O Klubie  Spotkania 2003-2011  Artykuły  Regulamin 
Data: 2008-04-15 08:46:55 Dodał:
A oto galeria bohaterów klubowych, która narodziła się w mojej głowie już dawno i stopniowo była wypełniana treścią. Mam nadzieję, że nikt się nie pogniewa - to wszystko z czystej sympatii. :)

GALERIA BOHATERÓW czyli KLUBOWE KLASY POSTACI
...czyli Klub przez pryzmat satyry...

KLASY PODSTAWOWE:

Wielkie Nie

Wielkie Nie nie myśli w kategoriach Klubu. No tak, jest instytucja, ale to nie ma większego znaczenia. Liczy się to co myśli Wielkie Nie, chociaż z punktu widzenia pozostałych typów Wielkie Nie nie myśli w ogóle. Typy Ja się tym zajmę i Mam pomysł! twierdzą, że Wielkie Nie jest głuche, ślepe i nieme, co nie jest do końca prawdą. Wielkie Nie tak zostało wychowane – od dziecka spija śmietankę, dlaczego teraz miałoby się przejmować jakimiś długofalowymi skutkami dla dużej grupy osób? Wielkie Nie jest przeciwko wielu rzeczom, niczego nie wyjaśnia, po prostu głosuje na nie. Wielkie Nie uważa, że nie musi się z niczego tłumaczyć i że jego zdanie jest w sposób wystarczający i oczywisty zasadne i kiedy reszta siedzi i zastanawia się „WTF?!”, Wielkie Nie siedzi zadowolone, w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Wobec siebie.

Ja Się Tym Zajmę

Ja Się Tym Zajmę zajmuje się prawie wszystkim. Oprócz Klubu ma szydełkowanie, skakanie o tyczce, żonglowanie nogami, składanie ptaszków z papieru, mieszanie bigosu i gromadzenie zapasów na zimę. Mimo to milijon zajęć nie obniża jego klubowej aktywności, bo Ja Się Tym Zajmę jest przyzwyczajony do ciężkiej pracy. Słabymi punktami Ja Się Tym Zajmę są bardzo rozbudowane ambicje i oczekiwania względem każdej rzeczy którą robi oraz przewrażliwienie na punkcie wykonywanych przez siebie zadań. Ja Się Tym Zajmę pracuje w oczekiwaniu efektów a niekoniecznie dla samej pracy i jeśli efekty w jego mniemaniu są zbyt małe – zniechęca się. Zwykle potrzebuje wtedy jakichś wakacji. Ja Się Tym Zajmę pała bezgraniczną niechęcią do Wielkiego Nie, złośliwym okiem zerka również na Jeśli Trzeba, bo według niego ten ”łaskę robi”. Przewrażliwienie Ja Się Tym Zajmę na punkcie własnej aktywności jest ogólnie znane - dość często strzela krótkiego focha. Jeśli zdarzy mu się śmiertelnie obrazić Klub traci jednego z porządnych pracowników na zawsze, bądź na długi czas, dopóki mu nie przejdzie.

Jeśli Trzeba

„Trzeba by się ruszyć, trochę mi się nie chce, ale, choroba, niech im będzie.” – Jeśli Trzeba podnosi leniwie rękę. Jeśli Trzeba jest dobrym pracownikiem który nigdy nie wyrabia nic ponad normę. Zazwyczaj wykonuje polecenia, chociaż z wielkim bólem bądź łaską. Na co dzień funkcjonuje podobnie do Invisible Mana, w chwili spontanicznego zrywu jednak, zwykle po to aby wszyscy dali mu wreszcie spokój, zgłasza się do pomniejszych zadań a potem nie może sobie tego wybaczyć. Z natury jest dość leniwy, ale nie ma złych intencji. To wszystko dlatego, że ma tyle rzeczy do zrobienia na raz... Jeśli Trzeba ewoluuje – jeśli skuma się z którymś z Invisible Manów, sam się nim stanie. Jeśli przylgnie do Mróweczek, bądź do Ja Się Tym Zajmę istnieje szansa na awans na Mróweczkę. Zbliżenie do Czekam Na Propozycje wyrabia w nim postawę roszczeniową. W obecności Mam Pomysł czuje się nieswojo, tamten jest dla niego zbyt energiczny. Całe szczęście Wielkie Nie jest dla niego równie irytujące co dla reszty – „no jak to, przecież ja tyle wysiłku włożyłem w to żeby przenieść z akademika do akademika ten dwu kilogramowy przedmiot a ten się tu buntuje?!”.

Mam Pomysł!

Nie stwierdzono, czy Mam Pomysł! to przekleństwo czy błogosławieństwo dla Klubu. Pełni on rolę dyrektora kreatywnego, kogoś kto siedzi i kmini co by tutaj nowego wprowadzić, unowocześnić, zreformować. Mam Pomysł! ma milion idei na sekundę. Szkoda że te idee zazwyczaj go przerastają – zazwyczaj nie ma komu ich realizować. Rozsądny Mam Pomysł! skumany z rozsądnym Ja Się Tym Zajmę oraz kilkoma rozsądnymi Mróweczkami to potencjalny kandydat na nowego prezydenta RP. Niestety, zazwyczaj Mam Pomysłów jest więcej niż jeden a niewielka ilość Ja Się Tym Zajmę sprawia, że rozrywani pomiędzy Mam Pomysłów!, zniecierpliwieni, przestają z nimi współpracować i działają na własną rękę a pomysły ich wybitnie kreatywnych kolegów nie są realizowane. Jeśli Mam Pomysł będzie miał szczęście i będzie mu dane popracować czas jakiś u boku rozsądnego Ja Się Tym Zajmę, to ma szansę połączyć w sobie cechy obu postaci i awansować nawet na dyrektora ZUS.

Czekam Na Propozycje

Czekam Na Propozycje to istna plaga biblijna. Pomimo wrodzonej bystrości wydaje mu się, że inni mają większe obowiązki wobec niego niż on wobec innych. Wszystko jest dla niego jasno ułożone – każdy ma swoje zadanie a zadaniem jego samego jest podejmować ważne decyzje... z opcji wybranych z tych kilku wymyślonych przez pozostałych (zazwyczaj przez Mam Pomysł). Czekam Na Propozycje naprawdę dużo mówi. Bierze udział we wszelkich dyskusjach, opowiadając się zwykle po jednej z wykrystalizowanych wcześniej stron. Czekam Na Propozycje musi mieć opcje do wyboru, inaczej nie będzie wstanie podjąć decyzji. Wydaje mu się, że skoro nie ma opcji to nie ma dyskusji i nawet nie wpadnie na to, żeby sam stworzyć jedną - on nie jest do tego przeznaczony, to zadanie kogoś innego – myśli. Poza tym Czekam Na Propozycje to działacz w stylu Mróweczki. Kiedy już opowie się po jednej ze stron wykonuje swoje zadania bez zarzutu. Czekam Na Propozycje ma niewielką szansę w przyszłości przejść w Ja Się Tym Zajmę, ale najpierw musi dostać porządną nauczkę, na przykład natknąć się na Wielkiego Nie, albo ponieść sromotną porażkę w trakcie wykonywania klubowych czynności ze względu na brak wrodzonych zdolności bądź bierny opór innych.

Mróweczka

Mróweczka to pozytywny bohater. Zwykle siedzi cicho, szwenda się gdzieś w cieniu, ale jeśli przydzielić mu konkretne zadanie – zrobi co się da, nawet jeśli wymaga to ogromnego wysiłku. Mróweczki są przez wszystkich bardzo lubiane, szczególnie przez typ Mam Pomysł! – ktoś w końcu musi realizować te wszystkie idee. Mróweczka rzadko kiedy się sprzeciwia ale jeśli już to z racjonalnych powodów. Mróweczka się nie obraża, nie odkłada nic na później, jest skłonna działać od razu jeśli tylko wskazać jej odpowiedni kierunek. Kiedy się ją przyciśnie potrafi być kreatywna, ale sama z siebie zwykle nie wpadnie na ten pomysł. Mróweczka jest dobrym materiałem na przyszłego Ja Się Tym Zajmę, jeśli tylko rozluźni trochę kokon którym się otoczyła i uwierzy że jest predestynowana do większych rzeczy.

Invisible Man

Kim jest ten koleś? A, to on. No tak, nie poznałem. Pojawia się sporadycznie i zwykle nie zwraca niczyjej uwagi. Praktycznie się nie odzywa, patrzy tylko swymi wielkimi oczyma i słucha. Po spotkaniu znika aby znów pojawić się za miesiąc, dwa, trzy. Nie uczestniczy w organizacji żadnych atrakcji, nie preleguje, nie rzuca pomysłami. W zasadzie sam o sobie myśli jako o osobie „zbyt mało zainteresowanej”, bądź „nie mającej ani siły przebicia ani kreatywności niezbędnej do tego żeby coś robić”. Przyjmuje pozycję konsumpcyjną – ktoś coś robi, ja to skonsumuję i nie wymagajcie ode mnie więcej. Invisible Man to wypełniacz przestrzeni. Pojawi się szybko i równie szybko znika. Pozostaje po nim nie wiadomo czy aktualny e-mail.

Czy TY odnalazłeś wśród nich swoją klasę postaci?

C.D.N.
Klasy zaawansowane – już wkrótce. Są w procesie produkcyjnym. :)
Aktualna ocena: -   Ilość głosów: 0
KOMENTARZE
dodaj komentarz
Galeria Bohaterów czyli Klubowe Klasy Postaci
~Selket (2008-04-26 21:33:35)
Invisible Man posiada Czapkę-Niewidkę i Buty Ucieczki. ;)
Galeria Bohaterów czyli Klubowe Klasy Postaci
~AndrzejB (2008-04-26 11:12:35)
Można być wieloklasowcem? Np. Jeśli Trzeb/Invisible Man?
I jakie są klasowe cechy/skill-e/profity/bonusy/sztuczki? ;)
Galeria Bohaterów czyli Klubowe Klasy Postaci
~Bregma (2008-04-23 14:49:49)
Jestem, jestem. Chyba stanowię archetyp jednej z klas. Z tą różnicą że nadal się pojawiam jak bumerang :mrgreen: Dostrzegam nawet swój proces ewolucyjny, którego poczatki giną w mroku dziejów. Intrygują mnie klas... [czytaj więcej]
Galeria Bohaterów czyli Klubowe Klasy Postaci
~Słowik (2008-04-23 00:17:52)
Często mówię, że ja się tym zajmę i wtedy staram się pracować jak mróweczka, żeby osiągnąć cel. Czasami jednak mam zbyt wiele pomysłów i za długo czekam na propozycje innych, aby wziąć pod uwagę ich zdanie, co dod... [czytaj więcej]
Galeria Bohaterów czyli Klubowe Klasy Postaci
~Nidhogg (2008-04-15 10:57:32)
Rustykalne w swym kolokwializmie, niewspółmiewrnie dogłębne psychiatrologicznie, obiektywnie przefiltrowane na beżowo.
Galeria Bohaterów czyli Klubowe Klasy Postaci
~elfica (2008-04-15 10:21:49)
O rany, jestem! I to chyba kilka razy, w zależności od tego w którą fazę mojej choroby maniakalno - depresyjnej wpadnę :mrgreen:

Proszę jeszcze, bardzo mi się podobało. Cóż, lekkie kłócia satyry mają to do siebie, ... [czytaj więcej]
Profil
PL Zmień język
ENG English - ENG
PL Polski - PL