Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
Przedstawmy się :]
Macula
Skąd: Szczecin
Postów: 2
Punkty: 4
Witam!
Właśnie się zarejestrowałam :) mam na imię Magda (jak to z resztą widać ;-) )
No i tak, hmm... potrzebuję pomocy :) tzn. piszę pracę magisterskąz zakresu gier, zwłaszczaRPG, ale chozi o gry ogólnie. Szukam publikacji na temat historii gier fabularnych oraz historii gier w ogóle, lub historii myśli o grze jako takiej... Więc jakby ktoś z Was mógł mi pomoc byłabym bardzo wdzięczna bo już nie wiem jak mam szukać :-(
Pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło!![color=green]
[/color][shadow=olive:e9e3fac29c][/shadow:e9e3fac29c][glow=orange:e9e3fac29c][/glow:e9e3fac29c]
Magda
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Pim pi rim pim
Postów: 637
Punkty: 1440
Ciekawe. Właśnie mamy coś w stylu mini projektu, który może się przydać. Jak tylko go ukończymy, a nasza Squirel uczyni go sprawnym i możliwym do publikacji, może się przydać może ;-) Z drugiej jednakże strony nie wiem, czy ktoś zawrze tam coś z historii gier fabularnych...
Shoop da woop!
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Hej meggie,
a gdzie piszesz tę pracę?
Jeśli chodzi o samą historię gier RPG to tutaj znacznie bardziej niż my pomoże Ci Google. W sieci jest mnóstwo opracować dotyczących historii RPGów, chociażby:

LINK 1
LINK 2 CZĘŚĆ I
LINK 2 CZĘŚĆ II
Nawet na WIKIPEDII znajdziesz parę zdań o historii gier fabularnych.
Ogólnie Google

Dobrze jest również poguglać na temat historii poszczególnych systemów RPG, typu historia Warhammera, Zewu Cthulhu, etc. To Ci da pełny obraz rozwoju gier fabularnych na świecie.

Polecam też książkę Jerzego Szei "Gry fabularne. Nowe zjawisko kultury współczesnej".

Do pełni obrazu polecam archiwalne numery gazet typu Portal czy Magia i Miecz. Na pewno pojawiały się w nich teksty o historii gier fabularnych i inne rzeczy, które mogą Cię zainteresować. Niestety wymagać to będzie przejrzenia ich wszystkich.

Pozdrawiam ciepło. :-)
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
Jeśli już o tym, to zapytam. Czy ktoś z klubowiczów jest w posiadaniu magazynu Magia i Miecz?
Offline
Profil
Wiadomość
Bulla
Skąd: Kielce
Postów: 89
Punkty: 203
Mam wszystkie numery na honorowym miejscu na półce. Szukasz czegoś konkretnego?
Ciekawość zabiła kota...
Offline
Profil
Wiadomość
Macula
Skąd: Szczecin
Postów: 2
Punkty: 4
:-) dzięki Libra :-)
Jesli chodzi o książkę Jerzego Szeji to już na nią trafiłam :-D dzięki za linki, niestety jestem jedną z tych, już nielicznych, co to woleli nauczyć się innego jezyka niż angielski :lol: ale żaden problem, znajdę kogoś kto pomoże mi to przetłumaczyć :-> bo po polsku to prawdę mówiąc może i tego troszkę jest, ale jakoś tak niezbyt profesjonalnie opracowane ;-) a ja potrzebuję tą historię tak mocno skondensowaną, żeby tylko najważniejsze rzeczy napisać. No i musi to brzmieć choć qwasi naukowo ;-) a w gazetach faktycznie poszukam - kupujemy je z moim chłopakiem namiętnie, choć oboje na czytanie czasu nie mamy, nie wiem, chyba liczymy na to, ze na emeryturze nadrobimy zaległości :mrgreen: Pracę piszę na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku socjologia. Moja promotorka jest kierownikiem instytutu socjologii kultury :) no i tu właśnie jest haczyk - pierwotnie miałam napisać całą pracę wyłącznie o RPG-ach, ale moja promotorka chce, abym wykazała jej szerszy kontekst społeczny, ponieważ jest to w końcu praca socjologiczna a nie psychologiczna :cry: (na psychologię wybieram się zaraz jak tylko się obronię więc w sumie mam już temat na swoją drugą pracę magisterską :-) ) i tak mi jakoś ten szerszy kontekst społeczny za żadne skarby świata nie chciał wyjść, a przynajmniej, jej nic się nie podobało :cry: poza tym ta praca ma być piekielnie krótka (na magisterkę 60-70 stron to na prawdę malutko prawda? :roll: ) a biblografia ma zawierać ok 60 pozycji, z czego większość to muszą być publikacje naukowe (a znajdź tyle publikacji na temat RPG... ja po naprawę długich poszukiwanich dotarłam tylko do Jerzego Szeji) a nie z gazet czy internetu, choć też mogą być ale w mniejszym zakresie, grrr.... :evil: Stanęło na tym, że piszę o ogólnie o roli gry jako takiej w ludzkim życiu i jedną część swojej pracy poświęcam RPG. Chcę, żeby ta część zawierała tak: krótką historię RPG (bo to musi być przecież :mrgreen: ), co to w ogóle jest, troszkę o systemach, ale zupełnie pomijam gry komputerowe, i o tym, co to może wnosić do życia takiego zwykłego ludka - i muszę to wszystko zmieścić mniej więcej na 10-15 stronach :cry: dlatego wpadłam w małą panikę. Poza tym nie mogę szerzej zająć się tematem i to mnei dobija :cry:
Jeszcze raz bardzo Ci dziękuje i pozdrawiam serdecznie :-D
Magda[shadow=olive:3f0fab6753][/shadow:3f0fab6753]
Magda
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
meggie: jak na coś trafię, dam znać. Btw, tez piszę magisterkę o RPGach, tylko z zupełnie innej strony.

