Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
Galeria Bohaterów
Lublin Pod
Bulla
Postów: 70
Punkty: 215
Schemat profilu postaci

Imię:
Przydomki:
Wygląd: (zamiast opisu możliwe zdjęcie lub obrazek)
Przynależność: Legion/Ochrana/Dhanray Bashkar/Triada/Brak
Miejsce zamieszkania:
Opis postaci:
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez StaryLublin 2008-11-26 10:49:28
Offline
Profil
Wiadomość
Lublin Pod
Bulla
Postów: 70
Punkty: 215
Imię: Stary LublinPrzynależność: Brak
Miejsce zamieszkania: Lublin Pod
Opis postaci: Kiedyś przed wiekami było tu wielkie gniazdo potwornego stworzenia o imieniu Gargoyla, której istnienie całkowicie zignorowała Kwarta - czterech mistycznych braci, którzy przybyli tutaj, aby stworzyć w miejscu tym Miasto. Przez lata, na skutek tragicznych i do dziś odbijających się echem wydarzeń, z Kwarty została Triada, a w obrębie lustrzanego odbicia prawdziwego Miasta Nad, powstały strzeliste kamieniczki, wieże, ciasne, wilgotne uliczki, stary zamek i wiele jeszcze miejsc, po których dziś stąpają mieszkańcy Starego Lublina.
W Lublinie Pod zawsze panuje ciemność. Zwykle wśród lśniących alejek snuje się mgła, a od strony Czarnego Rynku dociera gwar. Jednak całkiem niedawno, 8 listopada, wydarzyło się coś, co na zawsze zmieniło oblicze Starego Lublina... Rosnąca w jego wnętrzu potężna maszyna w końcu zbuntowała się przeciwko ludziom i zatrzęsła posadami ziemi. Wiele pięknych budynków zniknęło na zawsze pod gruzami wywołanymi przez wstrząsy. Wielu mieszkańców zginęło. Otchłań porwała dużą część miasta, grzebiąc wraz ze sobą setki budynków, placów, żyć...
Dziś miasto podnosi się po katastrofie, aby przy pomocy ocalałych odbudować się na nowo po tych dramatycznych wydarzeniach... wspominając tych, którzy odeszli ratując ziemię przed kolejnym atakiem potwornej maszynerii.
Jakie będą dalsze losy miasta - nie wiadomo. Ono czeka, aż mieszkańcy znów zaroją się w ciasnych uliczkach. Aż głos kroków, rozmów i śpiewów znów odbije się echem wśród tkniętych zębem czasu i katastrofy fasadach prastarych kamienic.
Czeka na Was. Nie zawiedźcie go...
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez StaryLublin 2008-11-24 20:50:08
Offline
Profil
Wiadomość
Lublin Pod
Papula
Postów: 4
Punkty: 12
Imię : :Sędzia:
Wygląd :
Przynależność : :Brak:
Miejsce Zamieszkania :: ?:
Opis : Choć nikt nie może tego pamiętać, a nawet sam wielki Sędzia, to był On dobrym człowiekiem. Jego serce szczerniało przez te wszystkie wieki, uschło. Choć młody ciałem duchem jest ów spruchniały jak pień starego dębu. Człowiek, z którym nie łatwo się przyjaźnić, ale bardzo źle jest być jego wrogiem. Mimo oderwania od spraw Miasta Cieni, może wiele, a potrafi jeszcze więcej.:

"Choć dla niektórych śmierć czarnym kolorem się zdaje, on sam poznał wiele jej odcieni... Oraz sam Mrok... Czerń wydawała się być jasnym w Mroku punktem. Mrok ten oplątał go i...i zachwycił"

Charles de Huit "Z Mroku powstało Pod, czyli histori miasta opisanie" data wydania nieznana.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez Sędzia 2008-11-25 22:38:59
Offline
Profil
Wiadomość
Lublin Pod
Bulla
Skąd: Ulica
Postów: 68
Punkty: 139
Imię: Thairessa

