Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
Ostatnio czytam
Grimuar
Pustula
Skąd: z importu
Postów: 397
Punkty: 877
Była biedną nieszczęśliwą w swoich miłościach panną, bez większych szans na zmianę tego stanu ze względu na ubóstwo. Na dodatek młodo zmarła. To raczej smutne życie.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Wzgórze
Postów: 731
Punkty: 1720
Gdzieś na wyprzedaży złapałem za piątaka "O krok od zguby" ("Swords and Ice Magic";), czyli piąty tom opowiadań Fritza Leibera o Fafhrdzie i Szarym Kocurze. Klasyka sword&sorcery.

@Excray: zmarła w wieku powyżej oczekiwanej długości życia dla swojej epoki, miała dochody przekraczające przynajmniej o rząd wielkości ówczesną lokalną średnią i zdaje się, że nigdy nie pracowała fizycznie. Dla mnie bomba, nawet z nieszczęśliwą miłością w zestawie.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez AndrzejB 2014-05-28 08:21:29
When you have eliminated the impossible, watch out for its vengeful friends.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Wzgórze
Postów: 731
Punkty: 1720
Aleksander Wat, "Bezrobotny Lucyfer". (Ten tytułowy Wat z piosenki Kaczmarskiego). Ładne opowiadanie, warto.

Robert A. Heinlein, "Rocket ship Galileo".

Moim zdaniem najgorsza rzecz, jaka wyszła z maszyny do pisania tego autora. Trzech chłopców i fizyk dokonują pionierskiego lotu na Księżyc. Oczywiście chłopcy są rzekomo ponadprzeciętnie uzdolnieni i interesują się astronomią/budowa rakiet, a to załatwia cały problem braku wiedzy i umiejętności.

Wiecie, jedna z tych książek, gdzie reaktor jądrowy buduje się w garażu, spawy wykonane w tymże lokalu są idealnie szczelne a pierwszy z brzegu skafander nadaje się do spacerów po Księżycu. Potem jest już tylko weselej. Ot, literatura młodzieżowa, ku pokrzepieniu serc i zachęceniu do majsterkowania. (Choć skąd zachęcona młodzież kupi takie ilości aktynowców?)
When you have eliminated the impossible, watch out for its vengeful friends.
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz