Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
LARP Ordo Iluminati (IIIed.)
Postów: 4991
Punkty: 0
Po przeprowadzeniu białego wywiadu wśród członków Klubu Grimuar i w porozumieniu z Shonsem z Cytadeli Syriusza, postanowiłam zaryzykować i zaproponować Wam mojego pierwszego poprowadzonego w Klubie Grimuar LARPa. Pierwsza edycja "Ordo Iluminati" odbyła się 22 maja 2004 roku w BlairWitchu i brali w niej udział ówcześni Klubowicze i ich przyjaciele. Tegoroczna, o ile zbierzemy wymaganą ilość Graczy, planowana jest na październik lub listopad i odbędzie się w WOKu lub w Nornikowym kompleksie konferencyjnym.

A oto krótka charakterystyka LARPa:


Tytuł: Ordo Iluminati
Konwencja: historyczna (gra autentycznymi postaciami), occult, horror
Czas i miejsce: Austria 1929
Stroje: lata 30te XX wieku -> LINK DO STROJÓW
Gracze: 21 osób (16 mężczyzn i 5 kobiet)

WPROWADZENIE


Jest rok 1929. Niemcy. Fatalna sytuacja gospodarcza, ekonomiczna i społeczna sprawia, że wielu poszukuje sensu w bardziej wyszukanych dziedzinach życia, na przykład w doktrynach okultystycznych. Doktryny te opierały się zasadniczo na Kabale i gnozie i były oferowane w rozmaitych formach, jak choćby astrologia, alchemia czy też religie wschodu. Od końca XIX wieku w Niemczech powstawać zaczynają organizacje, o profilu religijno-okultystycznym. Bazą dla nich jest przekonanie o wyjątkowości narodu germańskiego nad innymi. W miejscach, gdzie kiedyś odbywały się obrządki religijne plemion germańskich, gdzie składano bogom ofiary i gdzie odbywały się sądy, zaczynają spotykać się dekadenci: filozofowie, poeci, myśliciele, organizując sobie wymyślnie czas, paląc opium, rozprawiając o okultyzmie, mistyce, przy winie, w wykwintnym towarzystwie.

Z biegiem lat członkowie owych stowarzyszeń i lóż zaczynają podchodzić coraz bardziej poważnie do "nowej wizji świata i Niemiec", którą tworzą. W końcu w 1896 roku powstaje Niemieckie Towarzystwo Teozoficzne jako filia Międzynarodowego Bractwa Teozoficznego (zał. 1875, Nowy York). Wkrótce ruch ten staje się bardziej spójny przy wsparciu lokalnych grup teozoficznych i wielu mniejszych stowarzyszeń na terenie całych Niemiec i Austrii.

W roku 1900 baron Georg Lanz von Liebenfels zakłada w Wiedniu masońską organizacje pod nazwą Ordo Novi Templi (Zakon Nowej Świątyni lub Zakon Nowych Templariuszy)- jako odrodzony dawny zakon, który zginął w płomieniach wraz ze swym mistrzem Jakubem de Molay. Za symbol organizacji wybrano swastykę - starohinduski znak słoneczny, który zdobił czarny sztandar zakonu. Zakon wydawał okultystyczne czasopismo "Ostara". Za zebrane pieniądze baron Liebenfels kupił zamek Werfenstein, na którego wieżę w 1907 roku wciągnięto flagę ze swastyką.

Kilka lat później baron Rudolf von Sebottendorff- astrolog, różokrzyżowiec, uczeń żydowskiego kabalisty Termudi, w 1913 roku wstępuje do tajnego stowarzyszenia Germanen Orden i wkrótce w porozumieniu z jego głową - Hermannem Pohlem, postanawia zreorganizować ten zakon podejmując się jego ożywienia na terenie Bawarii oraz doprowadzić do scalenia dotychczas rozproszonych lóż germańskich pod jednym kierownictwem. Formalnego otwarcia nowego stowarzyszenia dokonano 18 sierpnia 1918 roku w Monachium. Organizacja zaczyna funkcjonować pod nazwą Thule Gesellschaft (Stowarzyszenie Thule).

