Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
Wolsung: Magia Wieku Pary
Postów: 4991
Punkty: 0
Cytat
Gra fabularna "Wolsung: Magia Wieku Pary" ukaże się w pierwszej połowie 2009 roku i zawierać będzie wszystko to, za co już wcześniej lubiano Wolsunga - nadzwyczajnych bohaterów, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty będzie na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.
Dalsze plany (na rok 2009) zakładają wypuszczenie dwóch dodatków do gry fabularnej oraz... jeszcze kilka innych pomysłów (nieujawnianych, by nie zapeszać), o których informacje pojawiać się będą na bieżąco.


A więc w końcu się stanie. Wolsung, polska gra fabularna w klimacie steampunk, ujrzy wreszcie światło dzienne. Dla mnie to podwójnie dobra wiadomość, bo raz że kolejny polski RPG, dwa że z Wolsungiem jestem szczególnie związana - brałam udział w pierwszych prelekcjach o Wolsungu, grałam w pierwszych trzech LARPach pokazówkach, byłam na Wolsungowym sylwestrze a Lucka i Garnka lubię jak nie wiem. Pamiętam jeszcze parę lat temu na ConQueście rozmowę z Werbatem i z Sellcodem, o tym, że jak wyjdzie Wolsung to oni kupią pierwszy w życiu system RPG. Był klimat, jest klimat, będzie wydanie. Radujmy się panowie i panie! ;-)
http://www.kuzniagier.pl/index.php?sbl=853321

__________
Ostatnio zmodyfikowany przez squirel 2008-07-17 19:31:44
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: z krypty
Postów: 1672
Punkty: 3644
Hehe, nie uwierzę, póki nie zobaczę na własne oczy :)
Ile to ja razy słyszałam, że już, na dniach, za niedługo...

Co nie zmienia faktu, że jak w końcu uda się to chłopakom w bólach urodzić, to też z pewnością zakupię - nawet jakby miało być takie o (ale wierzę w chłopaków, myślę, że będzie przynajmniej przyzwoicie :p)

Po pierwsze dla podobnego powodu, dla którego od lat bronię filmowej wersji Wiedźmina - ku wsparciu rodzimej fantastyki, bo jak nie będziemy kupować, oglądać, budować zapotrzebowania, to nikt nie będzie chciał zaryzykować ponownie wydania czegokolwiek.

Po drugie dla klimatu - i nie ma co tu się za dużo rozwodzić, nawet Warhammer może się człowiekowi przejeść (Ulryku, wybacz mi tą herezję).

Po trzecie z sympatii wobec Tfurcuf :)

Zatem: trzymam kciuki.
Pozostaje nam tylko czekać.
Człowiek o wąskich horyzontach lepiej widzi to co przed nim.
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Gomora napisał:
Ile to ja razy słyszałam, że już, na dniach, za niedługo...


No tak, ale do tej pory były to słowa Lucka i Garnka a teraz oficjalne ogłoszenie wydawnictwa. Jeśli terminu nie dotrzyma polski fandom spuści ich w kiblu.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: z nocnej wycieczki
Postów: 1977
Punkty: 4531
No fajno,wreszcie się coś dzieje. Ciekawe czy gimnazjum będzie w to grało:)
Z ciekawości zapytam kto wydaje.
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Jak widać w linku w moim pierwszym poście - wydawnictwo Kuźnia Gier.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: Puławy/Lublin
Postów: 1884
Punkty: 4402
Brzmi ciekawie. Będę zainteresowany. Muszę przyznać, że nigdy wcześniej się z tym tytułem nie spotkałem.
tvn24: "naukowcy odkryli odległy o setki lat świetlnych układ słoneczny zadziwiająco podobny do naszego, na miejscu jest nasz reporter..." (Bash)
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Cuckoos nest
Postów: 937
Punkty: 2047
A ja pamiętam prelekcję Squi ze starych dobrych czasów o tym systemie :) to było dość dawno ;) i chyba warto na to było czekac :) jestem zainteresowany bardzo :) i naprawdę się nie mogę tego doczekać. A może nawet nabędę podręcznik na swoją własną prywatną własność :)
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Urtica
Skąd: Z dupy.
Postów: 164
Punkty: 367
To było afair tak, że głównym problemem był wydawca. Ktoś kiedyś (MAG?) miał niby wydać, wszystko miało być pięknie, a potem coś nie wyszło, jakieś zgrzyty, takie tam.

Teraz, skoro podjęła się Kuźnia Gier, czyli - jakby nie patrzeć - firma 'zaprzyjaźniona', raczej można już być pewnym. Dla niewtajemniczonych: CEO KG jest Michał 'Puszon' Stachyra, czyli zarówno a) przyjaciel Lucka i Garnka; b) współtwórca (na Polconie bez przerwy się zamykali we trzech rozmawiać o doszlifowaniu zarówno systemu jak i karcianki wolsungowej); c) wieloletni fejmus wyżej wymienionego fandomu polskiego, który miałby w rzeczonym kiblu spuszczać.
f.

The victor will never be asked if he told the truth.

http://insomniac.pl/f/
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Poznań.
Postów: 690
Punkty: 1750
Z tego co mi wiadomo, przeprowadzone są obecnie sesje testowe. I to jeszcze chwilę potrwa.
Misiek.

Pan 'Nie-na-kurwa-widzę'.
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Nie wiem czy wiecie, ale na Falkonie była premiera planszówki Wolsung, a to mogłoby świadczyć o tym, że i prace nad RPGiem ruszyły pełną parą. Dodatkowo - to pewnie wiecie - R-kon się dogadał z Kuźnią i będzie ostro promował Wolsunga.
Ciekawam, czy są jakieś terminy, bo nie chce mi się guglać...
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz