O Klubie  Spotkania 2003-2011  Artykuły  Regulamin 
Historia Klubu 2004-2006
HISTORIA STUDENCKIEGO KLUBU MIŁOŚNIKÓW FANTASTYKI I GIER FABULARNYCH "GRIMUAR" W LATACH 2004/2006
Minęły niemal dwa lata od momentu zmiany zarządu Klubu, a wraz z nimi w klubie zmieniło się wiele. Postaram się podsumować ten okres działalności Studenckiego Klubu Miłośników Fantastyki "Grimuar" - zmiana nazwy Klubu nastąpiła na początku 2006 roku i związana jest z rozszerzaniem działalności i z kwestiami reklamowymi.

Rok akademicki 2004/2005 rozpoczęliśmy tryumfalnie klubowym wyjazdem na krakowski konwent Imladris 2004, utrzymany w konwencji gangsterskiej. Tuż po powrocie, nabrawszy nowych sił i entuzjazmu, wzięliśmy udział w drugiej części LARPa z poprzedniego roku akademickiego (czyli "Ordo Iluminati"), pod mrocznym tytułem "Midnight on Werfenstein". Do grudnia 2004 roku zorganizowaliśmy wyjście na jeszcze jeden konwent (Falkon 2004), wzięliśmy udział w zorganizowanych przez nas dwóch minikonwentach Akademikon i zagraliśmy LARPa autorstwa Adama Olszewskiego, utrzymanego w konwencji Gasnących Słońc. Oprócz tego reprezentacja Klubu (Jane Doe, Robak, Merlin) wzięła udział w konferencji naukowej UMCS pod tytułem "Science Fiction i pogranicza".

Nadchodząca druga rocznica Klubu zadziałała na wszystkich mobilizująco i już w marcu 2005 zorganizowaliśmy kolejny Akademikon (IX) i w pokaźnej klubowej grupie wyjechaliśmy do Rzeszowa na konwent miłośników fantastyki R-kon, gdzie Klubowicze wygłaszali swoje własne prelekcje. Na następny konwent pojechaliśmy dopiero w maju 2005 i był to słynny krakowski ConQuest 2005 - według organizatorów ostatnia edycja, utrzymana w klimatach apokaliptycznych. Tuż po powrocie, niemal na pożegnanie przed czekającymi nas miesiącami wakacyjnymi, udało nam się zagrać w dwa LARPy. Pierwszym z nich był alchemiczny "Lapis Philosophorum" autorstwa Jane Doe, drugim plenerowy LARP "Sobótkowy", autorstwa duetu Elfica & Merlin. Ognisko pożegnalne zakończyło działalność Klubu w roku akademickim 2004/2005.

Tak jak skończyliśmy tak i zaczęliśmy, bo pierwsze dni nowego roku akademickiego zainaugurowaliśmy ogniskiem powitalnym. Niewiele potem Elfica zaproponowała nam LARPa pratchettowskiego, pod tytułem "Imago Mundi". W tym czasie namiętnie korzystaliśmy już z wynajmowania na LARPy przemiłych sal akademika Akademii Rolniczej D.S."Cebion" (a to wszystko dzięki Selket). W tym czasie udało nam uzyskać pozwolenie Rady Osiedla Akademickiego na legalną i nieodpłatną działalność w jego ramach (w związku z czym skończyły się problemy lokalowe, gdyż udostępniono nam salę do cotygodniowych spotkań). Listopad 2005 obfitował w wydarzenia - najpierw wzięliśmy udział w okrągłym Akademikonie (okrągłym bo dziesiątym!), by dzień później wziąć udział w psychodelicznym LARPie "Twin Peaks" duetu Śfirel & Sellcode. Kilka dni później zorganizowaliśmy klubowe wyjście na konwent Falkon 2005, na którym Klubowicze również występowali w roli prelegentów.

Tymczasem nadszedł 2006 rok, a wraz z nim zmiany. Na początku stycznia postanowiliśmy zorganizować konkurs na nazwę Klubu i, zgodnie z wynikiem demokratycznego głosowania, wygrała nazwa "Grimuar", zaproponowana przez Elficę. To jednak nie koniec zmian. Tydzień później odbyły się wybory do Kapituły Klubu, którą, w trybie natychmiastowym zmniejszono do 5 członków i wybrano nową Kapitułę w składzie: Elfica, Sellcode, Werbat. Merlin i Jane Doe. Kapituła wybrała spośród siebie nowy zarząd w postaci Prezesa- Jane Doe i Zastępcy Prezesa- Merlin, oraz uchwaliła nowy projekt statutu, nieco zmieniający oblicze Klubu.

Nadchodzi trzecia rocznica działalności Klubu i, mam nadzieję, nie ostatnia.


Jane Doe

Profil
PL Zmień język
ENG English - ENG
PL Polski - PL
O Klubie
Lata