Regulamin 
Profil
Wyszukaj
Idź do strony:
Odpowiedz
Gangi Starego Lublina
Postów: 4991
Punkty: 0
Gangi Starego Lublina
http://starylublin.pl/Za zasłoną mgły - gdzieś na szczytach lubelskich budynków, w starych opuszczonych kamieniczkach z okiennicami zabitymi przeżartymi przez mole deskami, w pustych brukowanych kocimi łbami zaułkach czy tuż pod powierzchnią ziemi, pod ciężkimi żeliwnymi pokrywami studzienek ściekowych tylko pozornie panuje cisza. Za dnia czasem cicho wyje w nich wiatr, czasem jakaś osamotniona rama okienna uderza szarpana gwałtownym powiewem, czasem przemykający cicho kot obwieści głuszy swoją obecność miękkim miauknięciem. A nocą...

Nocą zaczyna się od szmeru. Pojedynczy, trudny do wyłapania dźwięk wpierw snuje się cicho po opuszczonych tunelach, wśród piętrzących się, zdobionych freskami ścian kamienic, pod wysokimi sufitami przestrzeni zasypanych gruzem i zbutwiałymi deskami. Potem szmer przeradza się w ciche westchnienie, jakby nagle, wśród tej dziwnej ciszy w ciemności, Stare Miasto budziło się do życia a oddech jego przetaczał się echem pośród wyludnionych miejsc. Jakby z pradawnych czasów coś próbowało wydrzeć się z tych murów i uliczek i znów wyrwać się do życia...

Na szczęście większość tych, których zdziwić by mogło to nagłe poruszenie Miasta, dawno już śpi, kiedy ze snu budzi się Miasto Cieni, przez innych zwane Lublinem Pod.

Powiadają, że kiedyś miasto było jednością, lecz pewnie to tylko legenda. Miasto Pod towarzyszy miastu Nad od kiedy pamiętam, tak niewielu jednak świadomych jest tej dwoistości. Powiadają, że Lublin Pod widzą tylko wybrani, ale ja powiedziałbym raczej, że przeklęci. Jak ja i jak Ty. Niektórzy z nas potrafią jeszcze żyć pomiędzy i kiedy ciemność nocy staje się zbyt przytłaczająca, wyjść na powietrze i z dachów najwyższych kamienic i kościelnych wież, spojrzeć na chmury, niebo i słońce, przeczesać zziębniętymi palcami jego złote promienie, wciągnąć do płuc zapach świeżo skoszonej trawy.

Ci jednak o których będzie ta opowieść, na zawsze pogrążeni są w cieniu...

Kim byli kiedyś - nie wiadomo. Każdy ma swoją historię, najpewniej każda jednak zaczyna się w Lublinie Nad, zanim jeszcze w głowach ich zagościła myśl, iż prawda o świecie rozpadła jest na pół i że tylko część prawdy objawia się ich oczom. Jakie losy sprowadziły ich do Miasta Cieni, nawet ja nie potrafię powiedzieć. Wiem jednak, że żaden z nich nie trafił tu przez przypadek. Tylko straceni dla świata i romantyczni szaleńcy dopuszczeni są odbywać tu swoją karę...

Noc nadchodzi, Panie, idę więc dalej. Winien mi jesteś fant jakiś za swoją opowieść. Tyle jest historii do opowiedzenia, przygotuj Panie dobra, następnym razem opowiem Ci więcej.

Nubuk, lubelski Pod-Nad-Krążca Pierwszego Stopnia, Handlarz Opowieściami i Innym Towarem Jakimkolwiek

__________
Ostatnio zmodyfikowany przez squirel 2008-08-01 00:07:03
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
WoW. Świetny pomysł. Rewelacyjny wręcz. Kto by pomyślał, że tak szybko dojdzie do skutku kolejny wielki projekt dla miłośników LARPów.

Piszę się na niego rękami i nogami. Pierwszy!
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: Puławy/Lublin
Postów: 1884
Punkty: 4402
Dr4g5! Ty326 0a0 -r6b3e0y z -5san5e0 +,

W5r4s!!!
tvn24: "naukowcy odkryli odległy o setki lat świetlnych układ słoneczny zadziwiająco podobny do naszego, na miejscu jest nasz reporter..." (Bash)
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Crusta
Skąd: z nocnej wycieczki
Postów: 1977
Punkty: 4531
Jak miło! Czy odbędzie się on w Lublinie?:) Kiedy? Kiedy?
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
Na stronie LARPa znajdziesz obydwie informacje.
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Urtica
Skąd: Z dupy.
Postów: 164
Punkty: 367
Słowik napisał:

Piszę się na niego rękami i nogami. Pierwszy!


Haha, ja byłem pierwszy, bo się wczoraj dowiedziałem (z okazji strony, żeby nie było, że mnie faworyzują :P).
f.

The victor will never be asked if he told the truth.

http://insomniac.pl/f/
Offline
Profil
Wiadomość
Vesiculum
Skąd: z Cukru
Postów: 42
Punkty: 85
miss Squirel I pressume?
Offline
Profil
Wiadomość
Grimuar
Pustula
Skąd: Rzeszów-Łańcut
Postów: 305
Punkty: 715
Łaaaa... po Śnie Nocy Letniej zrobię co się da by wziąć w tym udział nawet jak do tego czasu będę już gdzieś indziej niż w Lublinie :)
Piwo Hobgoblin z browaru Wychwood & Steampunk Strong Ale
Offline
Profil
Wiadomość
Admin
Grimuar
Gangrena humida
Skąd: z dziupli
Postów: 3889
Punkty: 11573
ftpd napisał:
Haha, ja byłem pierwszy, bo się wczoraj dowiedziałem (z okazji strony, żeby nie było, że mnie faworyzują :P).

Nie mówimy tu o nieoficjalnych kanałach informacyjnych.

Po przeczytaniu informacji na stronie, dochodzę do wniosku, że to będzie kolejny, jedyny w swoim rodzaju LARP. Czy dobrze zrozumiałem, że miejscem, w którym będziemy go odgrywać jest Stare Miasto nocą?


__________
Ostatnio zmodyfikowany przez Słowik 2008-08-01 10:32:23
Offline
Profil
Wiadomość
Postów: 4991
Punkty: 0
Cytatu pochodzą ze strony internetowej http://starylublin.pl/

Cytat
Czy odbędzie się on w Lublinie? Kiedy? Kiedy?


Gangi Starego Lublina to nowy projekt LARPowy, którego finał szacujemy na początek listopada 2008 roku.

Najogólniej jednak mówiąc - akcja gry toczyć się będzie w Lublinie, ale w Lublinie alternatywnym, istniejącym równolegle do znanego nam miasta. Będzie to dziwny świat cieni, powiedzielibyśmy duchów, nie będzie to jednak do końca prawda. Świat do którego trafić mogą tylko nieliczni, a który odmienny jest od naszego. Rządzi się innymi prawami, ma swoje własne zasady i klimat. Nie przez przypadek finał projektu chcielibyśmy przeprowadzić jesienią. Mamy nadzieję na melancholię, romantyczny, lekko smutny nastrój, zatopione w mroku Stare Miasto. Oczyma duszy widzimy Was - Graczy, ubranych we wspaniałe stroje kojarzące się z cudowną konwencją steampunk, snujących się po oświetlonych żółtawymi latarniami uliczkach Starówki. Tak, uliczkach, dla chętnych bowiem przewidujemy także grę na ulicach miasta. Wieczorem, nocą jesienną. Kiedy ciemność zapadnie nad światem i Miasto Cieni obudzi się do życia.

Cytat
Czy dobrze zrozumiałem, że miejscem, w którym będziemy go odgrywać jest Stare Miasto nocą?


Tak, uliczkach, dla chętnych bowiem przewidujemy także grę na ulicach miasta. Wieczorem, nocą jesienną.
Offline
Profil
Wiadomość
Odpowiedz