Przydomki: Dziecko Ulicy, Wizjonerka, Bohaterka

Wygląd: aktualnie rzadko kto może ją widzieć, jest duchemPrzynależność: brak

Miejsce zamieszkania: ulice Lublina Pod, zwykle jest tam, gdzie Nubuk-Czysty

Opis postaci: do niedawna jeszcze błąkające się ulicami dziecko, nieświadome wielu spraw. Do niedawna żartowano z jej wizji, które miała rzekomo. Ale to skończyło się wraz ze śmiercią Thairessy - zginęła w rytuale, który uratował miasto. Podobno do końca nie chciała tego zrobić, ale nie mogła się wycofać. Choć są tacy, co twierdzą, że odważnie szła, wiedząc, co ją czeka i chcąc w ten sposób spłacić dług u Nubuka.
Teraz to tylko duch, zagubiona dusza utrzymywana na tym świecie dzięki Czystemu. Rzadko kto ją widzi, a ona raczej nie psoci. Niewiele może, podobno szczytem jej możliwości jest uniesienie szklanki lub dotknięcie kogoś. Ale nie zapominajmy, że podobno widziała to, co było, jest i będzie.
Uduchowione Dziecię Ulicy... Tylko nieliczni ją słyszą, jeszcze mniej widzi
Offline
Profil
Wiadomość
Lublin Pod
Papula
Postów: 25
Punkty: 50
Imię: Trinovantes
Przydomki:Pan-Na-Wieży, Król-Z-Wieży, Bóg-Z-Wieży, Chłoptaś-Z-Wieży
Wygląd:
Przynależność:Brak
Miejsce zamieszkania:Wieża Trynitarska
Opis postaci:Do niedawna jedna z najbardziej zagadkowych postaci Lublina Pod. Wielu słyszało, niewielu widziało czy znało. Jednak jak pokazały następstwa wydarzeń określonych jako Czas Wstrząsów, płaszcz ignorancji względem mieszkańców Pod musiał zostać porzucony na rzecz nowych obowiązków, które nie wywołały zbyt dużej radości w jego duszy.
Wielu zadaje sobie teraz pytanie. Jakim władcą okaże się nowy król.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez Trinovantes 2008-11-26 03:02:38
Pewne jest, że wprost proporcjonalnie do rozwoju osady potrzebne były nowe rozwiązania techniczne, które utrzymywały osadę czy później już miasto, na tym właśnie poziomie. To forma standardu czy jak kto woli, niezbędnego luksusu.
Offline
Profil
Wiadomość
Lublin Pod
Bulla
Skąd: Miasto Cieni
Postów: 59
Punkty: 118
Imię:Kawka
Wygląd:
Przynależność:Brak
Miejsce zamieszkania:Obecnie korzysta z gościnności Madame.
Opis postaci:Wysoka, czarnowłosa kobieta nosząca się na biało. Kolor jej strojów zdaje się szyderstwem wobec przypisywanej mu symboliki, bowiem ostatnią rzeczą, z którą kojarzy się Kawkę Najemniczkę, jest niewinność i czystość. Zimna i stanowcza, o oczach jak bryłki lodu.
Nie związana z żadną frakcją, z pewnością zarówno wrogów, jak i sprzymierzeńców mogłaby szukać w po różnych stronach barykady. Drażliwość na punkcie honoru upodabnia ją do Królewskich Muszkieterów, zaś skłonność do szukania zapomnienia w hazardzie i alkoholu do członków Carskiej Policji.
Jej usługi nie są tanie, lecz ponoć nie ma rzeczy, na którą by się nie poważyła.
Offline
Profil
Wiadomość
Lublin Pod
Bulla
Skąd: Triada
Postów: 80
Punkty: 160
Imię: Nubuk, Czysty
Przydomki: Pod-Nad-Krążca, Handlarz Opowieściami i Innym Towarem Jakimkolwiek
Wygląd:
Przynależność: Triada
Miejsce zamieszkania: Ulice Lublina Pod
Opis postaci:
Przed wiekami było czterech braci, a każdy z nich niepodobny do drugiego, jakby nie byli ze sobą spokrewnieni. Jeden był świetlisty i jasny, władczy i wzbudzający szacunek. Drugi był śniady i silny, sprawiedliwy i mężny. Trzeci był samotnikiem o dziwnym spojrzeniu, wszyscy się go bali. Czwarty był ciepły, współczujący i dobry, kochali go wszyscy ludzie. I była też ta dziwna, przesiąknięta złem, brzydka istota. Podstępem przemknęła za braćmi do ich podziemnego królestwa i rzuciła straszną klątwę tak, że jeden z czterech zapomniał o swoim przeznaczeniu i zaginął w ciemności. Od tego czasu minęły setki lat i wszyscy o nim zapomnieli, ale on wciąż tam był, w ciemności, niepomny swojej przeszłości…

Nubuk był nikim. Jeden z wielu zamkniętych w Lublinie Pod ludzi, który znalazł w sobie coś, co pozwalało mu istnieć poza strukturami gangów. Był tutaj od zawsze. Dosłownie od zawsze. Widziała go Triada, gdyż przybył razem z nimi, widział go Ojciec, kiedy stawiał pierwsze kroki na bruku Miasta Cieni. Ludzie pięli się na szczyty kariery, upadali, żyli i umierali, a on był. Samotny wędrowiec w Lublinie Pod, ktoś tak nierealny, że aż nie mógł być zwyczajnym człowiekiem.
Mówili o nim Pod-Nad-Krążca, gdyż ci, którzy z nim rozmawiali mogli się przekonać, że dużo wie o Świecie Nad. Mówili o nim - Handlarz Opowieściami, bo jest istną skarbnicą historii ze Świata Pod, a daje je darmo tym, których ma za przyjaciół lub za jakiś "fant". Sam z przekąsem dodawał do tego tytułu "i Innym Towarem Jakimkolwiek", bo chociaż zazwyczaj polegał na wdzięczności tych, którym pomagał, to w gorszych czasach musiał także sprzedać lub kupić to i owo.
A ludziom pomagał chętnie, niemal nałogowo. Nie był jednak sługusem tych, którzy dadzą więcej. Był altruistą, szczerym człowiekiem, który dla własnej satysfakcji pomagał upadłym postawić pierwsze kroki w Lublinie Pod.
Takim dał się poznać na Wiecu, kiedy to wyszedł z cienia ulic Lublina Pod. Wydarzenia tamtego wieczoru odmieniły go zupełnie. Z nielicznych fragmentów układanki udało mu się poskładać własną przeszłość. Jak wszystko co go dotyczyło, część wydarzeń była wiarygodna, część nie. Ale uwierzył, że to on jest Czystym, czwartym z Kwarty, ktra staa si Triadą. Tego się trzyma.
Lubelski Pod-Nad-Krążca, Handlarz Opowieściami i Innym Towarem Jakimkolwiek
Offline
Profil
Wiadomość
Lublin Pod
Bulla
Skąd: Harem
Postów: 66
Punkty: 134
Imię: Czerwona Madame
Przydomek: Madame RougePrzynależność: Brak
Miejsce zamieszkania: Harem
Opis postaci: Ponętna pani Haremu, największego w Lublinie Pod przybytku rozkoszy; opiekunka eleganckich kurtyzan, przebiegłych dziwek i pięknych męskich nierządnic. Choć spotkało ją wielu, nieliczni mogą rzec, że ją naprawdę poznali. Nie jest do końca pewne, czy jest rzeczywiście bezstronna, a jeśli nie - gdzie leży jej lojalność. Mówią, że posiadła najskrytsze tajemnice mieszkańców Pod - i choć plotki te są zapewne mocno przesadzone, czyż mitem jest powiedzenie, że w każdej bajce kryje się ziarno prawdy?...
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez Czerwona Madame 2008-11-26 19:30:23
Pozwól mi być jedną chwilą, wierszem poezji i snem...
Offline
Profil
Wiadomość
Lublin Pod
Vesiculum
Skąd: Pod
Postów: 32
Punkty: 67
Imię: Porcelanowe Serce
Przydomki: Charonita, Bohaterski
Wygląd:
Przynależność: Brak
Miejsce zamieszkania: Sklep z zabawkami gdzieś w Lublinie Pod
Opis postaci: Czy owa dziwna istota, która posiada moc przeprowadzania ludzi między światami Nad i Pod jest człowiekiem? Czy patrząc na niego nie masz ochoty skręcić w najbliższą uliczkę tylko po to, by uniknąć jego chłodnego, pozbawionego uczuć spojrzenia? Niektórzy mówią, że spotkanie go przynosi pecha. Możliwe, że tak. Niewielu jednak wie co tak naprawdę skrywała owa blada, przypominająca porcelanę maska. Jak wiele zła widziały owe zimne niczym lód oczy.

Porcelanowe Serce był Charonitą, a Charonici są zawsze samotni...
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez Porcelanowe Serce 2008-11-26 17:55:21
Offline
Profil
Wiadomość
Lublin Pod
Papula
Postów: 21
Punkty: 42
Imię: Marcin
Przydomki: brak
Wygląd:
Przynależność: Brak
Miejsce zamieszkania: Lublin, obecnie bezdomny
Opis postaci: Zagubiony mężczyzna ubrany w ciemną marynarkę i jeansowe spodnie
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz
[1-10] [11-20] [21-21] »