O Klubie  Spotkania 2003-2011  Artykuły  Regulamin 
Data: 2010-11-16 17:59:08 Dodał:
Era - Cathar Rhytm
Robin of Sherwood
(w szczególności Siedmiu ubogich rycerzy z Akry)
Brytyjski serial fantasy nakręcony w latach 1983-1986 znany też w Polsce pod tytułem "Robin Hood". Serial był złożony w sumie z 26 odcinków nakręconych w trzech odrębnych cyklach. Serial nawiązuje do legendy o Robin Hoodzie a akcja filmu rozgrywa się na tle Anglii przełomu XII i XIII wieku, za panowania króla Ryszarda Lwie Serce i jego brata Jana bez Ziemi.

Gabriel Knight: Krew Świętych, Krew Przeklętych
Trzecia część przygód badacza niewyjaśnionych tajemnic Gabriela Knighta. Akcja tej gry toczy się w Rennes-le-Chateau, małym miasteczku położonym wysoko we francuskich Alpach. Historia zaczyna się od porwania, ale jest to tylko wstęp do odkrywania przez bohatera mrocznych i przerażających sekretów starej osady i jego mieszkańców. Gracz wcielając się w postać Gabriela lub jego przyjaciółki Grace musi rozwiązać piętrzące się przed nim zagadki, aby stawić czoła największemu złu.

Stephen O'Shea "Herezja doskonała"
Średniowiecze to mroczne, pełne okrucieństwa, ale zarazem niezwykle barwne i ciekawe czasy. Krajami rządzili książęta i królowie. A władzę nad nimi miał papież. Był to czas dominacji Kościoła i praw przez niego narzucanych. Niepokornych wówczas nawracano ogniem i mieczem. Taki los spotkał także katarów - wyznawców najsławniejszej średniowiecznej herezji, których tragiczne losy w swej książce opisał Stephen O'Shea,

M. Baigent, R. Leigh, H. Lincoln "Święty Graal, Święta Krew"
Kod Leonarda da Vinci nie powstałby bez tej książki. Baigent, Leigh i Lincoln pierwsi odkryli tajemnicę Świętego Graala, strzeżoną przez sekretną organizację Zakon Syjonu. Sięgnij do źródła dobrze udokumentowanej wiedzy, którą dotychczas posiadali tylko wybrani. Zaprezentowane w książce wnioski dla wielu będą szokiem, a nawet bluźnierstwem.

Aktualna ocena: -   Ilość głosów: 0
KOMENTARZE
dodaj komentarz
Profil
PL Zmień język
ENG English - ENG
PL Polski - PL