Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
LARP Całkowite Zaćmienie
Postów: 4991
Punkty: 0
Witam!

Tajemnicą nie jest, że wzięłam się za kolejnego LARPa na terrAkademikon. Tym razem całkiem rezygnuję z ogromniastego tła, współtworzenia postaci, wypasionych wymagań co do strojów, wielopoziomowych wątków, wypracowań na stronie, niewiadomojakich questów, gadżetów, bajerów i fajerwerków. Mimo to mam nadzieję, że ktoś będzie chciał jednak zagrać. :-)

LARP zmieści jakieś pewnie 15 osób. Będzie dział się we współczesności i wymagać będzie tylko niewielkich przygotowań ze strony gracza. Na dzień dzisiejszy plan jest taki, aby chętni gracze otrzymali postacie tego samego dnia co LARP (ów odbędzie się wieczorem i w nocy), a sam LARP był poniekąd LARPem ogniskowym - takim podczas którego można jeść kiełbaski, pić piwo i czuć się swobodnie i luźno. Nie jestem jeszcze pewna samej konwencji, gdyż wychodzi mi ona na razie dość dwutorowo - raz jako pozytywny i dość ciepły LARP ze sporą dawką poczucia humoru i z przymrużeniem oka, to znowu skręca mi w stronę chyba trochę zbyt ciężkich, klimatów z pogranicza thrillera i dramatu. Pozwolę się więc wstrzymać z ostatecznym ogłoszeniem co to będzie, dopóki sama nie dojdę o co mi chodzi. ;-)

A piszę, żeby poinformować, że wieści o LARPie, dzięki uprzejmości terrOrgów, pojawiać się będą na stronie terrAkademikonu. :-)

A tak dziś-o piszę do Was z okazji tego, iż na terrAstronie pojawiła się pierwsza przedLARPowa zajawka, mianowicie dwie inspiracje, które popchnęły stężałe LARPowe części mózgu wiewiórki, do przodu. :-)

Zerknijcie! I pozdrawiam! :-)
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Pustula
Skąd: z importu
Postów: 397
Punkty: 877
Fajne. Mi się już podoba. Ja się piszę. Ja mogę wziąć musztardę.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Otchłań demencji...
Postów: 794
Punkty: 1757
A ja kiłebaski. ;) A co do klimatu - może zmiksować jeden z drugim, squi? Może coś w stylu "ubran legends przy ognisku"? ;)

Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Litwin napisał:
Może coś w stylu "ubran legends przy ognisku"? ;)


Całkiem dobra idea. :-)
Uruchamiam neurony (ale dopiero po pracy). :-]
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Kapituła
Moderator
Ulcus
Postów: 1037
Punkty: 2519
Hmm dziwnie brzmi, to że LARP nie będzie wymagać wielkich przygotowań ze strony gracza. Patrząc na inspiracje aż się prosi odpowiedni strój zarzucić i jeszcze przyciągnąć parę straganów, namiotów i karuzelę w tle..

Ciekawe co dalej napiszesz :-)
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Spoko braidera, wśród inspiracji do Snu był Hellraiser. ;P
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Moderator
Crusta
Skąd: Niflheimr
Postów: 1784
Punkty: 3984
Brzmi bardzo ciekawie. Zapowiada się coś świeżego i interesującego, jeśli będę na terrAkademikonia to na pewno będę chciała spróbować. Zastanawiam się, w którą stronę to ostatecznie pójdzie.
"Nie ma żadnej drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą." (Budda Siakjamuni)

Unhallowed Metropolis
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Kapituła
Moderator
Ulcus
Postów: 1037
Punkty: 2519
squirel napisał:
Spoko braidera, wśród inspiracji do Snu był Hellraiser. ;P


Bua ha ha to mi się podoba. Mogę grać sześcian, materac z pokoju pana doktora, albo deski w podłodze na strychu. :twisted:

Czekam, czekam na więcej info..
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Skoro terrAkademikon zbliża się wielkimi krokami, spróbuję trochę "sprzedać Wam nowy produkt" (uśmiech!), serwując wielbicielom LARPowania pierwszą serię ciekawostek z warsztatu "Całkowitego Zaćmienia":

- wszystkie imiona postaci wymyślono podczas pewnego sobotnioprzedpołudniowego posiedzenia przy kawie w IrishPubie „U Szewca”. Każde z nich w jakiejś postaci wystąpiło na wiszących na ścianach tabliczkach i posterach, w menu, w rozmowach obsługi i gości i w innych interesujących miejscach i sytuacjach w obrębie Irish Pubu.

- zarys fabuły LARPa tworzony był kilkakrotnie. Na początku konwencja zakładała grę typu survival horror, aby wyewoluować w dramat magiczny. Potem koncepcja znów się zmieniła, ale przez nagle ujawniające się "nakładanie się koncepcji" prace nad LARPem musiały zacząć się ponownie od samych podstaw. Od niecałego jednak miesiąca zapanowała w idei stabilizacja, wskazująca z całą pewnością na to, że „Całkowite Zaćmienie” będzie niczym innym jak… baśnią.

- „Całkowite Zaćmienie” nawiązywać będzie subtelnie do nazewnictwa oraz epickiej opowieści snującej się marzycielsko wewnątrz pewnej gry, z której najcieplejszym wspomnieniem są malowidła, pokrywające ceglaną ścianę pewnego domu:Ostatnia inspiracja pochodzi od pewnej naszej klubowej damy. Mam nadzieję, że nie będziesz mi miała za złe, że ją wykorzystam. Nagle po prostu poczułam, że to jest to... :-)

Pozdrawiam najcieplej, już trochę z Małej Wenecji.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Otchłań demencji...
Postów: 794
Punkty: 1757
Wow, LARP inspirowany Longest Journey? Count me in Wiewiórko. ;)

Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz