O Klubie  Spotkania 2003-2011  Artykuły  Regulamin 
Kalendarz prelekcji:
Kalendarz imprez:
spotkania
Poniedziałkowe spotkania
w latach 2003-2011, w każdy poniedziałek o godzinie 20tej spotykaliśmy się kolejno w sali telewizyjnej ds. "Femina", w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz budynku Agro2 Uniwersytetu Przyrodniczego na Miasteczku Akademickim.

Odbywały się tam cotygodniowe prelekcje, podczas których klubowicze dzielili się swoimi zainteresowaniami oraz wiedzą z różnych dziedzin. Zakres tematów był tak ogromny, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

W ramach poniedziałkowych spotkań organizowane były także warsztaty, dyskusje oraz gry i zabawy integracyjne, np. pokazywanki.

Nieodłącznym elementem poniedziałkowych spotkań były również wypady do jednej z knajpek na Miasteczku Akademickim: Żaczka, Czytelni, Grolscha, czy ostatnio Zielonego Talerzyka.
Akademikon
Akademikon to święto RPGowców.

Minikonwenty Gier Fabularnych organizowane, jak sama nazwa mówi, w wynajętych salach akademików, gdzie spotykają się miłośnicy gier fabularnych, by przez całą noc grać, grać, grać. W roku 2011 Akademikony przeniosły się do ACK "Chatka Żaka", gdzie były organizowane wspólnie z ekipą redakcyjną akademickiego Radia Centrum.
LARP
W naszym Klubie gry fabularne w czasie rzeczywistym cieszyły się zawsze bardzo dużym powodzeniem i stały na wysokim poziomie. Wspólnie rozegraliśmy ponad dwadzieścia autorskich gier w najróżniejszych systemach i konwencjach. Niektóre scenariusze doczekały się nawet siedmiu edycji. Inne rozrosły się do multimedialnych projektów długofalowych.
PIIG
Pod hasłem PIIG kryją się Integracyjne Imprezy Grimuaru. Tylko Grimuar bawi się w świetnym towarzystwie, przy dobrej muzyce, z wyśmienitym jedzeniem domowej roboty i przede wszystkim w konwencji.

Do tej pory odbyło się czternaście PIIGów, które gromadziły zawsze pokaźne grono klubowiczów i przyjaciół Grimuaru.
Wyjazdy na konwenty
Nasi klubowicze zawsze aktywnie brali udział w konwentach miłośników fantastyki w całej Polsce od Rzeszowa, przez Kraków, Poznań, po Gliśno koło Bytowa.

Oprócz swojej obecności - często w strojach nawiązujących do konwencji imprezy - organizowaliśmy prelekcje, konkursy i inne punkty programu. Apogeum była zorganizowana przez kilkorga członków klubu Gra Główna podczas Hardkonu 2013.
Profil
PL Zmień język
ENG English - ENG
PL Polski - PL