PS: wiesz, w kwestii Jerzego Szei, mnie bardziej chodziło o to, co "po nim" niż o to co "w nim", to znaczy:

LINK1, LINK2, LINK3.

Powodzenia! :-)
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Pustula
Skąd: z importu
Postów: 397
Punkty: 877
Witam wszystkich. Jestem Adam. Pić zacząłem jakieś 6 lat temu. Na początku to był jeden dwa kieliszki po znajomości z kolegami. Później zaczęło się więcej. po pewnym czasie z braku taniego alkoholu zaczęliśmy pic perfumy i denaturat. Później z braku kolegów sam zacząłem popijać. Najpierw to był alkohol z barku rodziców później zacząłem wybierać mniej subtelne trunki i tak pojawił się denaturat pity w samotności, później perfumy a na koniec pojawiły się eksperymenty z octem pitym w samotności i lizolem. W którymś momencie uświadomiłem sobie że to już totalne dno i postanowiłem zgłosić się na Wasze forum po pomoc. Dziękuję za uwagę.


/M.Lejkcośtam edit/
Mój drogi. Forum to odwiedzają także osoby niepełnoletnie. Twoje podburzanie alkoholistyczne robi nam złą karmę. Przestań się dzielić swoimi sposobami uzyskiwania odmiennych stanów świadomości publicznie, w zamian możesz wysyłać je do mnie na PW.
Offline
Profil
Wiadomość
Macula
Postów: 1
Punkty: 2
Wybaczcie, moi Kochani, przedstawiłam się niechcący w temacie "humor" ... tja...:):P
nie mniej jednak jestem i witam wszystkich starych znajomych też "seniorów" i nie tylko :):):)
Offline
Profil
Wiadomość
Vesiculum
Skąd: stamtad *pokazuje*
Postów: 25
Punkty: 60
Dobry wieczor.

Nazywam sie Krzysztof, od 10 lat gram w RPG. Nie jestem czlonkiem Grimuaru, prawdpoodbnie nie bede, udzielam sie goscinnie.

Jezeli z jakichokolwiek powodow jestes zainteresowany/na akurat mna z calej tej gromady bardziej interesujacych ludzi an forum, napisz.
[img:8b6e4836ec]http://img212.imageshack.us/img212/3909/marcysrj6.jpg[/img:8b6e4836ec]
"Bankai is for the weak."
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz