Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
LARP Sen Nocy Letniej
Postów: 4991
Punkty: 0
Na dzień 5 czerwca mamy już 10 zgłoszeń na LARPa, a więc po weekendzie, około 10 czerwca, zaczynamy na ostro z postaciami. Oczekujcie e-maili. :-)
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Moderator
Crusta
Skąd: Niflheimr
Postów: 1784
Punkty: 3984
Wiewiórko, czy mój mail ds. postaci do Ciebie doszedł? Bo po jakimś czasie nie otrzymałam żadnej odpowiedzi, a ostatnio mi poczta coś się soli i doprawia, więc wolę się upewnić.
"Nie ma żadnej drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą." (Budda Siakjamuni)

Unhallowed Metropolis
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Mail już się odnalazł a ja chciałabym Was zachęcić do głosowania na soundtrackowy szlagier LARPa. Na naszej stronie, a dokładnie TUTAJ macie trzy fragmenty piosenek które zakwalifikowały się do walki o tytuł szlagiera w kategorii Non-so-oficial LARP soundtrack. Zapraszam do słuchania kawałków i do głosowania! A tak w ogóle to co sądzicie o tych kawałkach? Pasują? Które tak? Które nie? Dlaczego? :czekam:
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Cześć cześć,
trochę spieszę z tłumaczeniami. Z wieloma z Was skontaktować się miałam w sprawie pierwszej fazy tworzenia postaci, ale póki co tego nie zrobiłam. Związane to jest z jednym faktem - czekam na fragmenty postaci kilku osób, które posłużyć mi mają jako bazę dla postaci następnych. Jakoś krucho póki co z odpowiedziami, ale zaczynam dziś akcję ostro-poganiającą, mam nadzieję, że to coś da.

Jak to wygląda technicznie: otóż do każdej z osób zgłoszonych do wczoraj (15 ziomów, dziękuję! :-)) przesyłam, zgodnie z preferencjami (dynamiczna/klimatyczna/dramatyczna) zalążek postaci z serią pytań otwartych "do rozbudowania". Kiedy Gracz odpowie mi na te pytania (zwykle motywuję do klimatycznych, opowieściowych odpowiedzi), ja, na podstawie tego co otrzymałam tworzę kilka kolejnych wątków i znów wysyłam do postaci krótką "moją" część opowieści z kolejnymi pytaniami. I tak aż do momentu kiedy postać jest gotowa. Na koniec zbiorę całą korespondencję w jeden plik, dopiszę od myślników podsumowanie i prześlę Graczowi całość na maila. To będzie gotowa postać.

To co mi tworzyć będziecie samodzielnie nie pozostanie jednak bez echa. Wymyślone przez Was wątki, postacie, wydarzenia będą wplatane przeze mnie w biografie kolejnych postaci, aby stworzyła się siatka silnych powiązań pomiędzy wszystkimi bohaterami. Stąd czekam na odpowiedzi kilku osób których opowieści zostaną wplecione w opowieści pozostałych i odwrotnie.

Jeśli jednak okaże się, że długo, powiedzmy, do wtorku, nie dostanę odpowiedzi, mobilność w uczestniczeniu w tworzeniu postaci przez niektórych graczy zostanie znacznie ograniczona, gdyż nie widzę sensu aby pozostali wciąż musieli czekać ze swoją częścią.

Pozdrawiam!
sqrl
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Trzeci post pod rząd... Widzicie co potrafi zrobić Wasz brak zainteresowania? Nic nie można na Was liczyć w tej kwestii. :-)

Na stronie LARPowym pojawiły się świeże informacje o strukturze taboru cygańskiego, o miejscu gdzie tabor przebywa i gościach taboru. Kolejne informacje będą sukcesywnie pojawiać się wkrótce! :)
http://terrakademikon.pl/larp.html
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
Zapowiada się ciekawie, czy dowiemy się, kto wcieli się w poszczególne role wcześniej, czy dopiero na LARPie?

Mam nadzieję, że ten tabor będzie się rozrastał w miarę zgłaszania kolejnych graczy, bo ichnie drzewa genealogiczne rozrastają się nie tylko w gałęzie, ale i korzenie głęboko w ziemię zapuszczają.

Świetny pomysł z tym świętem Hilwat (nazwa też klimatyczna). Nie mogę się też doczekać obiecanych w newsletterze legend. I małe pytanie na koniec - czy w taborze powiało Wyspiańskim?
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Słowik napisał:
Zapowiada się ciekawie, czy dowiemy się, kto wcieli się w poszczególne role wcześniej, czy dopiero na LARPie?


Jeszcze się waham. Część postaci będzie musiała wiedzieć kto będzie odgrywać jaką postać, wobec czego chyba zostanie to upublicznione, tyle że na specjalnych zasadach, wewnątrz "kręgów zainteresowań". Co mam na myśli - np. jest gracz który odgrywa postać o której wiedza jest szczególnie istotna dla 3 z 20 osób. Wobec czego tym trzem osobom zostanie ujawnione imię gracza. I tak w przypadku każdej postaci na bazie relacji z innymi i powiązań.

Cytat
Nie mogę się też doczekać obiecanych w newsletterze legend.


Ja też nie. :P Zanim pojawią się legendy chciałabym jednak dobrnąć chociaż do połowy z częścią postaci. To dość istotne w tym przypadku.

Cytat
I małe pytanie na koniec - czy w taborze powiało Wyspiańskim?


Wyspiański mieści się w gronie lektur które czytałam od zimy z myślą o LARPie. Oprócz kilku dramatów i jednej komedii Shakespeare'a, kilku utworów Mickiewicza, kilku Słowackiego, Krasińskiego, książek dokumentalnych Ficowskiego i Wesela Reymonta przy biurku na stałe otwarty leży Słownik Postaci Literackich, podręcznik do Romantyzmu z polonistyki (cegła!) i kilka innych opracowań. Inspiracji jest zatrzęsienie i w zasadzie przy tak dużej ilości postaci do zrobienia, wątków i pomysłów fabularnych nie dziw że jakimś Wyspiańskim czy innym Barkerem (:P) zajedzie. ;)

__________
Ostatnio zmodyfikowany przez squirel 2008-06-12 12:38:49
Offline
Profil
Wiadomość
Vesiculum
Skąd: z Cukru
Postów: 42
Punkty: 85
Fatum z trochę innej perspektywy. Dlaczego nie pójść zgodnie z zasadą 'uważaj czego sobie życzysz, bo to może się spełnić'. Niech jedno miejsce (tylko MG wie ktore) na terenie LARP-a będzie podatne na realizację wypowiedzianych nieopatrznie słów. Miejsce może być losowane co pewien czas.

Przykład:

"Roztrzęsiony niedawnym spotkaniem Josef nie zauważył nawet kiedy wszedł na polanę, gdzie drzewo stare obłożone było zniczami u pnia podstawy. Przykucnął przy jednym z nich, podniósłszy oczyścił z ziemi i odłożył na swoje miejsce. Odchodząc w las rzucił od niechcenia: - Niech tę całą Alinę licho weźmie."

Oczyszczenie znicza mogłoby być triggerem uruchamiającym spełnianie życzenia. Taka dodatkowa karta Króla z wektorem skierowanym do losu.
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
mroq: a kto będzie stał i pilnował pod drzewem co kto wypowie i co ze zniczem zrobi? Bo chyba nie MG, który podczas LARPa będzie miał minimum 20 osób do skoordynowania.

Druga sprawa, że teren LARPa nie będzie wystarczająco duży na taki zabieg.

Trzecia sprawa, że nie do końca rozumiem o co chodzi w Twoim pomyśle - wyjaśnij. :)

__________
Ostatnio zmodyfikowany przez squirel 2008-06-12 15:23:20
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Urtica
Skąd: Z dupy.
Postów: 164
Punkty: 367
No chyba mroq napisał dość jasno - niech Fatum nie będzie "ogólne", tylko podzielone na kilka(naście) części/możliwości działających lub nie zależnie od miejsca. Niech pewni gracze dostają (świadomie, lub nie) plusy lub minusy zależnie od położenia/miejsca, w którym wykonują określone akcje.

Na nieco-oderwanym-od-konwencji-przykładzie może wyjaśnię swój pogląd: jakbym Cię zastrzelił w lesie, miałbym grzech kategorii, powiedzmy, piątej. Ale gdybym zrobił to w kościele, w 'obrazie majestatu bożego', grzech podskakiwałby do ósemki - piątka za samo zabójstwo, trójka za epic-bluźnierstwo ;-) Tak samo u nas - na pewne akcje/reakcje miałoby działać Fatum i vice versa - czemu "siły" tego oddziaływania nie uzależnić właśnie od miejsca/stanu? Słowo 'kalafior' daje +3 do Lansu o 21:27, ale po 23:00 daje już +4. Ruch ręki wskazujący północ kiedy stoisz, to zwykły ruch ręki, ale już taki sam ruch ręki kiedy leżysz na ziemi rozbudza gniew demona/ducha/Jezusa/wiatru/etc. i ma skutek/efekt.

Oczywiście masz rację w klimacie "kto to będzie koordynował" - takich modyfikatorów nie może być szejset. Ale kilka, dobranych ze smakiem i aromatem sprawi, że i Ty będziesz miała więcej radości z obserwowania naszych poczynań, a nie tylko orka zwiazana z nieustannymi pytaniami.
f.

The victor will never be asked if he told the truth.

http://insomniac.pl/f/
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz