Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Bądź Wielkim Arkanem, Głupcze - LARP w mistycznych klimatach kart Tarota
Grimuar
Moderator
Crusta
Skąd: Niflheimr
Postów: 1784
Punkty: 3984
Em - to nic trudnego, wszędzie gdzie sprzedają kadzidełka, opiumowe są. Chyba nawet takie posiadam, o ile dobrze pamiętam. Osobiście polecam też zapach Night Queen oraz piżmo.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez gwyn_blath 2009-04-10 19:47:40
"Nie ma żadnej drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą." (Budda Siakjamuni)

Unhallowed Metropolis
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
gwyn_blath napisał:
Em - to nic trudnego, wszędzie gdzie sprzedają kadzidełka, opiumowe są. Chyba nawet takie posiadam, o ile dobrze pamiętam.


Ja też mam, ale właśnie zastanawiam się, gdzie :D
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Moderator
Erosio
Postów: 471
Punkty: 1066
To i ja się zgłoszę... a co :P
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
0 - Głupiec


Pierwsza z kart, choć bywa też umieszczana (z numerem 22) na końcu talii.

Karta przedstawia wędrującego mężczyznę w kolorowym stroju, często też w błazeńskiej czapce. Głupiec podpiera się kijem lub niesie tobołek na kiju. Zdarza się, że na karcie widoczny jest też pies, gryzący postać lub szczekający nań. Zazwyczaj Głupiec jest ukazywany w momencie stawiania kroku nad przepaścią, nie zdając sobie z tego sprawy, patrzy bowiem zupełnie gdzie indziej.

Symbolika ogólna: Głupiec jest kojarzony ze spontanicznością, entuzjazmem i nowymi możliwościami, ale też wróży bezmyślne i nieprzyjemne w skutkach postępowanie. Głupiec jest ponadto symbolem braku przywiązania do wartości materialnych - nie zdaje sobie sprawy z tego co posiada (w tobołku na plecach). Reprezentuje nowe, ale nie przemyślane działanie. Głupiec daje nam przestrogę – pomyśl zanim coś zrobisz.

Symbolika dotycząca osoby: osoba, która jest pokazana Głupcem, ma tendencję do bagatelizowania różnych spraw oraz do ich spłycania. Kieruje się wyłącznie swoją intuicją, która nie do końca jest poprawnie ukształtowana, dlatego też Głupiec może zachowywać się jak małe dziecko nie zdając sobie z konsekwencji swojego zachowania. Osoba "nie myśli", po prostu robi, co jej się podoba.


Powoli będę przedstawiać wszystkie karty Tarota, a zwłaszcza ich znaczenie, które będzie ważne w LARPie.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
I - Mag


Karta maga przedstawia mężczyznę w średnim wieku, stojącego za stołem, na którym znajduje się kilka monet i kubek do gry, czasem także sztylet. W jednej z rąk postać trzyma czarodziejską różdżkę lub buławę. Często Mag posiada kapelusz, rysowany w formie znaku nieskończoności (położona ósemka), lub posiada ten symbol nad głową.

Symbolika ogólna: znaczenie karty związane jest z psychiką człowieka, przede wszystkim z silną wolą i spontanicznością. Oznacza pragnienie tworzenia, poznawania nowych spraw i ludzi, także zamiłowanie do nauki, chęć zmian. Mag, w przeciwieństwie do Głupca, zdaje sobie sprawę z posiadanych przez niego wartości, umie je wykorzystać i chce to zrobić. Jest jedną z lepszych kart w rozkładzie.

Symbolika dotycząca postaci: Mag to osoba, która posiada wszystko, aby móc rozpocząć coś na nowo. Jest osobą, chcącą coś zmienić, i mogącą to zrobić. Ma siłę, ma możliwości, a także chce tego. Miłuje naukę, odkrywanie, poszukiwanie.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez Em 2009-04-11 18:48:09
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
II - Papieżyca (Najwyższa Kapłanka)


Papieżyca, znana także jako Arcykapłanka lub Najwyższa Kapłanka to karta oznaczana numerem II. Przedstawiana kobieta identyfikowana bywa też z boginią Izydą. Karta przedstawia siedzącą na tronie kobietę, dorosłą lub nawet w podeszłym wieku, ubraną w długą szatę i papieską koronę, ewentualnie inne kapłańskie nakrycie głowy. Na kolanach Papieżyca trzyma otwartą książkę lub zwitek pergaminu.

Symbolika ogólna: karta ta kojarzona jest z uczuciem miłości do drugiego człowieka, przede wszystkim zaś - ze zrozumieniem dla jego problemów. Oznacza też wrażliwość i intuicję, pójście za głosem serca, którego podszept w tym wypadku jest słuszny. Papieżyca symbolizuje także dziewictwo i spokój, wszelkie pozytywne cechy kobiece, lecz nie jako matki.

Symbolika dotycząca postaci: osoba pokazana kartą Papieżycy nigdy nie odkryje całej prawdy przed innymi, zawsze skrywa coś, ponieważ odsłonięcie wszystkiego nie leży w naturze kobiet. Potrafi być nad wyraz romantyczna, nie lubi zmieniać zdania bez powodu, a do celu może iść nawet po trupach. Jej osoba będzie owiana zawsze mgiełką jakiejś tajemnicy.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
III - Cesarzowa


Na karcie Cesarzowej widnieje wizerunek eleganckiej kobiety w strojnych szatach i siedzącej na tronie. Na głowie Cesarzowa nosi koronę lub diadem, natomiast w ręku trzyma berło. Drugim jej atrybutem jest tarcza, z wizerunkiem serca lub orła, którą trzyma lub ma opartą o tron.

Symbolika ogólna: karta ta dotyczy zwykle osoby kobiety, jej charakteru i zachowania. Opisuje kobiece zalety, takie jak piękno, urok osobisty, cierpliwość i umiejętność udzielenia pomocy, choć też określa wady - wspomina przede wszystkim o zaborczości i przesadnej trosce o innych. Cesarzowa symbolizuje także macierzyństwo i poczucie bezpieczeństwa, płynące z obecności matki.

Symbolika dotycząca osoby: karta ta niekoniecznie wskazuje na kobietę, może być to mężczyzna o podanych wyżej cechach. Określa osobę opiekuńczą, troskliwą, ale i władczą, jeśli potrzeba. Jeśli Papieżyca odpowiadać będzie za zakochaną dziewczynę, Cesarzowa będzie matką.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Otchłań demencji...
Postów: 794
Punkty: 1757
Wiem, że jestem raczej "członkiem pasożytującym" w klubie (:twisted:), ale czy mogę się dopisać? LARP zapowiada się niesamowicie ciekawie i klimatycznie, a co jak co, Tarot jest jednym z moich drobniejszych koników ( choć dopiero go poznaje ).

BTW, LARP zapowiada się bardzo "magowo"... :P

P.S. Jeżeli mogę zaproponować dobrą stronę anglojęzyczną, to stanowczo Aeclectic jest dobrym miejscem na rozpoczęcie poszukiwań...
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez Litwin 2009-04-13 10:59:03

Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
Litwin, zapraszam, to nie tylko dla klubowiczów... Bez przesady, nie róbmy elitarnej drużyny (jeszcze nie :twisted:)

LARP nie będzie magowy, wbrew Twoim spostrzeżeniom. Chyba, że Tobie się z automatu kojarzy Tarot-mag :P
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Car Luxurians
Skąd: Gdynia
Postów: 2747
Punkty: 9108
he He, "Członek pasożytujący"... powinniśmy dopisać nową kategorię "Członków klubu" na portalu Grimuarowym :D
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz