Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
"Opętani boskością" - czyli "tajemniczy" LARP Em i Akashne
Grimuar
Vesiculum
Postów: 30
Punkty: 83
Bardzo chciałabym wiedzieć, z kim zostanie powiązana moja postać. I czy zgadzacie się na moją prośbę.

Czekam z niecierpliwością na gotową kartę.

Ha, data jest ustalona, cel uważam za osiągnięty. :D

A ty po mnie nie płacz, głosu serca słuchaj.
Duchem do cię przyjdę znów. Choć w ciele Dybuka.
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Aaaa, już 25?! OMG.
<squirel wpada w panikę a wydobywające się z głośników dźwięki z "Obcego", nie pomagają>
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez 2009-03-21 23:35:12
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
Squirel, nic nie poradzę, LARP za.. OMFG, za dwa tygodnie! Kurna, a my sali nie mamy... <Em się załamała, i nawet muzyka meksykańska, którą się od rana katuje, nie pomaga>
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
Proszę państwa, udało mi się w c iągu godziny od wyjścia zalatwić salę na LARPa. Gdzie, na razie jeszcze będzie tajemnicą. Powiem tylko, że na Starym Mieście, bliżej d(r)eptaka. Niestety, za rezerwację się płaci, więc od każdego gracza trzeba mi zebrać... 2 (słownie: dwa) złote polskie.
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Mam nadzieję, że LARP będzie gdzieś "w zamknięciu". Z różnych powodów niestety nie jestem w stanie obecnie pisać się na grę wśród ludzi. A co do zrzuty - może zrzucimy się po 5 i za resztę kupimy jakieś wino czy szmpana i, dajmy na to, paluszki? Tak żeby było milej? Czy to wbrew klimatowi?
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
Sądzę, że może być przydatne, jakieś jedzonko, popitka... Ale zawsze możecie pójść w górę po schodach i zamówić sobie piwoszcze czy co innego.

Wspominałam, że sala jest zamkniętą dla nas tylko, i w piwnicy? :D
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Nowa Aleksandria :D
Postów: 797
Punkty: 1735
A ja ze swojej strony chciała bym przypomnieć, że jutro będzie dniem, kiedy Wasze postacie mają do nas dotrzeć. To, że może nie być odpowiedniej liczby osób nie ma znaczenia - LARP się odbędzie! ;>
Hej, Heretyku! Masz ogień?!

Rzeczywistość budzi u mnie głęboki sprzeciw.
Całe szczęście, że rzeczywistość to coś, co przytrafia się innym.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Kapituła
Bulla
Skąd: z norki
Postów: 51
Punkty: 134
Em, ja odpadam, czwartego są u mnie wybory miss lubelszczyzny i muszę to zobaczyć ;)
0808-133-133
Opłata według taryfy lokalnej.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
Mimo zajęcia sali i końcówki przygotowań istnieją obawy, że LARP się posypie. Brak dwóch postaci stanowi problem. Jedną jakoś się wytłumaczy fabularnie, przy dwóch zaczyna być problem, i to duży. Nie chodzi, kogo, ale że w ogóle brak. Wyliczenia proporcji i ilości postaci były robione specjalnie, maja uzasadnienia fabularne.

Poza tym od niektórych graczy nie doszły jeszcze opisy postaci, co dodatkowo utrudnia dopięcie na ostatni guzik wszystkiego, zwłaszcza fabuły, a to z kolei opóźnia podanie ostatnich informacji.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez Em 2009-03-26 15:39:21
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Ulcus
Skąd: Chełm/Lublin/reszta świata
Postów: 1081
Punkty: 2317
Moi drodzy, ponieważ wiemy, że macie kłopoty z wymyślaniem zaklęć postanowiłyśmy podrzucić Wam kilka pomysłów – możecie z nich skorzystać lub na ich podstawie stworzyć własne.

I. SILNE
a) „Zrób to!” – osoba, a którą rzucisz ten czar przez 10 minut będzie wykonywała Twoje polecenia, niezależnie od swojej woli, z pełnym przekonaniem – nie narazi jednak swojego życia. Śmiertelnik nie będzie świadomy tego faktu, bóg – owszem. Ofiara ma prawo do testu obronnego*.
b) „Uwierz mi!” – ofiara na 10 minut przyjmie Twoje poglądy – jeśli jej je dokładnie wyłuszczysz – za swoje. Śmiertelnik nie będzie świadomy tego faktu, bóg – owszem. Ofiara ma prawo do testu obronnego*.
c) „Kochaj mnie!” – przez pół godziny po rzuceniu tego zaklęcia ofiara pozornie pozostaje wolna, jednak jeśli tek, kto na nią rzucił to zaklęcie znajdzie się w opałach, postać natychmiast rzuci się na ratunek, a w wypadku śmierci – pomści go, zanim zaklęcie rozwieje się całkowicie. Niektórzy śmiertelnicy odczuwają to silniej, naprawdę myśląc, że są zauroczeni (zależy już od ofiary). Ofiara ma prawo do testu obronnego*.
d)„Magiczny zmysł” – postać, przez pół godziny po rzuceniu go, jest w stanie wyczuć rzucanie zaklęcia – może w każdej chwili zapytać MG, jakie zaklęcie właśnie zostało rzucone, przez kogo i na kogo (wyjątek: „Ukrycie” i osoba będąca nim ochraniana).
e) „Nietykalny” – zaklęcie stanowi magiczną tarczę przed zaklęciami, przez pół godziny po rzuceniu broni rzucającego przed czarami pozostałych bóstw (dokładnie przed: „Zrób to!”, „Uwierz mi!”, „Kochaj mnie!”, „Silniejszym odczytaniem aury” – oraz zaklęciami tego typu, które wymyślą gracze)

II. ŚREDNIE
a) „Magiczna tarcza” – przez pół godziny po rzuceniu tego zaklęcia, postać zyskuje 1 dodatkowy sukces podczas jednej walki, w której będzie atakowana. Rzucenie zaklęcia nie wymaga żadnego rzutu, ale należy je rzucić, zanim rozpocznie się walka lub zanim atakujący zadeklaruje atak.
b) „Magiczna pięść” – przez pół godziny po rzuceniu tego zaklęcia, postać zyskuje 1 dodatkowy sukces podczas jednej walki w której będzie agresorem (atakującym). Rzucenie zaklęcia nie wymaga żadnego rzutu, ale należy je rzucić, zanim rozpocznie się walka.
c) „Silniejsze odczytanie aury” – rzucający wykonuje test*. Jeśli mu się on powiedzie – otrzymuje od MG informacje dotyczące danej osoby (na podstawie karty postaci). Informacje te są średniej jakości, w przypadku śmiertelnika (także tego opętanego) obejmują imię, ogólny rys postaci, może jakąś ciekawostkę, w przypadku bóstwa – imię, kilka słów o postaci (zaczerpniętych z pomysłów Twórczyń LARPa, które gracze otrzymali w kartach postaci).
d) „Ukrycie” – na pół godziny postać jest całkowicie niemożliwa do odczytania – przez żadne skanowanie aury czy czytanie w myślach. Nie jest również możliwe wykrycie rzucanych przez nią zaklęć – nawet ofiara nie będzie świadoma, tego faktu. (Działa na zaklęcia równe silne lub słabsze, oraz „Magiczny zmysł” ). Ponadto, jeśli rzucający tego zechce, może ukryć nawet swoją boską aurę – ale nie może w tym czasie rzucać zaklęć.

III. SŁABE
a) „Słabsze odczytanie aury” – rzucający wykonuje test*, jeśli się on uda, otrzymuje od MG bardzo ogólne informacje, jedno lub dwa zdania, odnośnie badanej postaci. Czasem może być to zaledwie kilka słów, zależnie od tego ile dana postać ma do ukrycia.
b) „Rentgenowskie spojrzenie” – rzucający (przy pomocy MG) może odczytać zamknięty dokument bez otwierania go, wystarczy, że potrzyma go chwilę w ręce.
c) „Telepatyczny przekaz” – rzucający, poprzez MG, przekazuje wybranej postaci jedno zdanie, krótki telepatyczny przekaz. Nie wymaga to żadnego rzutu, jednak otrzymujący zazwyczaj będzie wiedział od kogo ów przekaz pochodzi (nie będzie tak, jeśli rzucający jest „Ukryty” lub śmiertelnik jest zbyt mało wrażliwy na magię).

*TEST – jest to normalny test, działający podobnie jak walka, z tym że testowanym współczynnikiem atakującego jest zawsze magia a broniącego się: również magia (gdy ofiarą jest bóstwo) lub siła psychiczna (gdy ofiarą jest człowiek). Ponadto test w zastępstwie broniącego się wykonuje MG.
Ponadto przy każdym z zaklęć należy dać MG kartkę z nazwą i czasem jego rzucenia (aby można było kontrolować jego upływ), a w przypadku zaklęć „Zrób to!”, „Uwierz mi!” oraz „Kochaj mnie!” – taką karteczkę powinna otrzymać również ofiara.
Jeśli zaklęci się nie powiedzie – bez względu na to, czy z powodu nietykalności ofiary czy nieudanego testu – bóstwo i tak traci punkty mocy, prosimy więc o rozważne ich rozdysponowanie.
___________________
Ostatnio zmodyfikowany przez Em 2009-03-26 16:33:51
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz