O Klubie  Spotkania 2003-2011  Artykuły  Regulamin 
O Klubie
Grimuar to stara, obita skórą i zdobiona złotymi narożnikami księga, zawierająca wiedzę magiczną, o której nie śniło się filozofom. Grimuar, to także lubelski Studencki Klub Miłośników Fantastyki i Gier Fabularnych, od sześciu już lat zrzeszający pasjonatów niezwykłych światów gier RPG, wyjątkowej literatury, niepowtarzalnych filmów i innych zjawisk pojawiających się w obrębie szeroko pojmowanej fantastyki.

***


Od pierwszych chwil swego istnienia Grimuar porywał serca i umysły wszystkich wyposażonych w bujną wyobraźnię, dzięki czemu z małej lokalnej, działającej li i tylko w obrębie Miasteczka Akademickiego UMCS organizacji, stał się klubem, którego działalność nie tylko znana jest i rozpoznawalna w Stolicy Wschodu, ale też dobre imię jego członków dotarło do innych, największych miast całej Polski. Od lat bowiem, prócz intensywnej działalności w fandomie - jak nieoficjalnie nazywa się polskich aktywnych miłośników fantastyki - w imię propagowania naszej największej pasji na lokalnym poletku Grimuar organizuje nadzwyczajne formy spędzania wolnego czasu, od cotygodniowych, poniedziałkowych spotkań z wykładem na interesujący ich temat, przez uczestnictwo w wyjątkowych sesjach fotograficznych, na grach fabularnych, terenowych i parateatralnych skończywszy. Parateatralnych, zwanych też LARPami, gdyż dla członków Grimuaru niczym niezwykłym są realia historyczne, szlacheckie, filmowe czy romantyczne. Z równą pasją uczestnicy kompletują bogate, niepowtarzalne stroje, czy to XIX-wieczne, czy to pirackie, czy, w końcu, postapokaliptyczne, aby przez kilka bądź kilkanaście godzin wcielić się w postaci żyjące w wyimaginowanych światach, na chwilę stać się nimi swym ciałem i duszą.

A wszystko to ku dobrej zabawie własnej, choć członkowie Grimuaru równie wiele robią też i dla innych: podróżują po całej Polsce, aby w trakcie konwentów - wielkich świąt miłośników fantastyki - wygłosić wykład, podzielić się swoją wiedzą, bądź zorganizować grę dla innych. Aktywnie działają w Internecie, współpracując z ogólnopolskimi portalami fantastycznymi, oraz tworząc swój własny - wiktoriański. Współpracują z podobnymi klubami z innych miast, choćby z Puław i Wrocławia. Kilka razy w roku organizują otwarte dla każdego minikonwenty Akademikon, podczas których nawet laik będzie mógł wziąć udział w pasjonującej, profesjonalnie przygotowanej sesji RPG. Raz do roku, w ramach Kozienaliów, organizują też kilkudniowy własny Konwent Miłośników Fantastyki tyciKON, który w maju odbył się już po raz trzeci. Na dokładkę - letnie biwaki RPGowe, wielkie przebierane imprezy integracyjne, wyjazdy na konwenty ogólnopolskie i znacznie mniej formalne spotkania towarzyskie...

A wszystko to w jednym, otwartym dla każdego, klubie. W dzisiejszych czasach to rzadkość, prawdziwa magia.

Śfirel
Profil
PL Zmień język
ENG English - ENG
PL Polski - PL
O Klubie
KONTAKT
Chcesz się z nami skontaktować? Pisz na maila
klub.grimuar@gmail.com