O Klubie  Spotkania 2003-2011  Artykuły  Regulamin 
Data: 2007-06-02 18:18:37 Dodał: Słowik
tyciKON
Minispotkanie z Fantastyką

Lubelscy studenci bez wątpienia interesują się fantastyką. Na potwierdzenie swoich słów podam trzy argumenty: Falkon, Dragon i Lubelskie Dni Fantastyki. Te trzy imprezy organizowane od lat w Kozim Grodzie przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” wpisały się już na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych miasta. Chcemy dopisać do niego jeszcze jedną.

tyciKON skierowany jest nie tylko do „starych wyjadaczy” ale również, a może przede wszystkim do studentów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w dziedzinie wyimaginowanych światów, tajemniczych historii oraz mitycznych stworzeń. Wiemy, że pierwszy krok jest najtrudniejszy, więc dozujemy fantastykę w małych, łatwych do przyjęcia dawkach.

W programie tyciKONu przewidziane są prelekcje poświęcone szeroko rozumianym aspektom fantastyki oraz gier fabularnych. - Nie wiesz, czym są gry fabularne? Będziesz mieć okazję, aby się tego dowiedzieć. Szyfry takie jak RPG czy LARP już nie będą dla ciebie tajemnicą. – Wiesz co to jest? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dowiedzieć się więcej. Usłyszysz o fantasy, horrorze i postapokalipsie. Przybliżymy tematy tajnych stowarzyszeń, wilkołaków oraz magicznych roślin, a to tylko niektóre z nich.

Fandom miłośników fantastyki jest nierozerwalnie związany z grami. Nie tylko fabularnymi, ale również planszowymi i karcianymi. Dla wszystkich miłośników tej rozrywki mamy do dyspozycji najnowsze i najlepsze tytuły na polskim rynku. tyciKON jest również świetną okazją dla wszystkich, którzy jeszcze nigdy nie grali w planszówki – nie mówimy tu o szachach, warcabach i chińczyku. Zadbaliśmy o to, aby na miejscu znaleźli się ludzie, którzy przybliżą zasady gry tak, aby każdy mógł zagrać bez konieczności tracenia cennego czasu na wnikliwe studiowanie instrukcji.

Centralnym punktem programu będzie wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć lubelskich studentów. Na dwie godziny parking przed Chatką Żaka zamieni się w pole bitwy. W samo południe naprzeciw siebie na polach szachownicy staną dwie armie, ażeby przenieść nas w czasy królów i rycerzy.

Organizatorem spotkania jest Studencki Klub Miłośników Fantastyki i Gier Fabularnych „Grimuar” wspierany przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”.

Klub „Grimuar” działa na miasteczku akademickim UMCS od 2003 roku. Oprócz cotygodniowych spotkań odbywających się w każdy poniedziałek godzinach 20.00 – 22.00 w sali telewizyjnej ds. Femina, zajmuje się również organizacją LARPów oraz Akademikonów, czyli minikonwentów gier fabularnych. Członkowie Klubu reprezentują „Grimuar” na wielu imprezach fantastycznych w całej Polsce. Więcej informacji znajdziesz na: www.grimuar.org

„Cytadela Syriusza” powstała w 2000 roku z połączenia Lubelskiego Klubu Fantastyki „Syriusz” oraz z Lubelskiej Sekcji Gier „Cytadela”. Organizuje wiele imprez i spotkań o tematyce fantastycznej, w tym cykliczne, cotygodniowe spotkania poświęcone fantastyce, grom fabularnym, bitewnym i planszowym. Najważniejsze spotkania odbywają się w każdy wtorek w godzinach 18.00 – 22.00 w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie przy ul. Dolnej Panny Marii 3/22, w salach 19 i 22. Prowadzi również własną bibliotekę z akcesoriami fantastycznymi – czasopismami, książkami i grami. Zajrzyj na: www.paradoks.net.pl/cytadela a dowiesz się więcej!

Czekamy na Ciebie w Chatce Żaka 12 maja w godzinach 11.00 – 19.00.
Tegoroczne Kozienalia będą fantastyczne.

Marcin Słowikowski

________________________
Artykuł pierwotnie znalazł się w dodatku do Kuriera Lubelskiego poświęconemu Kozienaliom.
Aktualna ocena: -   Ilość głosów: 0
KOMENTARZE
dodaj komentarz
Profil
PL Zmień język
ENG English - ENG
PL Polski - PL