W międzyczasie jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne tego typu organizacje i loże, niektóre pod skrzydłami Ordo Novi Templi czy Thule, inne osobno, nie zrzeszone. Jedną z nich jest Vril (Świetlista Loża) założony przez hrabiego Karla Haushofera- byłego członka stowarzyszenia Thule. Vril funkcjonuje już formalnie jako zakon religijny, propagujący idee polityczne bardziej niż filozoficzne, dotyczące rozszerzenia przestrzeni życiowej Niemiec czy doktryny kontynentalnej. Vril ma ponoć kontakt z pewną tajemniczą "tybetańską lożą", która posiadła rzekomo sekret „nadczłowieka”.

Ordo Novi Templi, Thule Gesellschaft i Vril to trzy najbardziej liczące się organizacje okultystyczno - filozoficzne nadchodzącej III Rzeszy. Dla zwykłego obywatela są one zwykłymi lożami ekscentryków i dekadentów. Pod płaszczem ściśle elitarnych spotkań, w specjalnie do tego celu wynajętych lokalach, kryją się jednak ekscentryczne stowarzyszenia o tradycjach zakonnych i pogańsko - religijnych ideach. W przepychu i zbytku, grupy wykształconych Niemców dyskutują o mistyce, kabale, alchemii, okultyzmie, prowadzą badania dotyczące różokrzyżowców, świętych liczb, psychicznych skutków jogi i zen, skuteczności praktyk magicznych i alchemicznych, lokalizacji Agrathy czy Hyperborei, dyskutują o współczesnej i dawnej literaturze ezoterycznej, palą opium, zażywają morfinę i snują plany Wielkiej Germanii.


Rok 1929. Kilka miesięcy temu doszło do porozumienia przywódców trzech organizacji na spotkaniu w Monachium. W celu umocnienia i zsynchronizowania działań stowarzyszeń podjęto rewolucyjną decyzję o połączeniu ich w jedno, potężne, składające się z największych głów trzech zakonów. Baron Georg Lanz von Liebenfels otwiera dla przedstawicieli każdego z nich podwoje swego zamku Werfenstein. Dnia 22 maja 1929 roku do jego włości przyjechaliście wy- członkowie Ordo Novi Templi, Thule Gesellschaft i Vril, aby dokonać scalenia organizacji i stworzenia jednego, silnego, niezwyciężonego zakonu pod nazwą Ordo Iluminati - Zakon Świetlistych.

KILKA ZDJĘĆ Z POPRZEDNIEJ EDYCJI:


Czy znajdą się chętni?
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez 2010-08-09 08:17:10
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Otchłań demencji...
Postów: 794
Punkty: 1757
First! Mackami, rękami i wszystkimi innymi członkami zaklepuje sobie miejsce. ;)

Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Moderator
Crusta
Skąd: Niflheimr
Postów: 1784
Punkty: 3984
Jestem zainteresowana, bardzo chętnie zagram.
"Nie ma żadnej drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą." (Budda Siakjamuni)

Unhallowed Metropolis
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Lista Graczy

Panie
1. gwyn_blath
2. Em
3. Irm
4. Akashne
5. Kasia

Panowie
1. Litwin
2. Bioły
3. drAq
4. Shonsu
5. Kwiatosz
6. Maciek
7. Krzak
8. Słowik
9. Boń
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez 2010-08-11 21:54:49
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Moderator
Ulcus
Skąd: Omicron Theta
Postów: 604
Punkty: 1457
Piszem siem. :)
If you don't eat yer meat, you can't have any pudding! How can you have any pudding if you don't eat yer meat?!
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Moderator
Erosio
Postów: 471
Punkty: 1066
Oczywiście jestem chętny :)
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
Piszę się
Offline
Profil
Wiadomość
Bulla
Skąd: Znienacka!
Postów: 65
Punkty: 145
Wpisałabym się na listę, ale z zastrzeżeniem, że mogę zrezygnować po ogłoszeniu ostatecznego dokładnego terminu. Może tak być?
Statement: "God is dead" - Nietzsche
Reply: "Nietzsche is dead" - God
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Lil: Miejsc "babskich" jest tak mało, że to byłoby nie fair wobec innych trzymać miejsce dla kogoś, kto nie jest pewien czy będzie. Zobaczymy, czy będzie zainteresowanie LARPem i jeśli nie będzie duże, możemy wznowić pertraktacje. :]

Poza tym właśnie uświadomiłam sobie, że to nie II a III edycja LARPa. II była na Falkonie 2004 przecież. :-)
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
Dobry pomysł.
Czy myślicie już o jakichś konkretnych terminach może?
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz