Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
"Opętani boskością" - czyli "tajemniczy" LARP Em i Akashne
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
Wszystko zaczęło się, zupełnie niespodziewanie dla wszystkich, o świcie pierwszego dnia roku 2009. Wszyscy ci, którzy dotychczas swobodnie bujali w obłokach, zasiadali w swych niebiańskich siedzibach czy zajmowali się swoimi boskimi sprawami, leniwie przyglądając się Ziemi z wysokości nagle poczuli, że… stracili grunt pod nogami. No, nie dosłownie – raczej zaczęli go gwałtownie zyskiwać. Dla wielu z bogów spadanie było bolesne, dla innych – stało się ciekawym doświadczeniem. Kiedy już dotarli – a trwało to niecały ułamek sekundy (choć oni mieli na ten temat inne zdanie) – okazało się, że nie mają tutaj prawa bytu – we współczesnym, racjonalnym świecie istoty oparte o wiarę nie mogły istnieć. Najsłabsi po prostu rozwiali się i dołączyli do ogólnego szumu tła, tak przeszkadzającego wielu mustykom. Pozostali mieli dość czasu, żeby znaleźć sobie mieszkanie – kilku wybrało ulubione zwierzęta (Set – węże, Bastet - koty), ale okazało się być to kiepskim strzałem – były one zbyt słabe, by wytrzymać boską Obecność. Ci, którzy wybrali święte przedmioty i miejsca nie skończyli lepiej – powinni dostać boski odpowiednik Nagrody Darwina, za samodzielną eliminację. Przetrwali tylko ci, którzy postanowili zawładnąć ludzkimi ciałami – a przynajmniej część z nich. Gdyż ludzie wcale nie byli tak chętni do ustępowania pierwszeństwa, nawet wyznawanym przez siebie „wyższym” bytom. Mimo wszystko – części udało się przetrwać, opierając swe istnienie na… resztkach wiary i wspomnieniach. W ciągu kolejnych trzech lat ich liczba powoli spadała, wielu odchodziło dobrowolnie, inny – nie wytrzymawszy presji śmiertelnej duszy rozpływali się w niej. Wszyscy zastanawiali się – dlaczego? Co się dzieje?

A odpowiedź wciąż gdzieś tam była, ukryta od wieków pośród dżungli Ameryki Środkowej. I wśród nieprzebytej dżungli, zwanej Internetem.

Internet jednak miał problem – przestał być tylko siecią kabli i komputerów, stał się osobą, istotą. Bo tak jak Starzy Bogowie, tak bogowie współczesnego świata zostali zesłani na Ziemię. Skąd? Dobre pytanie, choć na pewno nie z wysokości. Przed tą feralną datą byli tylko ideami, nieukształtowanymi i pełnymi możliwości. Najsilniejsi z nich –Internet, Medycyna, Nauka, Radio i Telewizja szybko zadomowili się w nowych ciałach i zorientowali w sytuacji.

Przypadek chciał – a może los – że podczas poszukiwań odpowiedzi spotkali się dwaj, którzy posiadali ową informację: Ach Puch i Internet. Bo świat się kończył, czasu było coraz mniej.

Tak, to prawda – 21 grudnia 2012 świat zakończy swe istnienie. Wszystko zacznie się o północy z 20 na 21, a kiedy wzejdzie świt, który powinien być świtem 22 grudnia 2012, wszystko zacznie się na nowo. Będzie to pierwszy dzień nowego świata. Część Bogów przetrwa, by wspólnie tworzyć nową historię, reszta – odejdzie w zapomnienie
Tak już bywało, tak będzie znów. Według legendy, najwyżej siedmiu bogów może przetrwać ten czas – jednak jeśli któryś będzie potężniejszy niż pozostali, może zabrać część miejsc dla siebie. Jeśli zbierze dostateczną potęgę może nawet zapobiec końcowi świata.

Nie oszukujmy się – najpotężniejszym z bogów jest już od wieków Najwyższy, czczony przez trzy wielkie religie który mimo ubytku wiary w jednej wciąż ma dwie pozostałe, jedną szczególnie rosnącą w siłę i fanatyzm. Jednak On nic nie robi – postanowiono zebrać tych, którzy jeszcze zostali i… uradzić coś.

Jak jednak dotrzeć do rozproszonych po całym świecie bogów, często drzemiących lub zbyt zajętych przetrwaniem? Zaryzykowano i umieszczono niewielkie, ale dość jednoznaczne ogłoszenia o spotkaniu – które odbyć się miało 20 grudnia 2012 o godzinie 19, pięć godzin przed Końcem. Lepiej późno niż wcale. Kto na nie przybędzie? Drzwi są wszak otwarte dla wszystkich tych, którzy chcą pomóc…A teraz wisienka całego tortu. Nastał 4 marca, długo wyczekiwany dzień. Zgodnie z daną obietnicą dziś poznacie postacie, spośród których będziecie mogli sobie wybrać te, w które chcielibyście się wcielić. Każda z postaci jest inna, każda będzie wyjątkowa, gdyż zależeć będzie wyłącznie od Waszego własnego pomysłu.
Dla przypomnienia – na adres opetaniboskoscia@gmail.com wysyłacie trzy wybrane przez Was postacie – w następującej kolejności:
1. "błagam na klęczkach, dajcie mi go!"
2. "proszę, chciałbym nim grać"
3. "jeśli nie mogę tamtymi, to niech choć ten..."
(mile widziane uzasadnienia lub cokolwiek co ułatwi nam wybór w razie powstałych komplikacji).
Drobna uwaga – jeśli zamierzacie stworzyć postać człowieka, napiszcie: „człowiek – (hasło – może być jedno z podanych przez nas, może być Wasz własny pomysł)”.
Starzy Bogowie:
1. Ah Puch
2. Amaterasu
3. Danu
4. Światowid
5. Thor
Współcześni Bogowie:
1. Internet
2. Medycyna
3. Nauka
4. Radio
5. Telewizja
Ludzie, np. chrześcijanin, medium, guru, ateista – lub to, co wymyślicie sami. (Przyznamy się, że z postaci ludzi zależy nam, żeby pojawili się medium i guru, a tym, którzy ich wybiorą obiecujemy dużo zabawy, bo obie postacie mają przewidziane przez nas pewne możliwości – ale to tylko drobna reklama, wybór należy do Was.)
Kiedy dokonamy już wyboru (w ciągu najbliższego tygodnia) wraz z werdyktem (mamy nadzieję, że zadowalającym wszystkich) otrzymacie dalsze instrukcje dotyczące tworzenia postaci.

Enjoy!
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Wysłałam. Czekam na respons.
sqrl
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Nowa Aleksandria :D
Postów: 797
Punkty: 1735
Dorota, Harnaś, Squi - dotarło i zostało zapisane. Odpowiedź otrzymacie kiedy tylko będziemy gotowe, ale z racji pierwszeństwa myślę, że nie będzie problemu (tym bardziej, że przemawiają do mnie te wizje, mówię oczywiście o pierwszym wyborze).
Hej, Heretyku! Masz ogień?!

Rzeczywistość budzi u mnie głęboki sprzeciw.
Całe szczęście, że rzeczywistość to coś, co przytrafia się innym.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Pustula
Postów: 424
Punkty: 954
moje też poszło i też czekam na odp. ;)
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Moderator
Erosio
Postów: 471
Punkty: 1066
Propozycje wysłane :) Jestem zawiedziony brakiem reprezentantów panteonu egipskiego, greckiego i rzymskiego :P
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Moderator
Crusta
Skąd: Niflheimr
Postów: 1784
Punkty: 3984
O, podpisuję się pod postem drAqa. Gdzie Ra? Gdzie Zeus i Afrodyta? Albo chociaż Amorek? :) Trochę to dziwny dobór bóstw, ale zakładam, że - jak to się mówi - "w tym szaleństwie jest metoda" ;)
"Nie ma żadnej drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą." (Budda Siakjamuni)

Unhallowed Metropolis
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
Grecy i Rzymianie są zadowoleni, mają swoje towarzystwo i wieczną pamięć potrzebną do przetrwania - w mitologiach. Egipscy bogowie... Kto wie, może istnieją, może się pochowali, może już odeszli... Kto by ich po pustyni szukał :P

Wybierając bogów, szukałyśmy czegoś właśnie mniej stereotypowego, bo byśmy się zamknęli w Europie (i tak więcej jest stąd, ale to już niechcący). Zapewne bogowie jako bogowie są, ale na spotkanie iść nie chcieli :P
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Nowa Aleksandria :D
Postów: 797
Punkty: 1735
Powiem szczerze - bardziej szaleństwo niż metoda, ale.. cóż, ajpierw cytat:
Em napisał:
Pal licho Greków, oni zawsze byli leniwi, a Egipcjanie już dawno zagubili się w piaskach własnej Pustyni.

Ah Puch był nam potrzebny jako przedstawiciel panteonu Majów (dość oczywiste, ze musi się pojawić), Danu jest moim ulubionym bóstwem, obie z Em szalejemy za Japonią (Amaterasu), Thor jest genialną postacią (prawie tak jak Loki, ale jego zdecydowałyśmy się nie wybierać - żeby uniknąć podobieństw z Ćwieka pomysłami), a do Światowida.. miałyśmy fajny pomysł. :D Wyszedł dość losowy dobór nie tak dobrze znanych bóstw - i dobrze, mitologia Egipska i Grecka jest... cóż, dość wyeksploatowana :D A tak możecie się zapoznać z bóstwami o których wcześniej nie słyszeliście (jak ja o Ah Puchu - jak to się do cholery czyta?! - znalazłam gościa w Wikipedii szukając jakiegoś interesującego bóstwa z ichniego panteonu).
Hej, Heretyku! Masz ogień?!

Rzeczywistość budzi u mnie głęboki sprzeciw.
Całe szczęście, że rzeczywistość to coś, co przytrafia się innym.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
Na marginesie powiem tylko, że Ah Puch zastąpił będącego w pierwszych planach LARPa Tezcatlipocę :P
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Moderator
Crusta
Skąd: Niflheimr
Postów: 1784
Punkty: 3984
Osobiście chciałabym zobaczyć, jak wyglądałby człowiek opętany przez Quetzalcoatla. Z tego powodu, że to *moje* ulubione bóstwo.

I wcale nie uważam, że panteon egipski jest wyeksploatowany. Ale whatever.
"Nie ma żadnej drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą." (Budda Siakjamuni)

Unhallowed Metropolis
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz