejesz"
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Moderator
Ulcus
Skąd: Caliban
Postów: 829
Punkty: 1987
Deklaruje się, że przybędę.
"I can't believe life's so complex when I just wanna sit here and watch You undress"
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Hymm, istnieje spore prawdopodobieństwo, że przybędę o 20:00 pod Tesko. Czy mogę zabrać towarzysza, jakbym przybywała? :-)
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: z nocnej wycieczki
Postów: 1977
Punkty: 4531
No wreszcie ktoś z klubu chce przyjść już myślałem, że fantastów szlag trafił.
Oczywiście każdy może zabrać ze sobą towarzystwo, miejsca jest dostatek. Squi-tylko żeby nie dał mi w prezencie szyldu jakiejś knajpy :mrgreen:
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
Mnie nie będzie - jadę do jutro do stolicy, a potem na chwilę do Gdańska - wracam za tydzień.
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Car Luxurians
Skąd: Gdynia
Postów: 2747
Punkty: 9108
Oooki, to czym to się podjeżdża pod Tesco? :->
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
Teskobusem najlepiej i najtaniej :)
(a z okolic Głębokiej jeździ 10 i 26 bodajże)
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Pustula
Skąd: stąd nie widać
Postów: 194
Punkty: 917
Selket napisał:
Oooki, to czym to się podjeżdża pod Tesco? :->

Spod miasteczka do techo jeżdżą darmowe autobusy. Jeden (TE1) jedzie z Głębokiej w stronę Kraśnickiej. Drugi (TE2) też przez Głęboką, po czym skręca w Filaretów i jedzie w stronę Zana. Poza tym można dojechać: 10, 26, 28, 57, 45, 151 i 153. Także jeśli chodzi o komunikację nie ma najmniejszego problemu.
Kilka słów dla zachęty :mrgreen: Ognicho i impreza jest zawsze fajna i ma swój klimat. A fakt że już od kilku lat każda z nich jest organizowana jako ta ostatnia :mrgreen: dodaje jej specyficznego uroku :-D
Naprawdę warto przyjść :) Ostatnio jak już Merlin zauważył przyszedłem na ognisko dobę później (długa historia :mrgreen: ) a itak bawiliśmy się prawie do rana :mrgreen:
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
Ech tak to już jest, że omijają mnie same fajne i klimatyczne imprezy. I to dwie pod rząd, bo jeszcze jest MSW.

Pocieszam się jednak faktem, że:
Jurek napisał:
już od kilku lat każda z nich jest organizowana jako ta ostatnia...
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz
[1-10] [11-19] »