Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
LARP Sen Nocy Letniej
Postów: 4991
Punkty: 0
Czy osoby, które są sprawcami złych uczynków, będą "odnotowywane", czy Fatum może dosięgnąć też osoby niczego nie winne? To drugie wynika z posta i jest właściwie zgodne z klimatem wg mnie (niewinni zawsze cierpią ;) ), ale morderców też zawsze sięga kara. Czy jest to jakoś rozwiązane?

Ze strony fatum kara dosięgnąć może wszystkich po równo i w związku z tym osoby bardziej niecne nie będą odnotowywane.
Pozostałe możliwości wymierzania sprawiedliwości i egzekwowanie zależności wina-kara wprowadzone zostały do części fabularnej scenariusza. :-)
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
Co z wskrzeszającym asem, czy też dopełnia czarę goryczy... tfu występku?

Czy zabrane za sprawą występku karty opuszczają grę, czy wędrują do innych postaci (zabranie kart jest w pewien sposób ograniczeniem występku, ale wolniej będzie się dopełniała czara)
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Co z wskrzeszającym asem, czy też dopełnia czarę goryczy... tfu występku?

Tak. Jakby nie patrzeć nawet użycie ASa w celu wskrzeszenia jest naruszeniem boskich prawideł. Posiadacz czerwonego ASa będzie o tym dokładnie wiedział, w fabułę LARPa wpisujemy bowiem drobne niuanse i różnice pomiędzy niektórymi kartami, ich znaczeniem, pochodzeniem tej mocy, etc.

Czy zabrane za sprawą występku karty opuszczają grę, czy wędrują do innych postaci (zabranie kart jest w pewien sposób ograniczeniem występku, ale wolniej będzie się dopełniała czara)\

Dobre pytanie i ciekawy problem. Z doświadczenia shakespearowskich i mickiewiczowskich dramatów bowiem wiemy, że występek rodzi występek. Być może spróbujemy przygotować także jakiegoś typu (być może także fatumiczną) możliwość przejmowania, albo uzyskiwania kart w inny sposób niż tylko poprzez pulę nieaktywną. Nie będziemy Was prawdopodobnie jednak tym kłopotać, spróbujemy zrobić to na zasadzie jakiegoś rodzaju niespodzianki, która objawi się dopiero na samym LARPie. Wstępny pomysł już jest.

I dalej odpowiedzi na pytania spoza forum:

Czy można spytać jakie karty ma dana osoba?

Nie, bo karty nie uczestniczą w grze. To tylko metafory zdolności i umiejętności. Można zapytać: czy byłbyś w stanie zabić człowieka? Ale nie: czy masz asa?

Czy można karty stosować na sobie?

Nie można.

A mogę robić ostrzegawcze akcje? Ktoś zachowuje się nie tak, jak mi pasuje, to mi błysnę ASem przed oczami z miną 'idź sobie, tak będzie lepiej'?

Tak, możesz, ale to musi się zesprząc z odgrywaniem. Nie możesz po prostu powiedzieć: "mam ASa, spieprzaj". Ten błyśnięty AS ma być tak błyśnięty jakbyś pokazywał komu drugiego żeś psychopatą, bez karty.

Ile wolnej woli ma ktoś potraktowany Królem?

Pełną wolną wolę, jeśli nie kłóci się ona z rozkazem wydanym przez Króla. Rozkaz musi zostać wykonany.

Czy jeżeli gracz X wyda mi rozkaz Królem to muszę go najpierw wykonać, czy np. mogę to olać i po prostu wyjąć – jeśli go mam - ASa i powiedzieć 'papa'?

Niestety nie. Najpierw dopięta musi zostać pierwsza z wyjętych kart. Dopiero potem może zostać wykonana druga.

Czy potraktowany Królem mogę powiedzieć 'stanie się, jak każesz, ale w chwili obecnej nie mam ku temu środków', czyli np. _oszukać_ rozkazującego? Po czym odejść niby w celu wykonania rozkazu i z nienacka szybki atak ASem po chwili?

Nie, jeśli masz środki to musisz wykonać od razu. A jeśli nie masz to robisz żeby mieć środki, wykonujesz polecenie z Króla a potem możesz użyć na nim swojej karty. Karty nie mogą zostać oszukane, mogą zostać tylko odparte za pomocą 10 i 9.

Czyli w momencie, w którym gracz A wykonuje na B akcję, B nie może wykonać na A żadnej akcji, dopóki nie wypełni się ta pierwsza?

Tylko żadnej akcji która mogłaby zniweczyć akcję wynikającą z danego mu rozkazu. Inne akcje może swobodnie wykonywać, ale nie takie które mogłyby odciąć, pokrzyżować bądź zrobić niewykonalnymi akcjami wynikającymi z danego mu rozkazu. Przykład: X stosuje na Y kartę Króla i mówi: "Idź zabij osobę Z". Jeśli Y ma kartę ASa, idzie zabić Z. Jeśli Y nie ma ASa idzie szukać kogoś z ASem i albo nim manipuluje aby ten wykonał zadanie za niego, albo daje się zabić, odpiera atak i dostaje nowego ASa do wyciągnięcia z puli kart nieaktywnych. W tym czasie Y nie może podejść do osoby H i powiedzieć: "Użyj na mnie Króla i powiedz żebym nie zabijał osoby Z", bo to krzyżuje plany związane z jego, wydanym przez X, kategorycznym rozkazem.

Co się dzieje, kiedy na jednej z postaci duchów zostaną użyte karty specjalne? Zwłaszcza interesuje mnie AS - czy odsyła on do miejsca, z którego się przybyło.

Karty specjalne działają w Hilwat na nadnaturali tak samo jak na zwykłych ludzi. W ten magiczny wieczór nadnaturalne przywdziewają całkiem człowieczą fizyczność.

__________
Ostatnio zmodyfikowany przez squirel 2008-06-26 16:17:54
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Urtica
Skąd: Z dupy.
Postów: 164
Punkty: 367
Tak jakby ktoś pytał/martwił się: stronka terrakademikon.pl leży na moim serwerze, który przechodzi od dwóch ostatnich dni dość poważne problemy sprzętowe (nie mam wpływu na ich naprawę, bo to nie mój sprzęt i działam sobie na nim 'gościnnie';). Problemy znikną ostatecznie - a tak przynajmniej mi powiedziano - w przyszłym tygodniu. Wtedy (poniedziałek/wtorek) przychodzi nowa maszyna oraz przeprowadzona będzie migracja z Warszawy do Poznania. Mam szczerą nadzieję, że załatwi to raz na zawsze sprawę tych niefajnych padów.

Za trudności ze swojej strony serdecznie przepraszam.
f.

The victor will never be asked if he told the truth.

http://insomniac.pl/f/
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Trochę niezbędnej statystyki, coby stan przygotowań Wam zarysować już dziś. :-)

Mamy: niedzielę, 29 czerwca 2008.
Ilość graczy: 19 osób.
W tym mężczyzn: 14 osób.
A kobiet: 5 osób.
Ilość graczy współtworzących postacie: 14 osób.
Ilość graczy, którzy otrzymają gotowe postacie: 5 osoby.
Proces współtworzenia zakończyło: 7 osób.
W trakcie procesu produkcyjnego: 7 osób.
Postacie nie nadpoczęte: 5 osoby.
Ilość gotowych handoutów: 1.

Lista graczy na dziś dzień:
- Słowik,
- DrAq,
- Gwyn_blath,
- Bioły,
- Braids,
- Werbat,
- Mroq,
- Levir,
- Fallar,
- Prymus,
- Wiktoria,
- Jura,
- Nornick,
- Emilia,
- Misiek,
- Gomora,
- Gwindor,
- Lech,
- Jarstal.


A teraz prośba do tych co jeszcze o niej nie słyszeli bądź nie zareagowali na związane z nią maile:

Potrzebuję zdjęć Waszych twarzy (+ ramion ewentualnie). Zamiast tradycyjnego wskazania na karcie lub za pomocą palucha wskazującego niektóre osoby - jeśli to będzie konieczne - otrzymywać będą przerobione w photoshopie do formy czarno-białego rysunku, zdjęcia postaci o których w momencie rozpoczęcia rozgrywki, powinny wiedzieć kto nimi gra.
W związku z tym proszę o niezwłoczne przesłanie mi fotki na adres:
[url]terrAkademikon@gmail.com[/url]. Dzięki! :-)

__________
Ostatnio zmodyfikowany przez squirel 2008-06-29 22:45:10
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
POMOCY!!!
Słuchajcie, katastrofa jest najprawdopodobniej.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Emilia nie będzie mogła wziąć udziału w terrAkademikonie, a już ma postać i to postać powiązaną z innymi postaciami. Wakat musi być wypełniony, bo postać jest istotna dla fabuły, a wszystkie kobiety które zapisały się na terrAkademikon już mają obsadzone swoje role. Potrzebujemy kobiety na LARPa, która wzięłaby warunkowo udział w LARPie postacią Emilii. Jeśli nagle w ostatniej chwili okazałoby się, że Emilia jednak będzie mogła wziąć udział - jestem w stanie zagwarantować potencjalnej Graczce inną, fajną postać do odgrywania, bez konieczności zmiany przebrania.

Proszę, popytajcie Klubowiczki z którymi macie kontakt, podzwońcie, poszukajcie w moim imieniu. Zgłoszona Klubowiczka zwolniona będzie z myta za spóźnialstwo - nie będzie musiała przywozić Orgom dwóch piw.

Proszę o pomoc!

squirel-w-kropce :(
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Kapituła
Moderator
Ulcus
Postów: 1037
Punkty: 2519
a może Cytadelę ruszyć?
Ja piszę do Umliego, może jego Czarna Wieża by pojechała
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Umli póki co nawet się nie zgłosił na terrA, więc nie wiem czy jeśli on nie pojedzie to pojedzie jakaś Wieża. ;-)
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Urtica
Skąd: Z dupy.
Postów: 164
Punkty: 367
Technikalia, ciąg dalszy.

Właśnie trwa migracja mojego serwera do nowej serwerowni, na nową maszynę, stabilniejsze łącze i tak dalej. W związku z tym oczywiste jest, że strona LARPa jest chwilowo niedostępna :(

Po migracji może minąć trochę czasu, zanim domena terrakademikon.pl się rozgłosi w Internecie na nowym adresie (dla zainteresowanych, a niezorientowanych: jest to sytuacja całkowicie normalna - domena dostaje nowy adres IP i migruje na inne serwery DNS, zatem logiczne, że mija czas, zanim cały Internet o tej zmianie się "dowie";). Optymistycznie, wszystko wróci do normy dzisiaj (2008-07-04) rano.

Pozdrawiam i po raz kolejny przepraszam za kłopoty.

Update:
Z przyczyn niezależnych ode mnie migracja póki co nie nastąpiła.

Update 2:
Migracja zakończona, strona działa.


__________
Ostatnio zmodyfikowany przez ftpd 2008-07-04 14:21:24

__________
Ostatnio zmodyfikowany przez ftpd 2008-07-04 20:01:17
f.

The victor will never be asked if he told the truth.

http://insomniac.pl/f/
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Widzę, że nikt z osób które współtworzyły postacie nie odważył się, zgodnie z prośbą mą mailową, wpisać w tym topiku. Szkoda trochę, mam nadzieję, że to nadrobicie.

A teraz kilka newsów, wszak żem dumna, bo w końcu zamknęliśmy LARPa w kwestii postaci. Przed chwilą do zainteresowanych wysłane zostały trzy ostatnie. a oto statystyki:

Ilość graczy: 20.
Ilość osób współtworzących postacie: 14
Ilość osób które otrzymały gotowe postacie: 6.
Ilość sfinalizowanych (stworzonych i wysłanych) postaci: 20.

Mission Accomplished

A teraz zabieram się do (dużo dużo) handoutów. :-)
Pozdrawiam i czekam na Wasze wpisy w tym topiku!

PS: sprawa z nieobecnością Emilii prawdopodobnie zostanie rozwikłana dzięki dobrej woli Lilianny. Jutro dostanę wieści i ewentualne potwierdzenia. Jeśli nie - nadal będziemy w kropce. ;-)

__________
Ostatnio zmodyfikowany przez squirel 2008-07-06 22:16:10
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz